Instagram Arşiv

Instagram Arşiv İndirme Özelliği Yayınlandı!

Instagram geçtiğimiz haftalarda bir dizi yeni özelliği denediğini duyurmuştu. Sosyal medya devi tarafından yapılan duyuruda Instagram’ın, kullanıcı verilerini bir arşiv olarak sunacağından söz edilmişti. Bir nevi arşiv oluşturma ve bu arşivi indirme amaçlı olarak kullanılacak olan güncelleme, sonunda yayınlandı. Twitter’ın çok uzun yıllardır kullandığı özellik artık Instagram Arşiv sistemi olarak kullanıma girecek. Peki, yeni özellik hakkında neler biliyoruz? Yeni özellik nasıl kullanılacak? Arşiv indirme işlemini nasıl yapabiliriz?

Instagram Arşiv İndirme Nasıl Kullanılacak?

Yeni özellikle beraber kullanıcılar verilerini indirebilecek. Yaptığınız paylaşımları, gönderdiğiniz mesajları, hikayeleri ve videoları indirme şansınız bulunuyor. Sistemin kullanımı ise oldukça kolay. Yapılması gereken işlemlerden söz edelim.

  • Öncelikle Instagram web sayfasına gidin.
  • Hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanıza gidin.
  • Buradan ise “Profil düzenle” kısmına girin.
  • Daha sonra “Gizlilik ve güvenlik” sekmesine giriş yapın.
  • Gizlilik ve güvenlik sekmesinde “veri indirme” bölümünü göreceksiniz.
  • Veri indirme kısmında yer alan “İndirme Talep et” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Instagram Arşiv

  • Buraya ise bir mail adresi girmeniz gerekiyor. Mail adresinizi girdikten sonra, belirttiğiniz Mail adresine arşiviniz gönderiliyor.

Söz konusu işlemle beraber tüm Instagram Arşiv kayıtlarını indirebiliyorsunuz. Fakat burada kullanıcıları uyarmamız gerekiyor. Öyle ki söz konusu arşiv indirme özelliği sadece web platformu için yayınlanmış durumda. Mobil platformlar için arşiv indirme özelliğinin gelmesi ise pek olası değil. Öyle ki Instagram Arşiv indirmeleri yaptığınız paylaşım sayısına bağlı olarak bir hayli yüksek boyutlara ulaşabiliyor.

Instagram bunun için 48 saat gibi bir süreye varan bekleme sürelerinin oluşabileceğini açıkladı. Bunun için mobil platformlar üzerinden indirme yapmak çok mantıklı olmayacaktır. Bu nedenlerle şu an için sadece web sürüm üzerinden indirme gerçekleştirilebiliyor. Mobil sürüme indirme izninin gelip gelmeyeceği konusunda resmi bir doğrulama ise söz konusu değil. Yine bu konuda resmi bir açıklama yapılacak olursa, haberimizi bu açıklamalara göre düzenleyeceğiz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Selçuk Şahin’den Beğeni Toplayan Paylaşım
Instagram Arşiv İndirme Özelliği Yayınlandı!
4.5 (89.44%) 377 votes

Bir önceki yazımız olan Instagramda Cinsel Suç İşlemiş Bir Kullanıcı Nasıl Şikâyet Edilir? başlıklı makalemizde instagram cinsel suç şikayet etme ve instagramda cinsel suç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir