“Who Cares With Me - InstaDetector” sahte çıktı

İnstaagent Sonrası Şimdide “Who Cares With Me – InstaDetector” Şoku

Instagram’da en az ana uygulama kadar Instagram kullanımını çeşitlendiren yan uygulamalarda kullanılıyor. Özellikle profilime kim bakmış? Sayfamı kimler görüntülemiş? Gibi sorulara cevap veren uygulamalar ilk tercih unsuru oluyor. Kullanıcıların bu tip uygulamaları ise mutlaka resmi uygulama marketlerinden indirmeleri gerekiyor. En azından bugüne kadar kullanıcıların marketler üzerinden indirdiği uygulamalarla güvende kalabileceği söyleniyordu. Fakat Instagram için kullanılan bu uygulamaların aslında tehlike saçtığı ortaya çıktı. Zira daha öncede İnstaagent adı verilen uygulama da böyle bir durum yaşanmıştı.

Açıklanan bilgilere göre Google ve İOS App Store mağazalarında yer alan “Who Cares With Me – InstaDetector” uygulaması da sahte bir uygulama çıktı. Uygulamanın amacının ise diğer uygulamada olduğu gibi kullanıcıların şifrelerini ve hesap bilgilerini çalmak. Şuana kadar birçok şifrenin uygulama tarafından da ele geçirildiği de biliniyor. Uzmanlar ise hemen uygulamanın telefondan kaldırılması ve Instagram şifrelerinin de değiştirilmesi gerektiğini belirtti. Söz konusu uygulamalar içinse bu tip uygulamaların kullanılmamasının gerektiği yönünde birçok açıklama geldi. Hatta aslında kullanıcıların bu tip uygulamalara da inanmamaları gerekiyor. Zira aslında bu tip uygulamalar gerçeği yansıtmadığı gibi hesap bilgilerini de çalıyor. Söz konusu uygulamanın da anında marketlerden kaldırıldığını söylemek ne derece ciddi bir sorun oluşturduğunu kanıtlamaya yetiyor.

İnstaagent Sonrası Şimdide “Who Cares With Me – InstaDetector” Şoku
4.5 (89.68%) 465 votes

Bir önceki yazımız olan Bir Yıl Önce Hayatını Kaybeden Sertaç Boztepe İçin Duygusal Paylaşım başlıklı makalemizde Ayşe Tolga, Instagram ünlüler ve Sertaç Boztepe hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Google’dan Android İçin Instagram Hamlesi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir