Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram beyaz ekran sorunu, yalnızca Türkiye içinde değil dünya genelindeki kullanımlarda sıkça karşılaşılan hatalardan bir tanesidir. Ağırlıklı olarak sunucu bazlı bir hata olduğu için, kullanıcıların bu anlamda üretebileceği çözümler ne yazık ki geçici olmaktadır. Fakat Instagram beyaz ekran problemini, cihaz bazlı bir sorun olması durumunda kolay yöntemlerle çözüme ulaştırabilirsiniz.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Neden Olur?

Instagram beyaz ekran sorunları neden olur sorusuna üç ayrı cevap verebiliriz.

 1. İnternet bağlantı ayarlarında herhangi bir problem mevcutsa uygulamayı açsanız dahi anasayfaya erişim sağlayamazsınız. Nihayetinde beyaz bir ekranla karşılaşabilirsiniz.
 2. Telefonunuza beğeni kasma, takipçi kasma ya da profile kim bakmış gibi üçüncü parti yazılımlar olarak nitelendirilen bu yazılımlardan kaynaklı olarak Instagram, hesabınızın güvenliğini tehdit etmesi gerekçesiyle erişim engeli almış olabilirsiniz.
 3. Sunucu kaynaklı bir hatadan dolayı da beyaz ekranla karşılaşabilirsiniz.

Yalnızca cep telefonu üzerinden değil bilgisayar ve tablet üzerinden de böyle bir sorun ile karşılaşabilme ihtimaliniz vardır.

instagram beyaz ekran çözümü

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram beyaz ekran sorunu nasıl çözülür konusunda birçok kullanıcı soruna çeşitli çözüm önerileri getirerek cevabı verdi. Bu soruna çözüm önerileri sunulan bütün alternatifleri sizin için aşağıdaki gibi sıraladık.

 • En klasik yöntemlerden biri olan telefonu kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz.
 • İnternet bağlantınızı kontrol edin. Çünkü herhangi bir kopukluk söz konusu ise sorunu giderip Instagram’a giriş yapmayı tekrar deneyiniz.
 • Instagram’ın güncellemelerini kontrol edin, güncelleyip tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Uygulamanın güncel olmasından kaynaklı bir sorun da olabileceğinden eski bir sürüm üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 • Instagram’ı cihazınızdan kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.
 • Telefondaki uygulama ile değil, tarayıcılar (Chrome, Mozilla Firefox vb.) üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Hesabınızı başka bir telefondan açmayı deneyebilirsiniz.
 • Problemin hesabınızdan ya da telefondan kaynaklı olduğunu anlamak için başka bir hesaba da giriş sağlayabilirsiniz.
 • Telefonunuzda yer alan üçüncü parti yazılımları kaldırabilirsiniz. Çünkü, bu tarz yazılımlar Instagram’ın çalışmasını oldukça etkiler.
 • Telefonunuzda Instagram’ın çalışmasını sekteye uğratacak diğer uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz.
 • Instagram önbellek temizleme yaptıktan sonra, hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Instagram ekran sorunu için masaüstünden uygulamaya giriş yapmayı deneyin. Böylelikle masaüstünden giriş yaptığınız taktirde cep telefonunuzda meydana gelen bu sorun çözülmüş olur.
 • Tüm bunların haricinde VPN kullanıp, giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Yukarıdaki tüm çözüm önerilerini denemenize rağmen sorununuz devam ediyorsa, bir yetkili servise danışabilirsiniz.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram, artık kazanç kapısı da olduğu için gönderilerine ekstra özen gösteriliyor. Çeşitli gönderi seç...

Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme
Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme

Sosyal medya, insanların hayatının merkezinde yer almaya her geçen gün devam etmektedir. Instagram sosyal medya platformları arasında yer alan en popü...

Bu yazımızda size Instagram beyaz ekran sorunu ve çözüm önerileri hakkında bilgilendirme yaptık. Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sıkça Sorulan Sorular

Birçok kullanıcı bu yöntemle cep telefonunda karşılaştıkları sorunu giderdiklerini bildirmiştir fakat bu iş yaramazsa ek olarak hesabın şifresini değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Sorun internet bağlantısı ya da cihazdan kaynaklı değilse VPN bir çözüm sağlayabilir. Bunun için ilk olarak sorunun kaynağını bilmeniz gerekir.

Bloğumuzda detaylarıyla ne yapmanız gerektiğini yazdık. Genellikle Instagram’ın güncellemelerini kontrol edin, güncelleyip tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz veya kapatıp tekrar açtığınızda düzelmiş olur.

Bazı uygulamalar Instagram’ın işleyişini aksatabilmektedir bundan dolayı bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırdığınız taktirde sorununuzu çözebilme ihtimaliniz yüksektir.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

10 yorum

 1. Sukran Ekin
  Sukran Ekin

  Instagram beyaz ekran sorunu konusunda yazdığınız makaleyi çok faydalı buldum. Teşekkürler..

 2. ahmet inanç
  ahmet inanç

  ınstagramda beyaz ekran sorunu ile neden karşılaşıyorum acaba?

 3. Hülya
  Hülya

  Merhabalar instagrama giriş yapamıyorum beyaz ekran hatası veriyor

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar , cihazınız ile ilgili bir problem olabilir. Öncelikle cihazınızı kontrol etmelisiniz. Uygulama ile ilgili bir problem olabilir. Uygulamanızın güncellemenizi kontrol etmelisiniz.

 4. Şenay
  Şenay

  Merhaba dediklerinizin hepsini uyguladım fakat hala beyaz ekran hiçbir şekilde ilerlemiyor. 10 gün oldu bu şekilde , eğer engel aldıysam ne zamana düzelir teşekkürler

  • Cemali Batın
   Cemali Batın

   Merhaba, beyaz ekran sorununuz cihaz bazlı bir sorun yerine sunucu bazlı bir hata olduğu için olabilir. Instagram destek hattı merkezine başvurabilirsiniz.

 5. Kader
  Kader

  Merhabalar , ne yaptıysam olmadı başka telefondan giriş yapıyorum sadece benim ınstagramimda problem var ekran beyaz web üzerinden bile profilim açılmıyor

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhaba Kader,

   Telefon modeliniz eski mi acaba? Instagram ile uyuşmuyor olabilir.

 6. mustafa ahmet
  mustafa ahmet

  instagram beyaz ekran sorunu
  telefon sıfırlasam instargam düzelir mi acaba

  • Cemali Batın
   Cemali Batın

   Birçok çözüm yolu mevcut. Telefonunuzu sıfırlamadan önce uygulama ayarlarından önbelleği temizleme gibi adımları uygulayabilirsiniz.