Instagram Api Kullanımı

Instagram Api Kullanımı

Sosyal medya uygulamaları arasında lider olan Instagram, video izleme, fotoğraf paylaşma gibi pek çok farklı özelliği sizlere sunmaktadır. Oldukça yaygın bir şekilde uygulamada pek çok özellikte bulunmaktadır. Bu işin ticareti, para kazanması gibi konularda artık iyiden iyiye herkesin dilindedir. İşte sizlere bu yazımızda Instagram api hakkında bilgilendirme yapacağız.

Öncelikli olarak Instagram api nedir sorusunu cevaplayalım. Ancak şimdiden belirtmek gerekir ki bu konu biraz uzun olacaktır. Bildiğiniz gibi Instagram platformunda pek çok seçenek mevcuttur. Bunlar:

 • Takipçi sayısı
 • Beğeni sayısı
 • İzlenme sayısı
 • Etkileşim sayısı
 • Hikâye görüntüleme sayısı

Şirketler veya bazı insanlar bu sayıların artması için çaba gösterirler. İşte bu durumlarda ortaya doğal olmayan inorganik yollardan bu sayıları arttırma gibi seçenekler çıkmaktadır. Bu işin ticareti yapan pek çok panel bulunmasına karşın eğer ilk defa duyuyorsanız genel olarak panellerle bu işler yapılır. Paneller bir havuzdaki botları kişinin istediği Instagram hesabına yollayarak ona yukarıdaki saydığımız maddelerin artması konusunda destek olabilirler.

İşte Api seçeneği tamda bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Çünkü panellerin hepsi bu bot takipçileri veya beğenileri bir yerden sağlıyorlar. Herkes birbirinden api almak suretiyle kocaman bir liste alıyor ve onlara göre ticaret yapıyorlar. Bir tane panel diğerinden api alarak onun servisini satmaya başlayabiliyor diyebiliriz. 3 TL karşılığında aldığınız apiyi ise isterseniz 10 isterseniz 40 TL gibi tutarlara satış yapabiliyorsunuz. Bu konuda çünkü sınır bulunmamaktadır.

instagram api

Instagram Api Kullanımı Detayları

SMM panel ismini daha önce duymadıysanız eğer artık duymanızın vakti gelmiş demektir. Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte her işin bir arka kapısı da bulunmaktadır. İşte Instagram gibi bir platformun arka kapısını da bunlar oluşturmakta ve aralarında gerçekten ciddi şekilde kar yapan yerlerde bulunmaktadır. Kimi zaman bu insanlar PHP Instagram api gibi şeylere de ihtiyaç duyabilmektedir. SMM panel olarak pek çok farklı sistemler arasında en yaygın olanı elbette normal api ile servislerin çekilebilmesinden geçer. (Instagram)

Instagram api kullanımı ile birlikte sizlerde bu platformdan şunların sağlayabilirsiniz.

 • Takipçi ve beğeni gibi çok ilgi gören şeylerin satışını yapabilirsiniz.
 • Platformdan para kazanmak konusunda ilk adımı atmış olabilirsiniz.
 • Platform sayesinde aylık düzenli bir gelire kavuşabilirsiniz.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram'da Satış Yapmak & Teknikler ve Taktikler 2022
Instagram'da Satış Yapmak & Teknikler ve Taktikler 2022

Son günlerde tüm sosyal medya kullanıcılarının ve sosyal medya üzerinden ticaret yapmak isteyenler en çok merak ettiği konuların başında gelen Instagr...

Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? | Mobil & Masaüstü Videolu Anlatım
Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? | Mobil & Masaüstü Videolu Anlatım

Instagram’da birçok sebepten şifrenizi değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi şüphesiz hesap güvenliği. Hesabınızı güvende tutmak iç...

SMM panel kullananlar sadece bu işi Instagram üzerine yapmıyorlar. Aynı zamanda Twitter, Youtube, Facebook gibi pek çok uygulama içinde aynı hizmetleri vermektedirler. Böylelikle bir kişinin nasıl olurda 5 milyon takipçisi olur gibi sorularla sizlerde artık muhatap olmak zorunda kalmazsınız.

Instagram hesabınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Sıkça Sorulan Sorular

API, bir uygulamada yer alan alt yeteneklerin başka bir uygulamada yerleşik olarak kullanılabilmesi için yeteneklerin paylaşılmasına verilen isimdir. Yetenekler asıl uygulama tarafından paylaşılır ve diğer uygulamalar bundan yararlanır.

Instagram; internet bağlantısı kullanarak, bireylerin kendilerine ailt hesaplar açabildiği ve bu hesaplar üzerinden tanıdıkları veya tanımadıkları kişilere dijital içerikler paylaşabıldığı bir uygulamadır.

Instagram API ile birden fazla hesabı aynı anda yönetebilir ve bu hesapları koordine bir şekilde birbirine bağlayabilirsiniz.

Instagram API sınırı ilk başlarda 5000 olarak belirlenmişken artık bu sınır 200’e kadar geri çekilmiştir.

Instagram apileri ile 3.parti uygulama bağlantıları oluşturulmuş olabilir. Bu uygulamaların güvenilir olduğundan emin olmadan kullanılmaması gerekir.

Instagram hesaplarınızın güvenliği için şifrelerinizi 3.parti uygulamalar ile kesinlikle paylaşmayınız.

Enes Bulut

Yazılar: 480

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. sarp sadem
  sarp sadem

  Instagram apı kullanımıyla ilgil makalenizi okudum ve çok faydalı buldum. Teşekkürler..

 2. sergen
  sergen

  Instagram apı kullanım süresi nedir acaba ? Teşekkürler..