Instagram Beğenilerde Arama Yapma

Instagram Beğenilerde Arama Yapma

Instagram’da yapılan paylaşımlar bazen takipçiler bazen de farklı kullanıcılar tarafından beğenilebiliyor. Instagram beğenilerde arama yapmak isteyen kişiler, bazı arkadaşlarının paylaşımları beğenip beğenmediğini öğrenmeye çalışıyorlar.

Instagram Beğenilerde Arama Yapma Hakkında

Instagram, kullanıcıların paylaşımları beğenmesine fırsat sunar. Bu işlem son derece basittir ve paylaşımın altında yer alan kalp simgesine basmak, beğeni yapma anlamına gelir. Bu işlemi geri almak isteyen kullanıcılar yine kalp simgesine basabilirler.

Yapılan beğeniler, paylaşımların altında sayı olarak ifade edilir. Bazen bu sayılar düşük olabilirken bazen ise on binleri bile bulabilir. Kullanıcılar, çok beğeni alan paylaşımları arkadaşlarının da beğenip beğenmediğini anlamak için arama yapmaya ihtiyaç duyarlar. Arama dışında binlerce ismin tek tek kontrol edilmesi gerekir ki bu da saatler alacağı için kimse bu yöntemi kullanmayı tercih etmez.

Instagram Beğenilerde Arama Özelliği Var Mı?

Instagram, kullanıcılarına sürekli yeni özellikler sunmakta ve böyle kullanıcıların uygulama içerisinde hem daha eğlenceli zaman geçirmelerini hem de bazı işlemleri kolay bir şekilde yapmalarını sağlar. Fakat bu özellikler arasında beğenilerde arama yoktur. Instagram beğenilerde arama için kullanıcıların manuel yöntemler tercih etmesi gerekiyor. Bu yöntemler sayesinde beğenilerde arama yapılması mümkün olacaktır.

Instagram Beğenilerde Nasıl Arama Yapılır?

Yukarıda da bahsedildiği gibi Instagram’ın kendi özellikleri içinde beğenilerde arama yoktur. Manuel olarak bu işlemi yapmak için ise izlenmesi gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar:

  • Öncelikle bir bilgisayardan Instagram’a giriş yapılır ve beğeni araması yapılacak paylaşıma gelinir.
  • Bu paylaşımın altında yer alan beğeni sayısına tıklanır ve böylece beğeni yapan kişilerin listesi açılır.
  • Ctrl + a yapılarak açılan liste kopyalanır ve bir Word dosyasına yapıştırılır.
  • Word dosyasında Ctrl + f yapılır ve aranmak istenen isim çıkan kutuya yazılır.
  • Aranan kullanıcı adı var ise görünecektir.

Böylece işlem tamamlanmış olur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram beğenilerde arama yapma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram beğenilerde arama yapma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir