IGdm Nedir ve Ne İşe Yarar?

IGdm Nedir ve Ne İşe Yarar?

IGdm nedir ve ne işe yarar, konusu başlıklı yazımızda hayatımıza kolaylık sağlayacak bir uygulamadan söz edeceğiz. Günümüzde Instagram en çok kullanılan sosyal platformlardan biri haline geldi bundan dolayı kullanıcı kitlesi, uygulama içindeki ani hareketlerden anında haberdar olmayı dolayısıyla da aktif bir şekilde her koşulda kolay bir kullanım talep eder oldu.

Artık IGdm uygulamasının yer aldığı hatta yer almasa da tarayıcıdan erişim sağlayıp kullanabileceğiniz geniş bir kullanım skalası mevcuttur. Tablet, telefon ya da bilgisayar tüm cihazlarla bunu sağlayabilirsiniz. İnternetten ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz IGdm uygulaması ile bilgisayardan Instgram hesabınızın mesaj kutusuna rahatlıkla erişebilirsiniz bunun yanında Instagram Destek yazılarımızı okuyarak Instagram hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

IGdm Nedir ve Nasıl İndirilir?

IGdm indirme işlemi çok basit bir işlemdir hatta uygulama açık kaynak kodlu, geliştirilmeye açık ve ücretsiz sunuluyor. Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Uygulamayı indirmek için uygulamanın kendi sitesi olan  http://igdm.me/ adresine bağlantıya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
 2. Karşınıza çıkacak ana sayfadan bilgisayarınızın işletim sistemine uygun olan butona tıklayınız. (Windows, MacOS, Linux’dan birini tercih edebilirsiniz.
 3. Kurulum işlemini tamamlayınız.
IGDM nasıl indirilir

IGdm Nedir ve Nasıl Kullanılır?

IGdm nedir ve nasıl kullanılır konusuna değinilecek olursak uygulamanın kullanımının oldukça kolay olduğundan bahsetmekle söze başlayabiliriz. Adımlar şu şekilde ilerlemektedir;

 1. Bilgisayarınızın işletim sistemine uygun kısma erişim sağlayıp uygulamayı indirin, kurulumu tamamlayın.
 2. Uygulamayı açın.
 3. Sizden istenildiği şekilde hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini girip mesaj kutunuza ulaşabilirsiniz.
 4. Size gelen mesajları okuyup, yanıtlayabilirsiniz.
IGDM nasıl kullanılır

IGdm Özellikleri Nelerdir?

Instagram uygulamasına daha önce bilgisayar üzerinden erişim sağlarken tam anlamıyla kullanım sağlanamıyordu. Hikaye ve gönderilere bakılabilir, gönderiler beğenilebilir ya da uygulama içi ara sağlanabilirken, Instagram mesajlaşma bilgisayar üzerinden ne yazık ki sağlanamıyordu. IGdm kullanan birçok kullanıcı bu uygulamayı velinimet olarak görmekteydi. Koşullar böyle olunca Instagram bilgisayardan mesajlara erişim sağlanabildi böylece IGdm geliştiricileri uygulamaya Instagram’dan farklı özellikler getirdi.

IGDM nedir

IGdm’nin özellikleri şunlardır,

 • Instagram mesaj kutunuza bilgisayar üzerinden ulaşabilirsiniz. Size gelen mesajları okuyabilir aynı şekilde cevaplayabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz.
 • Instagram’da mesajları açtığınız an mesajı size gönderen kişi konuşmaya girdiği zaman sizin mesajı okuyup okumadığınızı “Görüldü” bilgisi ile öğrenebilir. IGdm görüldü bilgisinin alınmasını engelleyecek bir ayar yapmanıza olanak sağlar.
 • Sohbet içerisinde başka bir mesaj üzerinden alıntı yapabilirsiniz.
 • Tıpkı Instagram’da olduğu gibi kullanıcı arayıp, sohbet başlatabilirsiniz.
 • İki faktörlü kimlik doğrulaması ile hesabınızın güvenliği arttırılır böylece bu doğrulama sağlandığı taktirde oturum açma desteği sunulur.
 • Sizi takip etmeyen kullanıcıların listesini görüntüleyebilirsiniz.
 • Sohbet esnasında size gönderilen görsel ve videoları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

IGdm uygulaması ile Instagram mesaj kutusunda yapılabilecek her şey yapılabilir mi?

IGdm ile kullanıcı arayıp sohbet başlatabilir, mesaj alıntılayıp gönderebilir ya da size gelen fotoğraf, videoları kaydedebilirsiniz. Kısacası aklınıza gelebilecek her şeyi bu uygulama ile yapabilmeniz mümkündür.

IGdmnereden indirilir?

Kendi sitesi olan  https://igdm.me/  üzerinden indirim işlemi sağlayabilirsiniz.

IGdm uygulamasına nasıl giriş yapılır?

Uygulamayı indirdikten sonra Instagram’da yapacağınız gibi kullanıcı adı ve şifrenizi girin. İki faktörlü kimlik doğrulamasını tamamladıktan sonra oturum açabilirsiniz.

IGdm özellikleri nelerdir?

Mobil uygulama üzerinden görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz ayrıca sohbet içerisinde başka bir mesajdan alıntı yapabilirsiniz.

IGdm nasıl kullanılır?

Bilgisayarınızın işletim sistemine uygun kısma erişim sağlayıp uygulamayı indirin son olarak kurulumu tamamlayın. Böylece size gelen mesajları kolay bir şekilde yanıtlayabilirsiniz.

IGdm özellikleri nelerdir?

Mobil uygulama üzerinden görüşmelerinize kesintisiz devam edebilirsiniz. Bunun yanında IGdm görüldü bilgisinin alınmasını engelleyecek bir ayar yapmanıza olanak sağlar.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir