Instagram Albüm Paylaşımları için Orijinal Hal Özelliği

Instagram Albüm Paylaşımları için Orijinal Hal Özelliği

instagram takipçi satın al instatakipci

Instagram, genel olarak kullanıcılara özgür kullanım sunan en iyi sosyal medya uygulamalarından biri olarak değerlendiriliyor. Tabii ki her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Instagram’da da özgürlüğün bazı sınırları var. Instagram bunu topluluk kuralları adını verdiği kurallar ile sınırlamakta. Kullanıcılar, Instagram topluluk kurallarını ihlal etmedikleri sürece istedikleri şekilde paylaşım yapabiliyor. Teknik açıdan da bu durum aynen geçerli. Daha önce sadece kare fotoğraf paylaşımı zorunluluğu sunan uygulama, bu konuda en önemli adımı paylaşımlarda kare zorunluluğu olmaksızın orijinal halde paylaşmaya izin vererek atmıştı. Şimdi ise aynı özellik Instagram Albüm paylaşımları için getiriliyor. Dün yapılan açıklama sonrasında Instagram Albüm bölümünde paylaşımların orijinal hal desteği aldığı açıklandı. Detaylara geçelim.

Instagram Albüm Paylaşımlarında Biçim Zorunluluğu Bitiyor

Doğrudan Instagram tarafından açıklanan habere göre, çoklu paylaşım olarak da değerlendirdiğimiz albüm paylaşımları, belli bir kalıp içerisinde paylaşılmak zorunda kalmayacak. Kullanıcıların paylaşımları illa kare biçiminde yapması gerekmeyecek. Instagram Albüm, yani çoklu paylaşım kısmında da resimlerinizi orijinal halleri ile paylaşabileceksiniz. Bunun içinse ekstra bir ayar uygulama gerekmeyecek. Sadece son yayınlanan güncellemeleri yüklemek yeni özelliği kullanmak için yeterli olacak.

Instagram Albüm

Ayrıca yeni özelliğin dikey ya da yatay paylaşımları da çoklu fotoğraflar içerisinde istediğiniz şekilde yapmayı sağlayacağını da ekleyelim. Bir nevi ana paylaşım kısmında uzun süre önce yapılmış olan orijinal görsel paylaşımı özelliği, Instagram Albüm kısmına doğrudan eklenmiş oldu. Çoklu fotoğraflarda düzenleme olmaksınız, orijinal görsellerin paylaşılması bu alanın kullanım oranlarını da bir hayli arttıracaktır.

Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Hem iOS işletim sistemi hem de Android işletim sistemi için yayınlanacak olan yeni güncellemenin, şu an dağıtılma aşamasında olduğunu belirtelim. Yani güncellemenin tüm testleri bitirilmiş ve kullanıma hazır hale getirilmiş durumda. Güncellemenin bölge bölge dağıtılması nedeniyle ülkemizde kullanıma girmesi de biraz zaman alacak gibi gözüküyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Müzik Bulunduğun Bölgede Kullanılamıyor Sorunu & Çözümü

Bunun içinde güncellemeleri sürekli takip etmek gerekli. Güncelleme doğrudan uygulama mağazaları üzerinden yayınlanacak. Ülkemiz içinde yeni güncelleme yayına girdiği anda sitemizden bu konuda gerekli olan bilgilendirmeleri yapacağız. Şimdilik elde ettiğimiz bilgiler ana düzen hakkında.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Albüm Paylaşımları için Orijinal Hal Özelliği
4.3 (86.77%) 65 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir