Instagram Arşiv İndirme Başta Olmak Üzere Yeni Özellikler Alıyor

Güncellemelerine alıştığımız Instagram için, Instagram Arşiv İndirme özelliği başta olmak üzere bir dizi yeni özelliğin geleceği ortaya çıktı. Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamanın çok yoğun geçirdiği Şubat ayından sonra, güncellemelerinde hız kesmeyeceği ve şimdiden yeni güncellemeler üzerinde çalışmalara başladığı haberleri geliyor.

Hikayeler bölüme eklenen güncellemeler ve çok kısa bir süre önce ortaya çıkan yeni portre modu özellikleri gibi detaylarla beraber gündemden düşmeyen uygulama, yeni güncellemelerinde de yine beklenen özellikleri ortaya koyacak gibi duruyor. Instagram Arşiv İndirme özelliğinin başı çekeceği güncellemenin detaylarına ve neler geleceğine bakalım.

Instagram Arşiv İndirme Güncellemesi Nasıl Olacak?

Elde edilen sınırlı bilgilere göre güncelleme, iOS sürümünde denenmeye başladı. iOS sürümü için yapılan geliştirici denemelerinin içerisinde en çok dikkat çeken özelliğin Instagram Arşiv İndirme özelliği olacağı görülüyor. Bu özellik depolama alanı sorununu çözecek bir güncelleme olarak karşımıza çıkacak. Yeni özellik sayesinde Instagram’a yüklediğini fotoğraflarınızı saklamanız gerekmeyecek. Bunun yerine fotoğraflarınızı doğrudan indirebileceksiniz.

Tabii ki arşiv formatında. Mesajlaşma uygulamalarında ve Twitter uygulamasında sıkça gördüğümüz, paylaşımları arşiv olarak indirme özelliğinin Instagram içinde geçerli olduğunu görmek mümkün olacak. ZİP formatı olarak tüm resimlerin ve videoların cihazınıza indirilmesi, yedekleme için harika bir yenilik olarak gösterilebilir.

Instagram Arşiv İndirme

Arama Algoritmalarında Yeni Dönem

Instagram Arşiv İndirme özelliği, gelecek tek yeniliğimiz değil. Bunun dışında arama algoritmalarında da bir değişiklik yapılacağından söz ediliyor. Buna göre Direct mesaj bölümünden gönderdiğiniz tüm mesajları arayabileceksiniz. Diyelim ki bir arkadaşınıza gönderdiğiniz bir mesajı arıyorsunuz ya da sadece içeriğini hatırladığınız bir mesajı kime gönderdiğinizi görmek istiyorsunuz. Bunun için tek tek mesajların içerisinde arama yapmak gerekmeyecek.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Reklamlarına İOS Desteği

Sadece belli arama filtrelerini kullanıp, tek bir kelimeyle beraber istediğinize ulaşabileceksiniz. Büyük bir kolaylıktan söz ediyoruz. Burada önemli bir nokta var. Arama kutusu özelliğini uzun süredir kullanıyoruz ancak özel filtreleme sistemimiz yoktu. Yeni güncelleme sonrasında algoritma içerisinde özel filtre sistemi kullanılacak ve bu sayede de kullanım çok daha kolay olacak.

Instagram Arşiv İndirme

Mesajları Sınıflandırma

Instagram Arşiv İndirme güncellemesi olarak sınıfladığımız güncellemenin son yeniliği ise mesaj sınıflandırma özelliği gibi gözüküyor. Aktif mail kullanıcıları bilecektir. Mail gönderimlerinde ya da mail kişilerinde çeşitli sınıflamalar yapabiliyorsunuz.

Instagram Arşiv İndirme

Kimi kişilere yıldız ekleyerek ya da direk olarak görüşmelere yıldız ekleyerek, mesajları farklı bir alana alabiliyorsunuz. Aynı durum Instagram içinde geçerli olacak. Instagram mesajlarınızda, öne çıkmasını istediğiniz mesajlarınıza yıldız ekleyebilecek ya da işaretleme yaparak sınıflama oluşturabileceksiniz.

Tüm bu güncellemeler şu an için iOS sürümüne gelecek güncellemeler olarak düşünülüyor. Yeni sürümün Android içinde gelip gelmeyeceğini zaman gösterecek. Ayrıca henüz yenilikler geliştirici sürümlerinde görüntülenmiş ve açıklanmamış durumda.  Bunlar içinde açıklamaları bekliyoruz.

Instagram Arşiv İndirme Başta Olmak Üzere Yeni Özellikler Alıyor
4.5 (89.97%) 383 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler İçin Portre Modu başlıklı makalemizde Instagram filtre, Instagram güncelleme ve Instagram Hikayeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir