Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kaldırılır?

Instagram beğeni engeli, nasıl düzeltilir konusuna bu içerik ile birlikte açıklık getirdik. İnceleyerek bilgi sahibi olabilir ve sorununuzu kolayca çözebilirsiniz. Instagram kullanıcıları olarak her zaman fark etmeden beğeni yasağı alabiliyoruz. Bu engele takılan herkesin kötü niyetli olduğu anlamını ortaya çıkartmak yanlış olur. Çünkü, birçok kez insanlar yanlışlıkla da olsa bu hataya düşebiliyor. Uzun süre Instagram’da vakit geçirenlerin sıklıkla başına gelen Instagram Beğeni Engeli ile alakalı kurtulma yollarından bahsedeceğiz. Umarım yeni gelecek güncellemelerle bu engel kaldırma yöntemleri kaldırılmaz.

Instagram beğeni engeli, son zamanlarda çok sık karşılaşılan sorunlar arasında yerini almaktadır. Gerek güven vermeyen siteler üzerinden Instagram şifresinin paylaşılması gerek bu siteler üzerinden Instagram adresine giriş yapılması, beraberinde beğeni engeli gibi birçok sorunu da ortaya çıkarmaktadır. Veya Instagram’da çok fazla yorum yapılması çok fazla kullanıcıyı bir anda takip etme, sürekli like yapılması gibi işlemler nedeniyle de Instagram beğeni engeli sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Beğeni engelinin hangi limitlere göre oluştuğunu aşağıdaki başlık üzerinden inceleyebilir, bilgi sahibi olabilir ve konu ile ilgili önlem alabilirsiniz. (Instagram Destek)

Instagram Beğeni Engeli Neden Olur?

Yukarıda da belirtildiği üzere Instagram’da beğeni engeli sorununun farklı nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan biri, güven vermeyen kişi ve siteler üzerinden Instagram şifrenizi paylaşmanız, diğer nedeni ise belli bir etkileşim kotasını aşmış olmanızdır. Her iki sebepte de beğeni engeli sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Tabi sorunun düzelme süreleri, problemin kaynağına göre değişmektedir. Limit aşımında engelin kalkması için belli bir süre beklemeniz gerekir ancak şifreniz güven vermeyen sitelerin eline geçtiyse ne kadar beklerseniz bekleyin sorun düzelmeyecektir. Bu durumda yapılacak olan işlemleri bir sonraki başlıkta detaylarıyla açıkladık.

Beğeni engeli sorununun bir diğer sebebi de belli bir etkileşim limitini aşmış olmanızdır. Bu limit günümüz de 60 dakika içerisinde 350 paylaşım yapmaktadır. Eğer bir saat içerisinde 350 gönderi beğeniyorsanız engele takılırsınız. Bu beğeni engellemesi tam tamına 18 saat boyunca sürecek. Beğeni engeliniz kalkmasına rağmen hala aşım yapıyorsanız ileri de hesabınız tamamen kapatılabilir. Bu gibi durumlara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

instagram beğeni engeli

Instagram Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?

Siz de bu radara takılmışlardan ve Instagram’da beğeni yapamıyorum diyenlerdenseniz doğru içeriğe geldiniz. Öncelikli olarak son bir saat içerisinde kaç adet görseli beğendiğinizi hatırlamaya çalışın. Eğer aşmadıysanız ve bu şekilde olmasına rağmen engel aldıysanız büyük bir sorun olabilir. Aşmadığınıza dair Instagram’a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Yani yapmanız gereken hesabınızın incelenmesini beklemek olacak.

Eğer daha önce hesabınızın şifresini herhangi bir yerde paylaştığınızı hatırladıysanız ve sorunun kaynağının bu sebepten olduğunu düşünüyorsanız yapacağınız tek işlem şifre değiştirme işlemi olacaktır. Yani, bu gibi durumlarda hesabın incelenmesini beklemek sorunun çözümüne bir katkıda bulunmayacaktır. Eğer böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız, şifrenizi değiştirerek, düzelip düzelmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu konuda sizlere önerimiz, hiçbir koşulda hesap şifrelerinizi kimselerle paylaşmamanız olacaktır.

Instagram beğenilerinizi hızla arttırmak ve daha büyük kitlelere ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/begeni/turk-gercek

Instagram Beğeni Yapmanın Bir Sınırı Var Mıdır?

Instagram kullanırken , hoşunuza giden paylaşımları beğenmeniz konusunda herhangi bir sayı sınırı bulunmaz. Ancak gün içerisinde çok sayıda beğeni göndermek, hesabınıza beğeni engeli gelmesine sebep olabilir.

Instagram Beğeni Hilesi Nedir?

Instagram Beğeni Hilesi, belirli bir süre içerisinde çok sayıda beğeni yollayan instagram kullanıcısının başına sıkça gelen bir durumdur. Çokça beğeni göndermeniz durumunda hesabınız spam hesap olarak algılanabilir ve paylaşımları beğenmenize engel getirilebilir.

Instagram Beğeni Hilesi Nasıl Kaldırılır?

Instagram beğeni hilesi kaldırmanız için bir süre beklemeniz gerekecektir. Bu tarz bir engelle karşı karşıyaysanız yaklaşık 24 saat’e kadar beklemeniz gerekecektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 4 Ortamala: 2.8]
3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, çok fazla işlem yaptığınızda bu sorunla karşılaşabilirsiniz. Belli bir süre takip ve beğeni yapmayarak düzelmesini bekleyebilirsiniz. Ancak işe yaramıyorsa şifrenizi değiştirip tekrar deneyin.