Instagram 700 Milyon Kullanıcı Sayısını Geçti

Instagram 700 Milyon Kullanıcı Sayısını Geçti

Facebook satın almasından sonra daha da hızlı bir yükseliş yakalayan Instagram 700 milyon kullanıcı sayısını kısa süre önce geçti. Artık sosyal medya devi sadece başlı başına bir marka haline geldi. Sürekli olarak yayınlanan yeni güncellemeler ve bu güncellemelerle beraber gelecek olan yeni düzenlemeler kullanıcıların daha da ilgisini çekti.

Bir dönem Twitter uygulamasına rakip olarak gösterildiğini düşünecek olursak şimdilerde uygulamanın geldiği yeri daha iyi anlamış oluruz. O dönemlerde sadece 100 milyon kullanıcı sayısı ile gündeme gelen uygulama o dönemlerden bu dönemlere kadar tam 7 kat büyüme gösterdi. Uygulamanın sürekli olarak güncellenen yapısı Twitter’ı hatta Snapchat gibi dev uygulamaları da geride bırakmaya başladı. Bu noktada uygulama geçtiğimiz günlerde de yeni bir açıklama daha yaptı.

Instagram Yeni Bir Rekora Daha Gidiyor

İlk dönemlerden bu yana sürekli büyümesine devam eden uygulamanın şimdiden epey bir yol aldığını söylemek gerekiyor. Öncelikle geçtiğimiz günlerde uygulama tarafından yapılan açıklama ile kritik eşik olarak gösterilen 500 milyon kullanıcı sayısı geride bırakılmıştı. Kullanıcı sayısını yarı yarıya orandan daha da fazla arttırmayı başaran sosyal medya devi bu haberlerden sonrada artık 500 milyon rakamlarının da üzerine çıkmaya başladı. Hikayeler güncellemesinden sonra kullanıcı sayılarını çok hızlı bir şekilde arttırmaya başlayan Instagram 500 milyon kullanıcı barajını geçtikten sadece haftalar sonra yeni bir açıklama daha yapmıştı.

instagram 700 milyon kullanıcı

Uygulama tarafından yapılan yeni açıklamalarda Instagram’ın son olarak 600 milyon kullanıcıya ulaştığını görmüştük. 1 ay sonra 100 milyon gibi bir kullanıcı artışı yakalayan uygulama şimdi ise yeni bir rekora daha imza attı. Bugün itibariyle yapılan açıklamada uygulamanın 700 milyon kullanıcı sayısını yakaladığı açıklandı.

700 milyon kullanıcı sayısına ulaştıklarını ve son raporlarında bu kullanıcı sayılarını gördüklerini kendi blog hesaplarından yayınlandıkları bir yazı ile duyuran Instagram kullanıcılarına da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Kullanıcılarına teşekkür mesajı yayınlayan Instagram’ın en önem verdiği detay ise kullanıcı sayısının artış hızı oldu. 1 ay gibi bir süreden daha kısa bir süre içerisinde uygulamanın 100 milyon kullanıcı daha kazanmış olması asıl başarı olarak gösterildi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Instagram Bu Rakamları Güncellemelere Borçlu

Yapılan son açıklamadan sonra kullanıcı sayılarını 700 milyon gibi bir rakama çıkarması Instagram’ın güncellemelerine bir kez daha dikkat çekmiş oldu. Öncelikle canlı yayın özelliğinin devreye girmesi, ardından gelen direk mesaj güncellemeleri, daha sonra koleksiyon özellikleri derken sürekli yeni güncellemeler alan uygulamanın bu yenilikler sayesine sadece 3 hafta içerisinde kullanıcı sayılarını da 700 milyona ulaştırdığı belirtiliyor. 700 milyon kullanıcı sayısına ulaşmasıyla beraber Instagram’ın günlük trafiğinde de büyük bir artış durumu olduğunu gözleniyor. Böyle devam edecek olursa şimdiden Instagram’ın 1 milyar kullanıcı hedefine doğru ilerlediğini de söylemek gerek.

İlk defa 2010 yılında karşımıza çıkan görsel yönü ön planda olan sosyal medya uygulaması Instagram, oluşturduğu fark ile beraber Facebook tarafından fark edilmiş ve 2012 yılında dünyanın en büyük sosyal medya uygulaması olarak gösterilen Facebook tarafından satın alınmıştı. Yapılan satın alma işleminden sonra büyük bir çıkış yakalayan uygulama ilk etapta kullanıcı sayısını 40 milyondan 80 milyona çıkarmayı başarmıştı. Yakaladığı bu ivmeyi devam ettirebilmek için hem reklamlar konusunda hem de uygulama güncellemeleri konusunda dev adımlar atan Instagram, yakaladığı yükseliş ivmesini korumayı da başarmıştı.

Tüm bunlarla birlikte sadece 6 senelik bir dönemde çok farklı konumlara gelen uygulama şimdilerde ise popülaritesinin zirvesinde. Geçtiğimiz sene bu zamanlarda bir açıklama yapan Instagram 400 milyon kullanıcı rakamına ulaştığını da açıklamış ve bu alanda kendisi adına yeni bir rekoru kırmıştı. Instagram bu rakamlardan sonra geriye doğru gideceği düşüncesini de geri çevirdi. Uygulamayı canlı tutmak için geçenlerde yapılan tasarım değişikliği ve güncellemeler işe yaradı. Zira Instagram bugün resmi blog sayfasından yaptığı açıklamayla beraber artık kullanıcı sayısında da büyük bir artış yaşadığını ortaya koydu. Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamanın güncel kullanıcı sayısının 500 milyon rakamına ulaştığı duyuruldu. Kutlama havasında yapılan duyuruyla beraber aslında Instagram tasarım değişikliğinin de işe yaradığını göstermiş oldu.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/youtube/paylasim-satin-al

Instagram uygulaması 1 Milyar indirme ile ne kadar çok kullanılmaya başladığını söylemeye artık gerek yok. Zira uygulama her geçen gün yeni bir güncelleme alarak her geçen gün yeni bir özellik daha kazanıyor. Bununla beraber uygulamaya eklenen yeni özelliklerle beraber sürekli olarak uygulama yeni kullanıcıda kazanmaya başladı. Son olarak Snapchat uygulamasının elde ettiği başarıyı geçmek için yeni bir güncelleme yayınlayan uygulama söz konusu güncelleme ile beraber resimlerin hikayesi özelliğini de aktif etmişti.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır 2019

Bu özellikle beraber Instagram’ı kullanıcı sayısı da epey bir artmaya başlamıştı. Tüm bunlarla beraber 500 milyon kullanıcı sayısını da geride bırakan Instagram söz konusu kullanıcı sayılarıyla beraber kullanım aktifliğini de bir hayli arttırmaya başladı. Hem aktiflik konusunda hem de kullanıcı sayıları konusunda büyük başarılar kazanan Instagram’ın bu başarısının sonunda kanıtlandığını da belirtelim. Zira söz konusu kullanıcı sayılarıyla beraber Instagram’ın Google Play üzerinden indirilme sayıları da açıklandı. Yapılan açıklamada Instagram için sadece Android platformlarda indirilme oranlarının ise 1 milyar rakamına ulaştığı açıklandı. 1 milyar indirilmeyi geçen Instagram’ın bu rakamlarla beraber ne kadar başarılı bir uygulama olduğu da bir kez daha kanıtlanmış oldu. Söz konusu uygulamanın indirilme sayılarının ise sürekli olarak artmaya başladığını da söyleyelim.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Destek Hattı Yardım Merkezi İletişim Numarası

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
4.6
34

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir