Instagram Android güncelleme

Instagram Android Konusunda Yeni Bir Açıklama Yaptı

Instagram’ın güncelleme politikası son dönemde biraz değişti. Daha önce birçok kez güncelleme konusunda yetersi kalmasıyla eleştirilen Instagram son bir yılda bu eleştirileri geride bırakacak birçok güncelleme yayınladı. Ardı ardına yapılan güncellemeler ile birçok işleyiş değiştirilirken yepyeni özelliklerde kullanıcılara sunulmaya başlandı. Bu bağlamda son yapılan güncellemelerde en çok konuşulan Instagram güncellemeleri arasındaki yerini aldı. Zira Instagram son güncellemesinde 3D Touch özelliğini duyurdu.

Apple için pek bir farkındalık yaratmayan güncelleme Iphone 6S ile beraber gelen 3D Touch özelliğini aktif etmek için kullanılıyor. Asıl ilginç olan ise Android içinde aynı güncellemenin yayınlanmış olması. Bu konuda kafaları karıştıran Instagram Android telefonlarda 3D Touch özelliğinin olmamasına karşın bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada güncellemenin özelliklerinin 3D Touch’a benzediği fakat bu teknolojiyle değil standart dokunmatik teknolojisiyle çalıştığını belirtti. Yani bir nevi yalancı bir 3D Touch desteği geldi diyebiliriz. Bunun yanında yapılan açıklamaya bakılacak olursa yapılan güncelleme Android telefonlara söz konusu özellik eklendiğinde ekstra bir güncellemeye gerek kalmayacak. Instagram bunun içinde otomatik olarak uygulama desteğini vermiş olacak. Bunun yanında uygulamada güncelleme sonrasında neler değiştiği konusunda da henüz net bir bilgi yok. Zira standart bir 3D Touch desteği ile karşı karşıya olmadığımızı farklı bir güncelleme yapıldığını biliyoruz. Bunun için yapılacak olan açıklamalarla net bir özellik bildirgesi yapılması bekleniyor.

Instagram Android Konusunda Yeni Bir Açıklama Yaptı
4.4 (88.79%) 116 votes

Bir önceki yazımız olan Başbakan Davutoğlu Irak İçin Instagram Paylaşımı Yaptı başlıklı makalemizde Başbakan Davutoğlu, Başbakan Davutoğlu Instagram ve Instagram ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Video Sesleri İçin Yeni Düzenleme Geliyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir