Instagram uygulamaları

InstaAgent Kullanıcılara Kötü Haber

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Akıllı telefonlarda güvenliği sağlamak için mutlaka resmi uygulama mağazalarından bilinen uygulamaları kullanmak gerekiyor. Harici bir üçüncü parti uygulaması kullanmak ne yazık ki güvenliğinizi de riske atmak demek oluyor. Tabi resmi uygulama mağazalarında kullanılan uygulamalarında tamamen güvenilir olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Zira son yaşanan örnekte bu durumun net bir kanıtı. Instagram için kullanılan ve hem Google marketlerde hem de İOS App marketlerde bulunan bir uygulama bu tezi kanıtlıyor. InstaAgent adı verilen uygulamayı kullanan Instagram kullanıcılara şok bir haber geldi.

Söz konusu uygulama kullananlarında bildiği gibi hesabınıza kimlerin baktığını belirtiyordu. Böylece takipçiniz olmasa bile sizin hesabınıza kimlerin girdiğini görebiliyordunuz. En azından uygulamanın bunları yaptığı düşünülüyordu. Fakat bugün açıklanan bilgiye göre kullanıcıların hesapları için InstaAgent’in tam bir korsan olduğu ortaya çıktı. Uygulamanın birçok kişinin verilerini kopyaladığı ve bunun yanında Instagram hesaplarını da kullandığı söyleniyor. Hem Google hem de Apple marketlerden kaldırılan uygulamayı kullanan kullanıcıların ise hemen şifre değişikliği yapması isteniyor. Aksi halde hesapların bu andan itibaren çalınma ihtimali var. Çalınan bilgilerin nerelerde kullanıldığı ise bilinmiyor. Bu konu hakkında da açıklama yapılması beklense de net bir şekilde söyleyebiliriz ki bu tarz uygulamaları kullanırken dikkatli olmak gerekir. Zira bu ortaya çıkan ilk aksilik değil.

InstaAgent Kullanıcılara Kötü Haber
4.5 (89.62%) 497 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Satın Alma Özelliğiyle Geliyor başlıklı makalemizde 7, instagram ve Instagram 3D teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Arda Turan’dan Performans Açıklaması
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir