Instagram

Instagram

En çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram giriş ile ilgili tüm detaylar. Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamaları arasında şüphesiz ilk sıra Instagram uygulamasına ait. Kullanıcılarına fotoğraf paylaşımı, mesajlaşma, video paylaşma ve hatta para kazanma imkânı bile sunan Instagram uygulaması hakkındaysa merak edilen birçok şey bulunuyor. Sosyal medya uygulamaları arasına girdiği andan itibaren en çok kullanılan uygulama olmayı başarmış Instagram ne zaman kuruldu, Instagram kurucusu kimdir ve aylık kazancı ne kadardır gibi sorular merak ediliyor. Bu yazımızda Instagram uygulaması hakkında merak konusu olan bütün soruları ayrıntılı şekilde cevapladık. Instagram hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bütün detaylarıyla bulabilirsiniz.

Instagram Kurucusu Kimdir?

Dünyanın en popüler uygulamaları arasında başı çeken Instagram uygulaması özellikle genç kesime hitap etmesi nedeniyle gün içerisinde milyonlarca tıklanma alıyor. Gençlerin birçoğu vakitlerini Instagram üzerinden video, hikâye ve fotoğraf paylaşmakla geçiriyor. Öyle ki bir kısmı Instagram üzerinden para kazanabilir hale geldi. Peki bu kadar olanağı bir arada bizlere sunan Instagram kurucusu kim, daha doğrusu kimlerdir?

instagram

Instagram’ın kuruluş hikayesi 2010 yılına dayanıyor. 6 Ekim 2010 tarihinde aynı okuldan mezun ve Google’da çalışan iki arkadaş tasarlamış ve ücretsiz şekilde kullanıma sunmuş uygulamayı. Mike Kreiger ve Kevin Systrom tarafından tasarlanmış olan Instagram uygulaması çeşitli web marketlerde yayınlandığı andan itibaren yüzbinlere varan kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmış. Kısa sürede büyük çaplı büyüme elde etmeyi başarmış olan Instagram 2012 yılına gelindiğinde sektörün önde gelen dev ismi Facebook tarafından satın alındı. Böylelikle Instagram faaliyetlerinde Facebook bünyesinde devam etmeye başladı. Facebook tarafından satın alınmasıyla kazancı neredeyse 100 katına çıkan Instagram uygulamasının kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

Instagram Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram hakkında merak edilen bir diğer şeyse Instagram uygulamasının ne kadar kazanç sağladığı. Piyasa değeri 100 milyar dolara ulaşmayı başarmış durumda Instagram uygulamasının. İnternet üzerinden para kazanmanın en kolay yolu olan reklamlar son zamanlarda Instagram üzerinde de karşımıza çıkıyor. Instagram ne kadar kazanıyor sorusunun cevabınaysa buradan ulaşabiliyoruz. Zira Instagram sponsorlu reklamlar sayesinde para kazanıyor. Instagram uygulamasının reklamlar sayesinde yıllık olarak 5 milyar dolar civarı bir gelir elde ettiği biliniyor. Facebook tarafından satın alındığı 2012 yılı itibarıyla bu miktarın arttığı tahmin ediliyor.

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram sponsorlu reklamlar üzerinden yüksek miktarlarda gelir elde ediyor. Ancak her marka reklamlarını direkt sponsorlu reklamlar üzerinden yapmıyor. Aynı zamanda yüksek takipçi sayısına sahip hesaplarla anlaşarak onlar vasıtasıyla da reklamlarını yapabiliyorlar. Böylece birçok Instagram kullanıcısı para kazanabiliyor. Eğer siz de Instagram üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız sahip olduğunuz Instagram hesabınızın takipçi sayısını arttırarak reklam alabilirsiniz. Bu yöntemle aylık 3000 liraya varan gelir elde edebilme şansı yakalayabilirsiniz. Instagram giriş ile ilgili tüm detayları size aktardık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Instagram Destek kategorimiz ile tüm Instagram sorunlarınızı çözün!

Instagram Nedir?

Instagram Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan , Dünyanın en popüler sosyal medya platformudur. Bu platform üzerinden insanlar fotoğraf ve videolarını takipçileri ile paylaşmaktadır. Günde milyonlarca tekil kullanıcı tarafından paylaşım yapılmaktadır.

Instagram Kimin?

Instagram uygulaması günümüzde kurucularına ait değildir. Hakları tamamı ile Facebook’a satılmıştır. Bu satış durumundan sonra Facebook ve Instagram aynı çatı altından yönteilmektedir.

Instagram Ücretli mi?

Instagram kullanmak isteyen kullanıcıların tamamen ücretsiz bir şekilde erişebildikleri bir sosyal medyadır. Hiçbir ücret ödemeden kayır olunabilir ve yine hiçbir ek ücret ödemeden tüm özelliklerinden faydalanılabilir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir