Instagram Aktif Kullanıcı Sayısı arttı

Instagram Aktif Kullanıcı Sayısı İki Katına Çıktı

Facebook tarihi boyunca en iyi yatırımı Instagram uygulamasını bünyesine katarak yaptı. Satın alma gerçekleştiği sırada sadece 50 milyon gibi bir kullanıcısı olan Instagram satın alma işleminden sonra ise çok kısa bir süre içerisinde 400 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. İlk etapta eleştirilen ve aldığı kararın yanlış olduğu söylenen Facebook’un da yaptığı girişimin ne kadar yerinde olduğu böylece ortaya çıkmış oldu. Alınan tüm bu verilerin son dönemde ki yükselişi de net bir şekilde ortaya çıkardığını söylemek mümkün. Son anket çalışmasından ve uygulama verilerinden yararlanarak yapılan açıklamada Instagram’ın sadece iki yıllık bir süre içerisinde iki katına çıkan aktif kullanıcı sayısı olduğu açıklandı.

Çin hariç yapılan değerlendirmeler sonucunda Instagram’ın 2 yıl öncesine kadar sadece yüzde 8 gibi bir oranla aktif kullanıcısına sahip olan Instagram 2 yıl sonra yani 2015 yılında ise bu oranı yüzde 13 rakamına çıkardı. Sahte kullanıcıları temizlemesine ve neredeyse 50 milyon hesabı silmesine rağmen kullanıcı sayısını arttırmayı başaran Instagram, başarısını giderek arttırmaya da devam ediyor. Artan kullanıcı sayılarıyla beraber Instagram’ın etkinliğinin de artmaya başladığını söyleyebiliriz. Yakın zaman içerisinde bu konuda kullanıcıları bilgilendirmek için yazılı açıklamalarda yapan Instagram’ın yükselişinin ne kadar süre boyunca devam edeceği de merak konusu. Zira böyle devam edecek olursa Instagram’ın yakın zamanda zirveye oturacağı kesin.

Instagram Aktif Kullanıcı Sayısı İki Katına Çıktı
4.5 (90.31%) 161 votes

Bir önceki yazımız olan Android Uygulama İzinleri Artık Kullanıcının Elinde başlıklı makalemizde Android, Android Uygulama ve Android Uygulama İzinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Takipçi Sayısında Yer Alan K ve M harflerinin Anlamı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir