İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Akış Yenilenmedi Hatası 2024

Son günlerde sıkça gündeme gelen konulardan bir tanesi Instagram akış yenilenmedi hatası. Uygulamayı kullanırken ara ara bu sorunlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda belli başlı çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Bunları denedikten sonra, sorunun kaynağına inebildiyseniz ortadan kalkacaktır.

Yazımızda Instagram akış yenileme hatası nasıl çözülür, neyden kaynaklıdır detaylı olarak değineceğiz.

Instagram Akış Nedir?

Instagram uygulamasında kullanıcıların paylaşımlarını görüntülemek için özel sistemler bulunuyor. Uygulamanın ana mantığında da zaten bu sistemler öne çıkıyor. Instagram Akış sistemi de bu özel teknolojiler içerisinde en çok dikkat çeken konulardan birisi. Uygulamanın ana yapısını oluşturan akış sistemi takipçilerinizin yaptıkları paylaşımları anında görmenizi sağlanıyor.

Tüm takip edilen kullanıcıların yeni paylaşımlarını bu şekilde görmek mümkün. Instagram Akış sisteminin genel mantığı bu. Kullanımda oldukça kolay. Fakat her ne kadar akış sistemi bu kadar kolay olsa da zaman zaman akış sisteminde de sorunlar yaşanıyor. Bu noktada akış sisteminde en sık yaşanan sorunlardan birisi de Instagram akış yenilenemiyor sorunu. Peki, kullanıcılar bu şekilde akışta görüntüleme sorunları yaşadıklarında ne yapmaları gerekiyor?

Instagram Akış Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram Akış Yenileme Sorunu yaşıyorsanız öncelikle gerçekten bir sorun olup olmadığını bulmanız gerekiyor. Öyle ki Instagram Akış sisteminde sürekli çok sayıda paylaşım görüntülenemeyebilir. Bu durum tamamen takipçilerinizin paylaşımlarıyla alakalı. Eğer akışınızda çok az fotoğraf varsa ya da hiç fotoğraf yoksa bu durumda takip ettiğiniz kullanıcılar ya yeni bir paylaşım yapmamış veya çok daha az paylaşım yapılmış demektir.

Akışta Instagram takipçilerinizin eski gönderileri de gözükmüyor. Sadece yeni paylaşımların bu ekranda görünmesi zaman zaman akışın boş kalmasına neden oluyor. Bunun dışında akışta eski fotoğraflarla yeni fotoğraflar arasında sürekli değişimde söz konusu. Yani zaten akışta sınırlı sayıda fotoğraf gösterimi yapılmakta.

Buna karşın takipçileriniz yeni bir paylaşım yapmış olsa bile bu paylaşımı akışınızda göremiyorsanız Instagram Akış Yenileme Sorunu bu durumda karşınıza çıkıyor demektir. Yapabileceğiniz ilk işlem ise uygulamanın belliğini temizlemek olacaktır. Uzun süreli kullanımlarda Instagram uygulamasının ön bellek kullanımı artacağı için bazı akıllı telefon modellerinde akış yenilme sorunları yaşanabiliyor. Sorunu çözmek için yapabileceğiniz işlemler şöyle;

Instagram Akış Yenilenmedi Hatası Nedenleri

Instagram konusunda en çok arananlar arasında bu soru yer almaktadır. Bir çok kişi bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır. Peki akış yenilenmediğinden emin misiniz? Bazen takipçileriniz paylaşım yapmaz.  Ya da az paylaşım yapabilir. Bu durumda aynı gönderiler sürekli ekranda kalacaktır. Bu da akış yenilenmiyor algısı ortaya çıkarabilir. Sorunun gerçekten olup olmadığını anlamak için bu noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Instagram Akış Yenileme Sorunu, Instagram’da yeni paylaşımları görmek için ana sayfayı yenilemek istediğinizde akış yenileme bölümünde sayfanın bir türlü yenilenmemesiyle ortaya çıkıyor.

Sayfada ortaya çıkan bu sorun bazen Instagram’ın kitlenmesine bazı durumlarda ise yeni paylaşımları görememenize neden olmakta. Peki, bu sorun neden kaynaklanıyor ve nasıl çözülür? Daha detaylı bakalım.

İnternet Bağlantı Sorunları

Bu hatanın ortaya çıkmasının temel nedenlerinden bir tanesi, kullandığınız internet bağlantısıdır. İnternet bağlantınız zayıf ya da çekmiyorsa bu tür durumlarla karşılaşma ihtimaliniz artar. İnternet gerekli komutu uygulamaya vermediği için, akış yenilenmedi uyarısıyla karşı karşıya kalırsınız. Bu durumda işe ilk olarak, internet bağlantınızı kontrol ederek başlayabilirsiniz.

Özellikle mobil veri kullanıyorsanız bağlantınızın zaman aşımına uğramasından ya da internet yavaşlama sorunlarından dolayı Instagram akış yenileme sorunları ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu sorunu çözebilmek için ise Wifi bağlantısını denemeniz ve sorunun mobil veriden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakmanız gerekiyor. Eğer sorun mobil veride ise ağ ayarlarınızı sıfırlama yapabilirsiniz.

Bu yazı ilginizi çekebilir: Instagram Bilinmeyen Ağ Hatası Oluştu Çözümü

İnternet bağlantınızda sorun varsa ya internet bağlantısının hızlı olduğu bir tarifeye geçin ya da daha hızlı çeken bir operatöre geçiş yapabilirsiniz. Sorunun nedeni buysa, bu şekilde çözüm üretmeniz mümkün.

İnternet bağlantısı sorunlarında bağlantının nereden olduğu da önemlidir. Wifi mi kullanıyorsunuz yoksa kendi internetinizi mi? Sorunlar bazen bu bağlantı noktalarından kaynaklı olabilir. Bu durumda ağları kontrol etmek gerekiyor. Eğer wifi kullanıyorsanız başka internetten bağlanmayı deneyin. Sorun buradan kaynaklıysa kolay bir şekilde çözülecektir.

Instagram Akış

Instagram Kaynaklı Sorunlar

İnternet bağlantınızla alakalı bir sorun yoksa, sorun büyük ihtimalle Instagram’ın teknik yapısından kaynaklıdır. Bu durumda yapılabilecek çok bir şey yoktur. Instagram uygulaması için yeni bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin. Genellikle uygulama kaynaklı teknik yaşanan hatalar yeni bir güncelleme ile çözülür. Eğer Instagramınız güncelse bu süreçte çözüm, onlara bağlı olduğu için beklemekten başka bir yol görünmüyor. Bu nedenden dolayı sorun ortaya çıktığında hem akış yenilenmez hem de fotoğraflarınızı göremeyebilirsiniz. Instagram akış yenilenmedi hatası aldığınız an uygulamayla irtibata geçip beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?
Instagram Veri Kullanımı Tasarrufu Nedir?

Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Fotoğraf ve video paylaşımı üzerinden etkileşim imkanı sunan bu platform, ayrıc...

Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?
Instagram Hikaye Gizli Etiket Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerinde, takipçilerinizin dikkatini çekmek ve etkileşimi artırmak için kişileri veya konumları etiketlemek oldukça yaygın bir uygulama...

Instagram’dan kaynaklı bir sorun ise uygulamayı silip tekrar yüklemeyi de deneyebilirsiniz. Bu çözüm yolu da bazen işe yarayabiliyor. Bu işlem ile Instagram önbelleğini de yenilemiş oluyorsunuz. Mobil cihanızda Instagram uygulamasını bulun ve uygulamayı kaldırın.

Instagram Akış Yenilenmedi Hatası Çözümleri

Instagram akış yenilenmedi hatası sebeplerinden bahsettik peki bu hatayı nasıl çözebiliriz? Adım Adım hangi çözüm yollarını uygulayabileceğinizi aşağıya maddeledik:

İnternet Bağlantısı Çözümü

 • Bağlantınızla alakalı olduğunu düşünüyorsanız wifiden çıkıp telefonunuzun internetine bağlanmayı deneyin. Sorun çözülüyorsa wifida sorun vardır ve wifida oluşan sorunu çözmek için wifiyı kapatıp 5 dakika bekleyin ve tekrar açın. Hata bu şekilde çözülebilir. Eğer çözülmezse wifi sağlayıcınızda iletişime girerek sorunu çözmeye çalışın.
 • Eğer zaten wifiy bağlı değilseniz telefonunuzun interneti kapatın tekrar açın. İnternet çekmiyor olabilir, eğer öyleyse internetin iyi çektiği bir lokasyona gidip tekrar deneyin. Eğer sorun bu da değilse hattınızdaki internetiniz bitmiş olabilir, hattınızı yenilemek için operatörünüzle iletişime geçin.

Instagram Kaynaklı Sorun Çözümü

 • Instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.
 • Instagram uygulamasını silip tekrar yükleyin.
 • İkisi de işe yaramadıysa Instagram’a sorun bildirin.

Bu yazıda Instagram akış yenilenmedi neden alınır ve çözümü nedir sorularına detaylı olarak cevap bulduk. Artık sorunun nedenleri ve çözümlerine dayalı aşamaları biliyorsunuz. Unutmayın ki bu yöntemler olası ihtimallerdir. Sorun başka nedenlerden de kaynaklı olabilir.

Umarım yazımız sorunlarınıza çözüm üretebilmiştir. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Bu yazımızı beğendiyseniz Instagram Eylem Engellendi Hatası yazımızı da inceleyebilirsiniz!

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram akış yenilenemedi sorunu ile ilgili kullanıcıların en çok dert yakındıkları durumlardan biri internet bağlantısının kopmasıdır. Ancak internet bağlantısının kopmasının altında da farklı durumlar yatabilmektedir. İnternet bağlantınız varsa ancak telefonunuz internete bağlanmıyorsa bu telefonunuzdan kaynaklanabilecek bir durum olduğundan Instagram hesabınıza başka bir cihazdan giriş yapmayı deneyerek akışın yenilenip yenilenmediğini kontrol edebilirsiniz.

Farklı bir cihazdan yapacağınız denemede akış yenileniyorsa telefonunuzdaki sorunu çözerek Instagram akış yenilenmiyor veya instagram ana sayfa akışı yenilenmiyor sorununu atlatabilirsiniz. Başka cihazlardan da instagram akışı yenilenmiyor sorununu yaşamanız durumunda ise ev veya iş yerinizdeki bağlantınızın kontrollerini yapmalısınız.

Böylesi durumlarda kullanıcılar farklı cihazlardan denemeler yaparak sorunun cihaz kaynaklı mı yoksa instagram kaynaklı mı olduğuna karar verebilir. Instagram kaynaklı sorunlara müdahale edemeyecek olan kullanıcılar cihaz kaynaklı problemlerde de farklı cihazları kullanarak sorunu ortadan kaldırma yolunu tercih edebilirler.

Bunun yanında instagram ana sayfa akışı yenilenmiyor sorununun tarayıcıdan kaynaklanan sebeplerle çalışmadığı durumlar mevcuttur. Bu tarz durumlarda kullanıcılar tarama geçmişini ve çerezleri silerek telefonun bir bakıma sıfırlanmasını sağlayabilirler.

Akış yenileyememe sorunu ile karşılaşmış ancak sorunu tespit edemediyseniz sorunun Instagram kaynaklı olabileceğine de ihtimal vermeniz gerekir. Ana sayfa akışı yenilenmiyor sorunu ile karşılaşan pek çok kullanıcının problemi kişisel sebeplerden olsa da bazı durumlarda instagram sisteminden kaynaklanan hatalar meydana gelebilmektedir.

Instagram hareketler dökümünün açılmamasının sebeplerinden bir tanesi güncel olmayan sürümü kullanmanızdan kaynaklanıyor olabilir uygulamayı güncelledikten sonra tekrar deneyin.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Akış Yenilenmedi Hatası 2024 Hakkında 12 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

12 yorum

 1. Sema Tanar
  Sema Tanar

  Instagram bu kadar para kazanıyorsun tutsana iki yazılımcı adam gibi hep bir hata veriyor bu ne saçma iş ya!

  • sümeyye
   sümeyye

   Instagram akış yenilenmiyor bu durum iki üç hafta bu sorunla yaşıyorum bu soruna acil çözüm lütfen

   • Insta Takipçi
    Insta Takipçi

    Uygulamayı silip tekrar yükleyin.

    • Hilalka
     Hilalka

     Sildik kurduk verileri sildik hiç i şey olmuyor yine aynı giirş yapamıyorum sayfama

   • Halime
    Halime

    İnstagram sorunu düzeldi mi sizde bende de bit haftadr böyle bi türlü akış yenilenmiyor tahminin ne kadar sürer

 2. Gamzenur Kara
  Gamzenur Kara

  Bendede çok sık akış yenilenmedi hatası oluyor bu sorun hatla alakalı olabilir mi?

 3. Arda Canay
  Arda Canay

  Ne saçma bir hata ya durduk yere geliyor bi instagram keyfimiz var onuda rezil ediyor 🙁

 4. Mihriban
  Mihriban

  Merhaba instagram da dünden beri anasayfa, arama motoru,reels ve profile basıyorum ama açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhaba, cihazınızın ayarlar menüsüne girerek uygulamanızın verilerini ve ön belleğini temizleyiniz.

 5. Simge
  Simge

  Merhaba instagram sayfam yenilenmiyor uygulamayı silip tekrar yükledim fakat olmuyor hatta iki faktörlü korumayada aldım biri hesabamı alamaya çalıştı geri kurtardım şimdi beni şikayet etmişler hesaba giremedim sayfam bir türlü yenilenmiyor ne olmuş olabilir

 6. Alper Uyumaz
  Alper Uyumaz

  akış yenilenmedi hatası sık sık karşıma çıkıyordu ama yazıyı inceleyince çözdüm resimli anlatım olması çözümü çok kolaylaştırdı

 7. Kemal
  Kemal

  Akış yenilenmedi hatasını nasıl çözebilirim diye merak ediyordum resimli adımları uygulayarak çözdüm