Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma

Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma

Instagram hikayeler bölümü için güncellemeler hızla devam ediyor. Uygulamanın yeni güncellemelerinin de zaten genel olarak bu alana yoğunlaştığını görüyoruz. Hikayeler bölümünü sürekli olarak yenileyen sosyal medya devinin son olarak ise standart paylaşımlarla hikayeleri bir araya getirecek yeni bir özellik duyurduğunu gördük. Yeni özellik sayesinde Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma sistemi devreye girmiş oldu.

Bu sistemi kullanarak, kullanıcıların başka kullanıcıların ya da takipçilerinin paylaşımlarını doğrudan kendi Hikayeler bölümü üzerinden paylaşması sağlanıyor. Yeni özelliğin kullanımı içinse Instagram çoktan bir yönerge yayınladı. Başkalarının paylaşımlarını alıntı yaparak kendi hikayelerinizde paylaşmanız için neler yapmanız gerektiğine bakalım. Öncesinde bilinmesi gereken en önemli detay, başkalarının paylaşımlarını kullanıcı kendi hikayesinde paylaşmak isterse, bu paylaşımları yapan hesapların profil gizliliğinin ‘herkese açık’ durumda olması gerekmektedir. Aksi takdirde hesabı gizli olan kullanıcıların gönderilerini bir başka kullanıcı tarafından hikaye kısmında paylaşılamaz. Aşağıdaki başlıkta Instagram başkasının paylaşımını hikayelerden nasıl paylaşabilirsiniz, adım adım izleyebilir ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma Adımları

Bu işlemler için kullanıcıların yapması gerekenler oldukça basit. Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak hikayelerinize eklemenizi istediğini gönderilere girmeniz gerekiyor. Yapacağınız işlemleri tek tek ele alalım.

  • Akışta ya da gönderi ekranında bir fotoğraf ya da videonun altına dokunun.
  • Bu kısımda karşınıza yeni seçenekler geldiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken açılan menüden “hikayenize gönderi ekle” seçeneğini seçmek olacaktır. Söz konusu seçeneği seçtiğiniz zaman seçenekler karşınıza çıkacak.
  • Bu kısımda videoları ya da seçtiğiniz fotoğrafları taşımanız ya da yeniden boyutlandırmanız mümkün. Taşıma, yeniden boyutlandırma ve döndürme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ek olarak çizim araçlarını kullanabildiğinizi ve metin ekleme ya da çıkartma ekleme işlemini gerçekleştirebileceğinizi belirtelim.
  • Tüm bu işlemcileri gerçekleştirdikten sonra gönderiyi eklemeniz yeterli olacaktır.
  • Gönderi hikayelerinizde paylaşıldığı zaman, bu gönderinin kime ait olduğu gibi bilgilerin gösterileceğini de ekleyelim. Ayrıca orijinal hesaba gitmek için kullanıcılar bu gönderiye dokunabiliyor. Bu şekilde resmin alındığı orijinal hesaba geçiş yapılabiliyor.

Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Unf Ne Demek?

Söz konusu özellik herkese açık profillerde kullanılıyor. Bunun için sizin hesabınızda herkese açık ise Instagram Başkasının Paylaşımını Hikayelerden Paylaşma özelliğini arkadaşlarınız ya da takipçileriniz, sizin paylaşımlarınızı hikayelerine ekleyebilir. Bu durumu değiştirmek için yapacağınız işlemlerde basit.

Öncelikle profilinize girmeniz ve buradan ayarlar sekmesine dokunmanız gerekiyor. Buradan “Öyküleri Yeniden Paylaşma İzin Ver” seçeneğini kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır. Yapacağınız tüm işlemler bu kadar.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
1 Yorum
  1. MERHABA,
    İKİ TANE İNSTAGRAM KULLANICIM VAR,VE İKİSİNİDE KULLANIYORUM.
    BİR KULLANICIMDA GÖNDERİYİ HİKAYEYE EKLEME AKTİF,DİĞERİNDE İSE AKTİF DEĞİL.NE YAPTIYSAM OLMADI.DEFALARCA KALDIRDIM TEKRAR YÜKLEDİM,AMA YİNE OLMADI.RİCA ETSEM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir