Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü Sonrası Gelen Yenilikler

Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü Sonrası Gelen Yenilikler

Instagram ilgi çeken sosyal medya uygulamalarından biri olma konusunda oldukça başarılı. Genel kullanım oranlarına baktığımız zaman her zaman için üst sıralarda yer almayı başaran sosyal medya devi, bir yandan da yeni güncellemelerine devam ediyor. Son olarak yayınlanan Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü sonrasında ise uygulamanın önemli değişiklikleri ortaya çıktı. Genel performans sorunlarının ve hata gidermelerinin yapıldığı yeni sürümle beraber, önemli değişikliklerde kullanıma girdi. Peki, Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü sonrasında ne gibi değişiklikler kullanıma girdi? Instagram son yenilikler neler?

Instagram, yaptığı güncellemeler ve yaptığı yeniliklerle birçok kullanıcısını aktif hale getirirken aynı zamanda Instagram bünyesine de birçok kullanıcı kazandırmıştır. Yapılan güncellemeler, özellikle filtreler ve kameraya getirilen özellikler, Instagram bünyesinde var olan pasif kullanıcıları da daha aktif hale getirmekte ve Instagram kullanıcısı olmayan birçok kişiyi de bu yeniliklerle bünyesine taşımaktadır. Son sürüm olan 12.0.0.7.91 sürümü ile yepyeni yüz filtrelerini tanımlayarak birçok kullanıcının kalbini kazanmıştır. Hazırsanız sizlere bu sürümden bahsederek, bununla beraber neler yapabileceğinizi açıklayalım.

Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü Yeni Yüz Filtreleri

Bu sürümle beraber gelen ilk yenilik yüz filtreleri oldu. Belli aralıklarla yüz filtreleri için güncellemeler yayınlayan sosyal medya devi, son sürümle beraber efektif bir yüz filtresinin daha yayınını yaptı. Yeni filtreler sayesinde kullanıcıların hava durumlarından yararlanarak efektif bir paylaşım yapması mümkün.

Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü

Üzgün ruh halini yansıtmak için sunulan yağmurlu hava, neşeli yüz halini yansıtmak adına güneşli hava ve daha birçok yüz filtresinin kullanılmasını sağlayan yeni düzenlemenin epey bir beğeni topladığını da söylemek gerekiyor. Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü ile gelen önemli ve eğlenceli yeniliklerden biri olsa da tek yenilik yüz filtreleri değişikliği değil. Yeni yüz filtreleri en çok beğenilen tanımlama olsa da aşağıda beğeneceğiniz yepyeni bir özellik de bununla birlikte tanımlanmıştır. Kullanıcıların, özellikle bilgisayarı daha aktif olarak kullanan kullanıcıların çok hoşuna giden bu özellik de büyük ilgi görmüştür. Aşağıdaki başlık üzerinden, bu özelliğin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Nametag (İsim Etiketi) Özelliğini Kullanıma Sundu

Hikayeler Mobil Sürüm Üzerinden İzleme

Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü sonrasında artık hikayeler bölümünü çok daha işlevsel bir hale geliyor. Sadece uygulama üzerinden görüntülenen ve sadece uygulamalar üzerinden çalışan hikayeler bölümü, söz konusu güncelleme sonrasında Instagram web sürümüne de taşındı. Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü sonrasında gelen yeni özellik ile kullanıcıların mobil web sürümünden Instagram hikayeler paylaşımlarını görüntülemelerine izin verildi.

Instagram 12.0.0.7.91 Sürümü

Tabii ki doğrudan web sürüm üzerinden paylaşımların önü açılmadı. Fakat bu konuda da ilk adımın atılmış olduğunu da söylemek gerekiyor. Çok daha başarılı ve çok daha eğlenceli bir hikayeler bölümünün oluşmasını sağlayacak olan yeni güncellemenin şu an yayında olduğunu ve genel hata gidermelerini de içerdiğini eklemeden geçmeyelim. Özellikle güvenlik açıkları konusunda yeni sürümle beraber, çok önemli değişiklikler söz konusu. Bundan sonraki aşamada ne gibi güncellemeler geleceğini de göreceğiz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir