Instagram güncellemesi

Instagram Akış Değişikliği

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 3 Dakika

Sosyal medya kullanımı genel olarak bir hayli artış göstermeye başladı. Instagram akış değişliği ile kullancılara farklı bir kullanım sunuyor. Eskiden sadece anlı mesajlaşma uygulamaları bu alanda kullanılırken şimdilerde artık anlık mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra paylaşımlar yapılan sosyal medya uygulamaları da ortaya çıkmaya başladı. Hatta uzun süredir bu uygulamaların kullanıldığını da biliyoruz. İşte bu şekilde kullanıcıların paylaşımlarını yayınladıkları sosyal medya uygulamalarından birisi de Instagram uygulaması. Yayınlandığı ilk andan bu yana epey bir gelişme gösteren ve artık en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın genel olarak fotoğraf paylaşma üzerine kurulmuş bir sosyal medya uygulaması olduğunu da söylemek gerekiyor.

Instagram Kullanıcıların Fotoğraf Albümlerini Oluşturmaya İzin Verecek

Zaten uygulamanın kullanıcılardan aldığı beğeni oranları kullanıcı sayılarına da doğrudan yansıyor. Özellikle uygulamanın aktifliğinin bu şekilde epey bir artmaya başladığını da söylemek mümkün. Zira hemen her gün Instagram üzerinden binlerce hatta milyonlarca paylaşım yapılıyor. Dünya genelinde bir gün içerisinde milyonlarca paylaşımın yapıldığı bir platformda elde edilen bu başarı bazı sorunlarda ortaya koymuyor değil. Sunucu yükü ve paylaşımların sıklığı nedeniyle kullanıcıların paylaşımları görememesi de bu sorunların başında gelenlerinden. Tüm bu sorunları çözmek için ise Instagram tarafından da sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlanıyor.

Son olarak ise Instagram çok sık paylaşım yapılmasından dolayı kullanıcıların paylaşımları kaçırmalarının önüne geçmek için yeni akış sistemini duyurmuştu. Kullanıcıların daha çok beğendikleri paylaşımların daha ön planda tutulacağını belirten Instagram Facebook benzeri akış sisteminin kullanımına ise başladığını açıkladı. Şuan için yeni güncellemenin denemelerinin yapıldığını belirten Instagram, kullanıcıların yeni akış sistemini beğenmesi durumunda ise söz konusu güncellemeyi yayınlayacaklarını belirtti. Akış sistemi güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda net bir bilgi verilmezken Instagram’ın bu güncelleme ile beğeni toplayı toplayamayacağı da merak konusu oldu.

Instagram Akış Düzeni hakkında geçtiğimiz günlerde çok kritik bir açıklama yapıldı. Doğrudan Instagram tarafından, resmi blog sayfası üzerinden yapılan açıklama, bir süredir gündemde olan konu hakkında yani akış sistemi konusunda oldu. Kullanıcıların anasayfa akışlarını etkileyecek yenilikler hazırlığında olan Instagram’ın, aslında bunu uzun zamandır düşündüğünü biliyoruz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hesap Yedekleme Adım Adım 2019

Kronolojik sıralama konusunda beklenen değişikliklerin bir türlü gelmemesi ve yeni algoritma düzeninde kararlı olunması sonrasında, kullanıcıların sürekli olarak eleştiriler göndermesi nedeniyle bu karar beklenen bir durum olarak değerlendiriliyordu. Alınan yeni karar sonrasında da tartışmalara farklı şekilde bir kez daha gündeme geldi. Şimdi bu tartışmalara ve yeni atılacak adımlara bakalım.

Instagram Akış Düzeni Nasıl Değişecek?

İlk olarak yeni sistemden söz etmek gerekiyor. Yeni sistemde daha önce açıklandığı üzere bir yenileme tuşunu göreceğiz. Bir nevi yenileme tuşu olarak karşımıza çıkacak olan yeni buton, kullanıcıların akışı istedikleri zaman yenilemelerini sağlayacak. Yani kontrol kullanıcıların olacak.

Her seferinde sayfa yenilemesi yapılarak, kullanıcıların gönderilerin başına gelmesi sorunu da böylelikle çözülmüş olacak. Yenileme siz yenile butonuna bastığınızda gerçekleştirilecek. Böylelikle akışta yenilenme siz istediğiniz sürece yapılacak ve tam kontrol sizde olacak. Bu sırada yapılacak yeni paylaşımları da yenile butonlarını kullandıktan sonra göreceksiniz.

Instagram Akış Düzeni

Instagram Akış Düzeni konusunda yapılan tek değişiklik bu değil. Akış sisteminde tekrar kronolojik sıralamaya doğru bir geçiş olmayacak. Kullanıcıların beklentileri bu yönde olsa da Instagram’ın adımları bu yönde değil. Yapılan açıklamada bu konuda ilginç bir ifade kullanıldı. Instagram yetkilisi;” Siz uyurken, tatildeki arkadaşınız yeni bir paylaşım yapmışsa, kaldığınızda bu paylaşımı akışta göreceğinizden emin olabilirsiniz” gibi bir ifade kullandı.

Eleştiri alan mevcut başlıca gönderiler sisteminde bazı durumlarda yeni paylaşımları görmeden kaçırabiliyoruz. Instagram kullanıcıların ilgi alanlarına göre başlıca gönderiler sıralaması yapıyor ve kronolojik bir sırlama olmadığından bazı durumlarda, yeni paylaşımlar kaçırılıyor.

Instagram Akış Düzeni

Instagram Akış Düzeni güncellemesi sonrasında kronolojik zamana geçilmese bile kullanıcıların yeni paylaşımları kesinlikle göreceğinin sözü verilmiş oldu. Bu nasıl sağlanacak? Henüz tamamen detayları açıklanmadı. Fakat şimdilik Instagram eleştirileri anlamış ve buna göre düzenleme yapacakmış gibi gözüküyor. Yeni sistem için güncelleme geldiğinde incelemelerimizi yapıp, buna göre sistemin tüm teknik detaylarını ve yeni sistemler takipçi kazanma konusunda yeni stratejilerin neler olduğunu aktaracağız.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/turk-bot

Instagram Akış Değişikliği
4.5 (89.03%) 175 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram GIF Desteği başlıklı makalemizde instagram, Instagram GIF ve Instagram GIF desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir