Instagram Beğenilerini Görünmez Konuma Getirme

Sosyal medyanın açık ara en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Instagram artık fotoğraf paylaşımı denildiğinde akla gelen ilk uygulama oluyor. Facebook’un satın alma işlemini gerçekleştirmesinin hemen ardından kullanım oranlarını da bir hayli arttıran Instagram son dönemde ise kullanıcı sayılarını korumak ve hatta yeni kullanıcılar kazanmak için sürekli yeni özelliklerini tanıtıyor. Bu noktada daha çok Instagram’ın daha çok kullanıcıların paylaşım seçenekleri konusunda ayrıcalıklar sunduğunu da söylemek gerekiyor.

Zira Instagram’ın bu şekilde sunduğu ayrıcalıklar sayesinde kullanımınızı istediğiniz şekilde özelleştirebiliyorsunuz. İsterseniz hesabınızı sadece onaylı kişilerin görebileceği konuma getirip paylaşımlarınızı başka kişilerin görmesini engelleyebiliyorsunuz. İsterseniz de tam tersi olarak paylaşımlarınızı tamamen açık konuma getirebiliyorsunuz. Bu ayrıcalıklar artık Instagram kullanıcıları tarafından bilinen ve çok kullanılan ayrıcalıklar olarak dikkat çekiyor. Fakat bunun dışında Instagram’ın sadece kullanıcıların hesapları ve paylaşımları için değil bunun yanında kullanıcıların yaptıkları beğeniler ve gönderi yorumları için de benzeri bir sistemi kullandığını da belirtelim. Bu noktada Instagram’da gönderi beğenilerimizi nasıl gizli konuma getireceğimiz de en çok merak edilen konulardan birisi. Bakalım bu işlemi nasıl yapıyoruz.

 • Hemen belirtelim bu işlem hesap gizleme işlemi ile hemen hemen aynı işlem. Bunun için yapmanız gereken öncelikle Instagram profilinizi girip buradan ise ayarlar kısmına girip “gizli hesap” ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

 

 • Hesabınızı gizli konuma getirdiğinizde de otomatik olarak gönderi beğenimlerinizde gizlenecektir. Şunu belirtmekte yarar var bu işlemden sonra gönderi beğenilerinizi ve yorumlarınızı sadece onaylı takipçiler görebiliyor. Buna ek olarak gönderi beğenileriniz hareketler; takip ettiklerim kısmında da görüntülenmemiş oluyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram’da Takip Nasıl Bırakılır? başlıklı makalemizde instagram, Instagram takibi bırakma ve Instagram Takip hakkında bilgiler verilmektedir.

Instagram Beğenilerini Görünmez Konuma Getirme” üzerine 12 düşünce

 1. Savas su

  Bğenilerim takipçiler tarafından görünsün istemiyorum.yeterli bilgiye ulaiamadım
  Yardımınızı rica ederimç

  Cevapla
  1. Nehir

   Anında ileti bildirilerinde beğenmeler bölümünü kapadım ama hala takipçilerim fotoğrafımın kaç beğeni olduğunu görüyor

   Cevapla
 2. Pınar

  Beni begenenleri takipcilerim gormesin istiyorum böyle bişey varmi yani istediğim kişiler istediğim takipçileri gormesin

  Cevapla
 3. Barad Dur

  Instagramda fotoğraf veya video beğenilerimi takipçilerim bile görmesin istiyorum. Böyle bir ayar var mı?

  Cevapla
   1. İsim yok

    Kolay gelsin bend iki hesap var ikisinde de aynı kişi takipli birinde görebiliyorum birinde göremiyorum yaptıklarını 15 dk sonra oda yok oluyo bunu nasıl yapıyo gizleme yöntemi nedir

    Cevapla
    1. Insta TakipçiInsta Takipçi

     Merhaba, sorununuzu tam olarak anlayamadım daha açık ve detaylı biçimde anlatırsanız sevinirim.

     Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir