Apple 3D

Instagram 3D Fotoğraf Desteği Kısmen Geldi

Instagram diğer sosyal medya uygulamalarından biraz daha farklı bir yapıya sahip. Instagram’ın sahip olduğu bu farklı yapının nedeni olarak görselliğin ön planda olmasını gösterebiliriz. Twitter gibi daha çok haber kaynaklı anlık paylaşımların yapıldığı ortamlardan çok Instagram’ın daha özgür ve daha kalıcı bir kullanımı olduğunu söylemek mümkün. Tabi Instagram’ın bu şekilde rakiplerinden ayrılması uygulamadan gelecek olan yenilikleri de merakla beklenmesine neden oluyor. Zira gelecek olan her yeni güncellemede Instagram kullanıcıları başka bir özellikle daha birleştiriyor.

Hal böyle olunca hemen her güncelleme Instagram tutkunlarını heyecanlandırmaya yetiyor. Bu bağlamda Instagram son güncellemesinde de büyük bir yeniliği duyurmuştu. Gelen yeni güncelleme göre Instagram’ın artık Apple ile birlikte 3D kullanıma geçeceği duyurulmuştu. Yani artık 3D fotoğraf paylaşımları ve aynı şekilde 3D fotoğraf görüntüleme işlemleri yapabileceğimizi düşünmüştük. Fakat güncellemeden sonra durumun böyle olmadığı anlaşıldı. Zira gelen güncellemenin sadece Apple 3D Touch desteği vereceği ortaya çıktı. Bununla beraber Apple ile artık 3D fotoğraf çekebiliyorsunuz. Iphone 6S kullanıcılara bu hizmeti sunuyor. İşte bu noktada devreye Instagram giriyor. Gelen güncelleme sayesinde çektiğiniz bu 3D resimleri de Instagram hesabınızda paylaşabiliyorsunuz. Yani kısmen Instagram’ın bu şekilde 3D desteğine kavuştuğu söyleniyor. Fotoğrafların 3 boyutu ne kadar yansıtacağı konusunda ise kesin bir şey söylemek oldukça zor. Zira Apple’ın yeni telefonunda tam olarak bu desteği vermesi bekleniyor.

Instagram 3D Fotoğraf Desteği Kısmen Geldi
4.4 (88.7%) 138 votes

Bir önceki yazımız olan Yaş Sınırı Instagram’ı Da Kapsayacak başlıklı makalemizde Sosyal medya, Yaş Sınırı ve Yaş Sınırı Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Fenerbahçe’nin Yandex İle Yakaladığı Büyük Başarı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir