Instagram Anket Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

Instagram tarafından getirilen özelliklerden bir tanesi olan anket ekleme kullanıcıların farklı alanlarda anketler yapmasına imkan veriyor. Fakat Instagram anket ekleyemiyorum şeklinde sorun belirten kullanıcıların sayısı da bir hayli fazla. Hikaye bölümüne anket eklemek isteyip de sorun yaşayan insanların çözüm için izlemesi gereken farklı yollar vardır.

Instagram Anket Ekleyemiyorum Sorunu Hakkında

Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden olan anket ekleme sorunu farklı nedenlerden kaynaklanabiliyor. Bu durum kişilerin anket özelliğinin görmemesine ya da kullanamamasına neden oluyor. Dolayısıyla çözüm için belirtilen yöntemlerin tamamının uygulanması ve daha sonra anket eklenmesi gerekiyor.

Instagram Anket Ekleyemiyorum Sorununun Nedenleri ve Çözüm Yolları

Instagram’a anket ekleyemeyen kullanıcıların izlemesi gereken çözüm yolları farklılık gösterebiliyor. Sorunun nedeni ve bunlara ait çözüm yolları şunlardır:

  • Anket ekleme sorunun en önemli nedenlerinden bir tanesi kullanıcıların telefonlarının eski olmasıdır. Eski telefonlarda bu özellik çalışmadığı için kullanıcılar anket ekleyemezler. Bunun için yapılması gereken şey, telefon modellerinin yükseltilmesidir.
  • Instagram anket ekleyemiyorum diyenlerin ve bu uygulamada farklı sorunlar yaşayanların problemlerinin nedenlerinden en önemlisi Instagram uygulamasının güncel olmamasıdır. Güncel olmayan uygulamalarda bu özellik çalışmadığı için kullanıcıların uygulamalarını güncellemesi gerekiyor.
  • Bu sorununun bir başka nedeni de önbellekle ilgilidir. Programın önbelleğine aldığı verilerden dolayı yeni özellikler görülmeyebiliyor. Bunun için kullanıcıların uygulamanın önbelleğini temizlemesi ve yeniden giriş yaparak anket eklemeyi denemesi gerekiyor.

Çözüm Yollarının Uygulanması Hakkında

Yukarıda belirtilen çözüm yollarının tek tek denenmesi değil aynı anda denenmesi gerekiyor. Yani telefonunuzun mutlaka yeni bir Android sürümüne sahip olması, uygulamanın güncel ve önbellek verilerinin temizlenmiş olması gerekiyor. Özellikle güncel olmayan Android ve İOS sürümleri bu özelliğin çalışmasına engel oluyor. Kullanıcıların bu duruma özellikle dikkat etmesi gerekiyor.

Instagram anket ekleyemiyorum sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram anket ekleyemiyorum sorunu ve çözümü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Anket Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Twitter Profili Aramalara Kapatma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde twitter profili aramalara kapatma ve twitter profili gizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir