Hürriyet

Hürriyet

Hürriyet gazetesi ülkemizin yüksek tiraj sayısına sahip popüler gazeteleri arasında yer alıyor. Okuyucularının gerek gazete üzerinden gerekse online internet sitesi vasıtasıyla sıklıkla tercih ettiği haber kaynakları arasında yer alıyor. Türkiye’de habercilik ve gazetecilik sektörü içerisinde önde gelen isimler arasında yer alan Hürriyet binlerce okunma oranına sahip. Aynı zamanda mevcut internet sitesi en çok tıklanma alan haber siteleri arasında ilk sıralarda bulunuyor. Okuyucu sayısı bir hayli yüksek olan Hürriyet hakkındaysa kullanıcılar için merak konusu olan birkaç bilgi bulunuyor. Hürriyet gazetesi sahibi kimdir, hürriyet yazarları kimlerdir gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Sıklıkla araştırılan bu soruların yanıtlarını bütün detaylarıyla sizlerle bu yazımızda paylaştık.

Hürriyet Gazetesinin Sahibi Kimdir?

Hürriyet uzun yıllardır içinde bulunduğu sektörde yüksek tiraj sayısıyla öne çıkmayı başarmış gazetelerden biri. Kurulduğu günden bu yana hem internet üzerinden hem de gazete vasıtasıyla okuyucularına ulaşarak haber yapan gazete firmaları arasında yer alıyor. Yüksek tiraj sayısı nedeniyle Avrupa’nın en çok okunan gazeteleri arasına girmeyi başarmış olan Hürriyet gazetesi sahibi ise merak ediliyor. 1948 yılında yayıncılık faaliyetlerine Sedat Simavi’nin kuruculuğunda başlamış ve kurulduğu günden bu yana gazetenin sahibi birçok kez değişmiştir. 2018 yılına gelene kadar 6 farklı kişi tarafından yönetilmiş olan hürriyet , 2018 yılına gelindiğinde Demirören holding tarafından satın alınmış. 2018 yılından bu yana Hürriyet gazetesi Demirören holding bünyesinde yayıncılık faaliyetlerine devam etmiş. Genel yayın yönetmenliğini Ahmet Hakan’ın üstlendiği Hürriyet günümüzde geniş okuyucu kitlesine sahip gazeteler arasında yer alıyor.

hürriyet gazetesi

Hürriyet kurulduğu günden bu yana farklı formatta eklerde yayınlamış. Hürriyet Pazar, Hürriyet Kampüs, Hürriyet Kitap Sanat gibi karikatür veya kültür-sanat içerikli eklerde okuyucular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bunlar arasında bulunan Hürriyet Kampüs eki üniversite öğrencisi olan gençlere yönelik baskı yapıyor ve çeşitli etkinlikler düzenliyor. Ayrıca Hürriyet Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları için 1970’li yıllardan bu yana yayıncılık faaliyetleri gerçekleştiriyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

Hürriyet Gazetesi Yazarları Kimlerdir?

Hürriyet gazetesi yazarları başta İlber Ortaylı ve Ahmet Hakan olmak üzere pek çok ünlü ve bilindik yazarı barındırıyor. Birçok okuyucunun takip ettiği hürriyet yazarlarının birçoğu düzenli olarak köşe yazısı paylaşmakta. Hürriyet yazarlarının paylaştıkları köşe yazılarına hem hürriyet gazetesinin internet sitesi üzerinden hem de gazete aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Hürriyet yazarlarının listesiyse şu şekilde;

 • Abdülkadir Selvi
 • Ahmet Hakan
 • İlber Ortaylı
 • Gülse Birsel
 • Ayşe Arman
 • Cengiz Semercioğlu
 • Mehmet Üstündağ
 • Nedim Şener
 • Rüştü Reçber
 • Hande Fırat
 • Doğan Hızlan
 • Ece Sükan
 • Erdal Sağlam
 • Ertuğrul Özkök
 • Emre Özpeynirci
 • Ömür Kurt

Nedir kategorisi yazıları ile gündemde olan ve genel tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hürriyet Gazetesi İnternet Sitesi Var mı?

Gazetelerin günümüz dijital medyasına ayak uydurmak adına kendi internet siteleri ve sosyal medya ağları bulunmaktadır. Hürriyet gazetesinin de, yayıncılık yaptığı ve içeriklerini paylaştığı bir internet sitesi bulunmaktadır.

Hürriyet Ne Zaman Kuruldu?

Hürriyet Gazetesi, kurucusu olan Sedat Simavi tarafından 1 Mayıs 1948 tarihinde kurulmuş ve yayın hayatına başlamıştır. O günden bu zamana dek düzenli olarak yayın yapmış ve binlerce başarılı habere imza atmıştır.

Hürriyet Gazetesi Satıldı mı?

Hürriyet Gazetesi, 22 Mart 2018 tarihinde Demirören Holding tarafından satın alınmıştır. O günden bu zamana dek Demirören Holding gazetenin yayınlanmasını ve hayatına devam etmesini sağlamaktadır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir