Instagram Arşiv Fotoğrafları Nerede Saklanıyor ? – Resimli Anlatım

Instagram Arşiv Fotoğrafları Nerede Saklanıyor ? – Resimli Anlatım

Instagram Arşiv Fotoğrafları Kayıt Ediliyor Mu ? Arşivlenen Fotoğraflar Nerede Saklanıyor ?

Sosyal medya düşkünleri sosyal mecralarda gördükleri güzel fotoğrafları saklamak isterler. Bu nedenle birçok fotoğrafı kaydetmeye çalışırlar ve telefon ya da bilgisayar hafızalarını doldururlar. Instagram arşiv fotoğrafları sayesinde kullanıcılar büyük bir uğraştan kurtulmuştu ancak çoğu kullanıcı hala bu arşiv sisteminin nasıl çalıştığını bilmiyor.

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok dikkat çeken uygulama Instagram. Bu uygulama aslında Facebook adlı herkes tarafında sosyal medyanın kurucusu olarak bilinen uygulamanın satın aldığı bir uygulama. Geçtiğimiz yıllarda bu uygulama için arşiv yapabilme imkanı ortaya çıkmıştı.

Arşiv yapabilme özelliğinin ortaya çıkmasının esas nedeni, bu mecraları kullanan insanların, gördükleri ve beğendikleri fotoğrafları daha sonra tekrar görebilmek ve tanıdıklarına da gösterebilmek için saklamak istemeleridir. Bu istek ve beklentinin karşılanması için Instagram bir arşiv sistemi özelliği geliştirdi ve kullanıcılarının hizmetine sundu.

Instagram Arşivleri Nasıl Çalışıyor ?

instagram arşiv gönderiler
instagram arşiv gönderiler

Geçen yıl gerçekleşen bu hizmet sayesinde artık kullanıcılar Instagram’da gördükleri fotoğrafları indirmek ya da bağlantılarını kopyalamak zorunda kalmıyor. Instagram arşiv fotoğrafları olarak adlandırılan bu özellik oldukça kullanışlı. Ancak sosyal medya trendlerini çok sık takip etmeyen bazı kullanıcılar bu uygulama ile arşive gönderdikleri fotoğraf ve videoları daha sonra nasıl görüntüleyeceklerini bilmeyebiliyorlar.

Bu durumla oldukça sık karşılaştığımız için kullanıcılara anlaşılır bir şekilde bu arşivleme sisteminin nasıl çalıştığını anlatmak istedik. Öncelikle adımları takip ederek, belirttiğimiz adımları siz de elinizde telefonunuzla uygulayabilirsiniz. Böylece daha pratik ve hızlı olarak sistemi anlamış olacaksınız.

Instagram hesabınızı açın ve herhangi bir fotoğraf veya video gönderisinin üzerine gelin. Daha sonra aşağıda gördüğünüz fotoğraf ya da video gönderisinin en alt sağ tarafındaki arşivleme işaretine dokunun.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikaye Kapakları Nasıl Değiştirilir?

instagram-arsiv-nerede-1

Daha sonra işarete tıkladığınızda karşınıza bir uyarı mesajı çıkacaktır. Bu mesajda işaretlemiş olduğunuz fotoğrafın arşivinize eklendiği belirtilmektedir. Aynı zamanda fotoğrafları işaretlediğiniz zaman aşağıdaki resimde görüldüğü gibi arşivleme işareti renk değiştirecektir.

instagram-arsiv-nerede-5

Bu işlemleri yaptığınız da işaretlediğiniz fotoğraf sizin arşivinize kaydedilmiş olur. Kaydedilen Instagram gönderilerini daha sonra açarak tekrar görebilmek için yapmanız gereken çok basit iki adım var. Bunlardan birincisi aşağıdaki resimde göründüğü gibi en sağ alta bulunan profil ikonuna dokunmak ve kendi profil sayfanıza gitmek.

instagram-arsiv-nerede-4

Daha sonra burada bulunan beyaz arşivleme ikonuna dokunarak daha önce arşivlerinize kaydettiğiniz Instagram gönderilerini görebilirsiniz. Aşağıdaki resme bakarsanız daha önce arşive eklediğimiz gönderinin burada olduğunu görebilirsiniz.

instagram-arsiv-nerede-2

Eğer arşivlerinize özel isimler vererek daha kişisel bir arşivleme sistemi oluşturmak isterseniz yukarıda bulunan + işaretine dokunarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. İşte Instagram gönderilerini arşivlemek bu kadar kolay.

Instagram Hesabı Kaç Şikayetle Kapanır ?

Instagram’ın çok katı kurallara sahip olduğunu biliyoruz. Bu kurallardan bazıları insanların sebepsiz yere hesaplarından olmalarına da sebep olabiliyor. Bazı kötü niyetli kullanıcılar Instagram’ın onlara verdiği şikayet etme yetkisini kötüye kullanabiliyorlar.

instagram-sahte-hesap-kapatma

Instagram kullanıcılarının en çok çekindiği konu eğer çok fazla kullanıcı tarafından şikayet edilirsem hesabım askıya alınır mı konusudur. Bu konu üzerine bir araştırma yaptığımızda görüyoruz ki aslında burada şikayet sayısı çok da önemli değil burada önemli olan konu Instagram kurallarına uygun olmayan davranışlarda bulunmuş olup olmamak.

İsterse yüz bin kişi sizi şikayet etmiş olsun eğer Instagram yöneticileri şikayet edilen gönderi ya da sayfada herhangi bir kural ihlali ile karşılaşmaz ise hesaba karşı bir yaptırım uygulamayacaktır. Eğer aksi yaşansa bile Instagram size bir şans daha veriyor. Bu şans, şikayet edilen hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olabilecek bir fırsat.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değişir?

Instagram Arşiv Fotoğrafı ne kadar süre saklar?

Instagram hesabınızı silmediğiniz takdirde arşivde ki fotoğraflarınız silinmeyecektir. Instagramınızı kalıcı olarak sildiğiniz takdirde tüm bilgileriniz ile beraber 30 gün içerisinde silinecektir.

Instagram’da şikayer ederek hesap kapattırabilir miyim?

Kullanıcı hesabı yoğun şikayet ve spam yediği takdirde instagram hesabı kısa süre içerisinde kapanacaktır. Ancak onaylı hesaplarda bu süre daha uzun olabilir.

Arşivlenmiş Fotoğrafın kalitesi düşer mi?

Instagram arşive aldığınız fotoğrafların kalitesi düşmemektedir. Yalnız attığınız fotoğraf güncel instagram boyutları ile uyuşmuyorsa kalitesi düşebilir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir