Instagram Beğenilerde Arama Yapma

Instagram Beğenilerde Arama Yapma

Instagram’da yapılan paylaşımlar bazen takipçiler bazen de farklı kullanıcılar tarafından beğenilebiliyor. Instagram beğenilerde arama yapmak isteyen kişiler, bazı arkadaşlarının paylaşımları beğenip beğenmediğini öğrenmeye çalışıyorlar. Instagram Beğenilerde Arama Yapma nedir nasıl yapalım yakından bakalım.

Instagram Beğenilerde Arama Yapma Hakkındainstagram begenilerde arama

Instagram, kullanıcıların paylaşımları beğenmesine fırsat sunar. Bu işlem son derece basittir ve paylaşımın altında yer alan kalp simgesine basmak, beğeni yapma anlamına gelir. Bu işlemi geri almak isteyen kullanıcılar yine kalp simgesine basabilirler.

Yapılan beğeniler, paylaşımların altında sayı olarak ifade edilir. Bazen bu sayılar düşük olabilirken bazen ise on binleri bile bulabilir. Kullanıcılar, çok beğeni alan paylaşımları arkadaşlarının da beğenip beğenmediğini anlamak için arama yapmaya ihtiyaç duyarlar. Arama dışında binlerce ismin tek tek kontrol edilmesi gerekir ki bu da saatler alacağı için kimse bu yöntemi kullanmayı tercih etmez.

Instagram Beğenilerde Arama Özelliği Var Mı?

Instagram, kullanıcılarına sürekli yeni özellikler sunmakta ve böyle kullanıcıların uygulama içerisinde hem daha eğlenceli zaman geçirmelerini hem de bazı işlemleri kolay bir şekilde yapmalarını sağlar. Fakat bu özellikler arasında beğenilerde arama yoktur. Instagram beğenilerde arama için kullanıcıların manuel yöntemler tercih etmesi gerekiyor. Bu yöntemler sayesinde beğenilerde arama yapılması mümkün olacaktır.

Instagram Beğenilerde Nasıl Arama Yapılır?

Yukarıda da bahsedildiği gibi Instagram’ın kendi özellikleri içinde beğenilerde arama yoktur. Manuel olarak bu işlemi yapmak için ise izlenmesi gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar:

  • Öncelikle bir bilgisayardan Instagram’a giriş yapılır ve beğeni araması yapılacak paylaşıma gelinir.
  • Bu paylaşımın altında yer alan beğeni sayısına tıklanır ve böylece beğeni yapan kişilerin listesi açılır.
  • Ctrl + a yapılarak açılan liste kopyalanır ve bir Word dosyasına yapıştırılır.
  • Word dosyasında Ctrl + f yapılır ve aranmak istenen isim çıkan kutuya yazılır.
  • Aranan kullanıcı adı var ise görünecektir.

Böylece işlem tamamlanmış olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram beğenilerde arama yapma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Beğenilere Arama Güncellemesi Geldi mi?

Instagram güncellemeleri her döneme damgasını vurarak kullanıcı sayısını sürekli olarak arttırmaktadır. Getirilen güncellemeler, kullanıcı sayısını arttırmakla kalmamış, Instagram bünyesinde bulunan kullanıcıların da aktif hale gelmesini sağlamıştır. Tam bu noktada kullanıcıların tüm taleplerine yanıt veren Instagram uygulaması, beğenilerde arama yapma özelliğini kullanıcı taleplerine göre tanımlamıştır.

Beğenilerde arama yapma özelliğini kullanamıyorsanız, Instagram uygulama güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. Eğer yine olumlu bir sonuca ulaşamadıysanız, Instagram uygulamasını silip tekrar yükleyebilirsiniz. Özellik tanımlandığında, herhangi bir gönderinin beğenilerine tıklayarak, kullanıcı arama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Beğenilerde Arama Güncellemesi Geldi!

Instagram‘da paylaştığınız fotoğraf veya videolara gelen beğeniler içerisinde kullanıcı arama bundan öncesine kadar imkansızdı. Ancak getirilen yeni güncelleme ile birlikte Instagram beğenilerinde kimlerin beğendiğini ya da merak ettiğiniz kişilerin beğenip beğenmediğini kontrol edebileceğiniz arama çubuğu tanımlanmıştır. 

Instagram’da gönderilerinize yapılan beğenilerde hangi kullanıcıların gönderiye beğeni yaptığına tek tek bakmak yerine özel olarak kişi araması yapılabilmektedir. Beğenilere tanımlanan kullanıcı arama özelliği, oldukça kullanışlı olmuş ve birçok kullanıcı tarafından büyük ilgi görmüştür. Instagram beğenilerde arama yapmak son derece kolay bir işlemden geçmektedir. Bu işlemin aşamalarına aşağıdaki başlık üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.  

Beğendiğim Paylaşımlar Kaydediliyor Mu?

Instagram üzerinden beğendiğiniz paylaşımlarınız daha sonradan tekrar ulaşabilmeniz adına kaydedilmektedir. Profilinizde yer alan beğenilerim kısmında, beğendiğiniz gönderileri bulabilirsiniz.

Beğendiğim Gönderiler İçerisinde Arama Yapabilir Miyim?

Beğendiğiniz gönderilere tekrar geri döndüğünüzde, istediğiniz içeriği bulmanız biraz zaman alabilir. Yeni gelen özellik ile artık beğendiğiniz gönderiler içinde arama yapabileceksiniz.

Instagram Beğenilerde Arama Nasıl Yapılır?

Beğeniler arasında arama yapmak çok basittir. Beğenilerde rama yapmak ile ilgili bilgilere ulaşmak için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir