Instagram Akış Modeli değişti

Instagram Akış Modeline Geri Döndü

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Etkinliğin düştüğünü ve Instagram kullanıcılarının birçok paylaşımı görmediklerini gerekçe gösteren Instagram yetkilileri, bu durumdan rahatsız olduklarını her fırsatta dile getirmeye başlamıştı. Uygulama yetkilileri tarafından yapılan açıklamada hem aktifliği geri kazanmak hem de kullanıcıların sevdikleri paylaşımları kaçırmasını engellemek için yeni bir ana sayfa modelinin benimsendiği belirtilmişti. Bu açıklamanın hemen ardından ise Instagram yetkililerinden güncelleme haberi gelmişti. Kısa süre sonra uygulamaya eklenen güncelleme sayesinde kullanıcıların artık ana sayfada son yapılan paylaşımları değil de bunun yanında en beğenilen paylaşımları da görmesi sağlanmıştı.

Gelen güncelleme ise kullanıcılardan büyük oranda tepki çekmişti. Zira birçok kullanıcı Instagram’ın eski ana sayfa modeline dönmesi için imza kampanyası bile düzenlemişti. Yapılan imza kampanyasına ise bir anda 300 bin kişi katılınca Instagram geri adım atmak zorunda kalmıştı. Fakat güncelleme aslında iptal edilmedi sadece ertelendi. Söz konusu ertelemeden sonra ise beklenen haber geldi. Instagram dün itibariyle yeni ana sayfa modeline geçtiklerini duyurdu. Instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamayla beraber yeni düzen hayata geçmiş oldu. Söz konusu akış değişikliği Instagram’ı nasıl etkileyecek tepkiler devam edecek mi bilinmez ama Instagram’ın bu güncellemeyle beraber birçok noktada değişikliğe gideceği kesin. Yeni güncellemenin kabul görüp görmeyeceği ise zaman içerisinde belli olacak.

 

 

Instagram Akış Modeline Geri Döndü
4.4 (88.47%) 347 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’a Haber Akışı Modeli Geldi başlıklı makalemizde instagram, Instagram güncelleme ve Instagram Haber Akışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram’dan Sevindiren Açıklama
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir