Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma

Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma

Instagram hikayeler bölümü için güncellemeler hızla devam ediyor. Uygulamanın yeni güncellemelerinin de zaten genel olarak bu alana yoğunlaştığını görüyoruz. Hikayeler bölümünü sürekli olarak yenileyen sosyal medya devinin son olarak ise standart paylaşımlarla hikayeleri bir araya getirecek yeni bir özellik duyurduğunu gördük. Yeni özellik sayesinde Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma sistemi devreye girmiş oldu.

Bu sistemi kullanarak, kullanıcıların başka kullanıcıların ya da takipçilerinin paylaşımlarını doğrudan kendi Hikayeler bölümü üzerinden paylaşması sağlanıyor. Yeni özelliğin kullanımı içinse Instagram çoktan bir yönerge yayınladı. Başkalarının paylaşımlarını alıntı yaparak kendi hikayelerinizde paylaşmanız için neler yapmanız gerektiğine bakalım. Öncesinde bilinmesi gereken en önemli detay, başkalarının paylaşımlarını kullanıcı kendi hikayesinde paylaşmak isterse, bu paylaşımları yapan hesapların profil gizliliğinin ‘herkese açık’ durumda olması gerekmektedir. Aksi takdirde hesabı gizli olan kullanıcıların gönderilerini bir başka kullanıcı tarafından hikaye kısmında paylaşılamaz. Aşağıdaki başlıkta Instagram başkasının paylaşımını hikayelerden nasıl paylaşabilirsiniz, adım adım izleyebilir ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma Adımları

Instagram başkasının paylaşımını hikayelere atma işlemi bahsedildiği üzere mümkündür. Konu ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de başkalarının gönderilerini hikayeler kısmında paylaştığımda, kullanıcıya bilgi gider mi sorusu. Profil gizliliği, ‘herkese açık’ durumda olan başka bir Instagram kullanıcısının paylaşmış olduğu herhangi bir gönderiyi hikayenize eklediğinizde, bu kişiye bildirim gitmez. Veya sizin paylaştığını görmez. Görebildiği tek bilgi paylaşım sayısıdır. Onun dışında kimin paylaştığını göremez. Eğer sizin paylaştığınızı görmesini istiyorsanız paylaşıma, ‘@’ işareti ile kişiyi etiketleyebilirsiniz. Böylece mesaj olarak karşıdaki kullanıcıya gidecektir. Hikayelerde başkasının gönderilerini paylaşma işlemini aşağıdaki aşamalardan takip ederek kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Bu işlemler için kullanıcıların yapması gerekenler oldukça basit. Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak hikayelerinize eklemenizi istediğini gönderilere girmeniz gerekiyor. Yapacağınız işlemleri tek tek ele alalım.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

 • Akışta ya da gönderi ekranında bir fotoğraf ya da videonun altına dokunun.
 • Bu kısımda karşınıza yeni seçenekler geldiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken açılan menüden “hikayenize gönderi ekle” seçeneğini seçmek olacaktır. Söz konusu seçeneği seçtiğiniz zaman seçenekler karşınıza çıkacak.
 • Bu kısımda videoları ya da seçtiğiniz fotoğrafları taşımanız ya da yeniden boyutlandırmanız mümkün. Taşıma, yeniden boyutlandırma ve döndürme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ek olarak çizim araçlarını kullanabildiğinizi ve metin ekleme ya da çıkartma ekleme işlemini gerçekleştirebileceğinizi belirtelim.
 • Tüm bu işlemcileri gerçekleştirdikten sonra gönderiyi eklemeniz yeterli olacaktır.
 • Gönderi hikayelerinizde paylaşıldığı zaman, bu gönderinin kime ait olduğu gibi bilgilerin gösterileceğini de ekleyelim. Ayrıca orijinal hesaba gitmek için kullanıcılar bu gönderiye dokunabiliyor. Bu şekilde resmin alındığı orijinal hesaba geçiş yapılabiliyor.

Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma

Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma

Söz konusu özellik herkese açık profillerde kullanılıyor. Bunun için sizin hesabınızda herkese açık ise Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma özelliğini arkadaşlarınız ya da takipçileriniz, sizin paylaşımlarınızı hikayelerine ekleyebilir. Bu durumu değiştirmek için yapacağınız işlemlerde basit.

Öncelikle profilinize girmeniz ve buradan ayarlar sekmesine dokunmanız gerekiyor. Buradan “Öyküleri Yeniden Paylaşma İzin Ver” seçeneğini kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Yapacağınız tüm işlemler bu kadar.

Bunların dışında bir de başkalarının  paylaştığı hikayeleri nasıl paylaşırım şeklinde sorularınızla karşılaşıyoruz. Bu işlem de oldukça basit aşamalarla gerçekleştirilmektedir. Ancak, burada dikkat etmeniz gereken nokta, hikayesini paylaşmak istediğiniz kişi, hikayesinde sizden bahsetmelidir. Herhangi bir kullanıcı hikayesinde, ‘@’ simgesi ile başlayarak sizin kullanıcı adını boşluk bırakmadan yazdığında sizden bahsetmiş olacaktır. Bu bahsetme de otomatik olarak size mesaj olarak gelecektir. Aynı zamanda bildirimler kısmından da bunu görebilirsiniz. Mesajlar kısmında görüntünün üzerinde ‘bunu hikayene ekle’ yazısı çıkar. Bu yazının üzerine tıklayarak kolayca aynı gönderiyi hikayenize ekleyebilirsiniz. Bahsetmeler dışındaki hikayeleri, kendi hikayelerinize ekleyemiyorsunuz. Ancak, ekran görüntüsü alarak bunları paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikayelerimde Başkasının Paylaşımlarını Paylaşabilir Miyim?

Instagram üzerine yeni gelen güncelleme ile birlikte başkasının daha önceki paylaşımlarını kendi hikayelerinizde kullanabileceksiniz.

Başkalarının Paylaşımlarını Hikayeye Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagarm üzerinde ki başka kullanıcıların paylaşımlarını hikayenize eklemek aslında çok basittir. Nasıl ekleyeceğiniz öğrenmek için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Benim Paylaşımlarımı Diğer Kullanıcılar Hikayelerine Ekleyebilir Mi?

Diğer instagram kullanıcıları, eğer sizin profiliniz herkese açıksa paylaşımlarınızı kendi hikayelerine ekleyebileceklerdir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
10 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. MERHABA,
  İKİ TANE İNSTAGRAM KULLANICIM VAR,VE İKİSİNİDE KULLANIYORUM.
  BİR KULLANICIMDA GÖNDERİYİ HİKAYEYE EKLEME AKTİF,DİĞERİNDE İSE AKTİF DEĞİL.NE YAPTIYSAM OLMADI.DEFALARCA KALDIRDIM TEKRAR YÜKLEDİM,AMA YİNE OLMADI.RİCA ETSEM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ?

 2. Merhaba iyi günler ınstrgam hesabımdan herkese açık olan başka bi hesaptaki gönderiyi kendi hikayeme ekleyemiyorum yardımcı olurmusunuz.

 3. Selamlar, ınstagramda çoklu hesabim var kendi ana hesabımda başkasının postunu gizli hesap olmadigi halde hikayeme ekleyemiyorum. Diğer hesaplarimda ekleyebiliyorum. Dolayiaiyla hep ekran goruntusu aliyorum. Pek şik olmuyor. Var mi bir caresi sosyal medya akanainda vb. Çözüm bulamadılar. Danışmak istedim. Çok teşekkürler, sağlıklı günler.

 4. İki instagram hesabım var. Birinde menüsünde hikayelerimdeki paylaşıma izin ver menüsü yok dolayısıyla aktif edemiyorum. Birbiriyle bağlantılı aynı telefonda kullandığım diğer hesabımda bu menü var. Buna yardımcı olabilir misiniz.

   1. ayarlarda herşey olması gerektiği gibi ama hala başkasının gönderisini hikayeme eklememe izin vermiyor sanırım bu sorunun çözümünü bilen yok 🙁