İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

IGdm Nedir ve Ne İşe Yarar?

IGdm nedir ve ne işe yarar, konusu başlıklı yazımızda hayatımıza kolaylık sağlayacak bir uygulamadan söz edeceğiz. Günümüzde Instagram en çok kullanılan sosyal platformlardan biri haline geldi bundan dolayı kullanıcı kitlesi, uygulama içindeki ani hareketlerden anında haberdar olmayı dolayısıyla da aktif bir şekilde her koşulda kolay bir kullanım talep eder oldu.

Artık IGdm uygulamasının yer aldığı hatta yer almasa da tarayıcıdan erişim sağlayıp kullanabileceğiniz geniş bir kullanım skalası mevcuttur. Tablet, telefon ya da bilgisayar tüm cihazlarla bunu sağlayabilirsiniz. İnternetten ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz IGdm uygulaması ile Instagram web mesaj özelliğine rahatlıkla erişebilirsiniz. Bunun yanında Instagram Destek yazılarımız sayesinde Instagram hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

IGdm Nedir ve Nasıl İndirilir?

IGdm indirme işlemi çok basit bir işlemdir hatta uygulama açık kaynak kodlu, geliştirilmeye açık ve ücretsiz sunuluyor. Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Uygulamayı indirmek için uygulamanın kendi sitesi olan  http://igdm.me/ adresine bağlantıya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 2. Karşınıza çıkacak ana sayfadan bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan butona tıklayınız. (Windows, MacOS, Linux’dan birini tercih edebilirsiniz.)
 3. Kurulum işlemini tamamlayınız.
IGDM nasıl indirilir

IGdm Nedir ve Nasıl Kullanılır?

IGdm nedir ve nasıl kullanılır konusuna değinilecek olursak uygulamanın kullanımının oldukça kolay olduğundan bahsetmekle söze başlayabiliriz. Instagram dm indirmek için adımlar şu şekilde ilerlemektedir;

 1. Bilgisayarınızın işletim sistemine uygun kısma erişim sağlayıp uygulamayı indirin, kurulumu tamamlayın.
 2. Uygulamayı açın.
 3. Sizden istenildiği şekilde hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girip mesaj kutunuza ulaşabilirsiniz.
 4. Artık size gelen mesajları okuyup, yanıtlayabilirsiniz.
IGDM giriş

IGdm Özellikleri Nelerdir?

Instagram uygulamasına daha önce bilgisayar üzerinden erişim sağlarken tam anlamıyla kullanım sağlanamıyordu. Hikaye ve gönderilere bakılabilir, gönderiler beğenilebilir ya da uygulama içi ara sağlanabilirken, Instagram mesajlaşma bilgisayar üzerinden ne yazık ki sağlanamıyordu. IGdm kullanan birçok kullanıcı bu uygulamayı velinimet olarak görmekteydi. Koşullar böyle olunca Instagram’dan mesaj gönderme özelliği sağlandı. Böylece IGdm geliştiricileri uygulamaya Instagram’dan farklı özellikler getirdi.

IGDM nasıl kullanılmalı

IGdm’nin özellikleri şunlardır,

 • Instagram mesaj kutunuza bilgisayar üzerinden ulaşabilirsiniz. Size gelen mesajları okuyabilir aynı şekilde cevaplayabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz.
 • Instagram’da mesajları açtığınız an mesajı size gönderen kişi konuşmaya girdiği zaman sizin mesajı okuyup okumadığınızı “Görüldü” bilgisi ile öğrenir. IGdm görüldü bilgisinin alınmasını engelleyecek bir ayar yapmanıza olanak sağlar.
 • Sohbet içerisinde başka bir mesaj üzerinden alıntı yapabilirsiniz.
 • Tıpkı Instagram’da olduğu gibi kullanıcı arayıp, sohbet başlatabilirsiniz.
 • İki faktörlü kimlik doğrulaması ile hesabınızın güvenliği arttırırsınız. Böylece doğrulama sağlandığı taktirde oturum açma desteği sunar.
 • Sizi takip etmeyen kullanıcıların listesini görüntüleyebilirsiniz.
 • Sohbet esnasında size gönderilen görsel ve videoları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Instagram takipçilerinizi arttırmak için Instatakipçi’nin Instagram takipçi satın al hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

IGdm ile kullanıcı arayıp sohbet başlatabilir, mesaj alıntılayıp gönderebilir ya da size gelen fotoğraf, videoları kaydedebilirsiniz. Kısacası aklınıza gelebilecek her şeyi bu uygulama ile yapabilmeniz mümkündür.

Kendi sitesi olan  https://igdm.me/  üzerinden indirim işlemi sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra Instagram’da yapacağınız gibi kullanıcı adı ve şifrenizi girin. İki faktörlü kimlik doğrulamasını tamamladıktan sonra oturum açabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz ayrıca sohbet içerisinde başka bir mesajdan alıntı yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızın işletim sistemine uygun kısma erişim sağlayıp uygulamayı indirin son olarak kurulumu tamamlayın. Böylece size gelen mesajları kolay bir şekilde yanıtlayabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz. Bunun yanında IGdm görüldü bilgisinin alınmasını engelleyecek bir ayar yapmanıza olanak sağlar.

Enes Bulut

Yazılar: 467

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
IGdm Nedir ve Ne İşe Yarar? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Asil sayar
  Asil sayar

  IGDM Nedir ve Ne İşe Yarar yazınızı okudum ve çok faydalı buldum. Çok teşekkürler..

 2. Fikir Karaca
  Fikir Karaca

  IGDM ile dmlerimi her zaman kontrol edebilir miyim?