Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram Beyaz Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram beyaz ekran sorunu, yalnızca Türkiye içinde değil dünya genelindeki kullanımlarda sıkça karşılaşılan hatalardan bir tanesidir. Ağırlıklı olarak sunucu bazlı bir hata olduğu için, kullanıcıların bu anlamda üretebileceği çözümler ne yazık ki geçici olmaktadır. Fakat Instagram beyaz ekran problemini, cihaz bazlı bir sorun olması durumunda kolay yöntemlerle çözüme ulaştırabilirsiniz.

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Neden Olur?

Instagram beyaz ekran sorunları neden olur sorusuna üç ayrı cevap verebiliriz.

 1. İnternet bağlantı ayarlarında herhangi bir problem olabilir. Bundan dolayı da uygulamayı açsanız dahi anasayfaya erişim sağlayamazsınız. Nihayetinde beyaz bir ekranla karşılaşabilirsiniz.
 2. Telefonunuza beğeni kasma, takipçi kasma ya da profile kim bakmış gibi üçüncü parti yazılımlar olarak nitelendirilen bu yazılımlardan kaynaklı olarak Instagram, hesabınızın güvenliğini tehdit etmesi gerekçesiyle erişim engeli oluşturmuş olabilir.
 3. Sunucu kaynaklı bir hata olabilir. Bundan dolayı beyaz ekranla karşılaşabilirsiniz.

Yalnızca cep telefonu üzerinden değil bilgisayar ve tablet üzerinden de böyle bir sorun ile karşılaşabilme ihtimaliniz vardır.

instagram beyaz ekran çözümü

Instagram Beyaz Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram beyaz ekran sorunu nasıl çözülür konusunda birçok kullanıcı soruna çeşitli çözüm önerileri getirerek cevabı verdi. Bu soruna çözüm önerileri sunulan bütün alternatifleri sizin için aşağıdaki gibi sıraladık.

 • En klasik yöntemlerden biri olan telefonu kapatıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz.
 • İnternet bağlantınızı kontrol edin, herhangi bir kopukluk söz konusu ise sorunu giderip Instagram’a giriş yapmayı tekrar deneyiniz.
 • Instagram’ın güncellemelerini kontrol edin, güncelleyip tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Uygulamanın güncellenmiş olmasından kaynaklı bir sorun da olabileceğinden eski bir sürüm üzerinden giriş yapabilirsiniz.
 • Instagram’ı cihazınızdan kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.
 • Telefondaki uygulama ile değil, tarayıcılar (Chrome, Mozilla Firefox vb.) üzerinden giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Hesabınızı başka bir telefondan açmayı deneyebilirsiniz.
 • Problemin hesabınızdan ya da telefondan kaynaklı olduğunu anlayabilmek için başka bir hesaba da giriş sağlayabilirsiniz.
 • Telefonunuzda yer alan üçüncü parti yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu tarz yazılımlar Instagram’ın çalışmasını etkileyebilir.
 • Telefonunuzda Instagram’ın çalışmasını sekteye uğratacak diğer uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz.
 • Instagram’ın Ayarlar sekmesinden önbellek ve verileri temizleyip, hesabınıza tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Instagram ekran sorunu için masaüstünden uygulamaya giriş yapmayı deneyiniz böylelikle masaüstünden giriş yaptığınız taktirde cep telefonunuzda meydana gelen bu sorun çözülebilir.
 • Tüm bunların haricinde VPN kullanıp, giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Yukarıdaki tüm çözüm önerilerini denemenize rağmen sorununuz devam ediyorsa, bir yetkili servise danışabilirsiniz.

Bu yazımızda size Instagram beyaz ekran sorunu ve çözüm önerileri hakkında bilgilendirme yaptık aynı zamanda benzer problemleriniz için diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Instagram beyaz ekran sorunu masaüstünden giriş yapıldığında çözülür mü?

Birçok kullanıcı bu yöntemle cep telefonunda karşılaştıkları sorunu giderdiklerini bildirmiştir fakat bu iş yaramazsa ek olarak hesabın şifresini değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.

Instagram beyaz ekran sorunları VPN ile giderilebilir mi?

Sorun internet bağlantısı ya da cihazdan kaynaklı değilse VPN bir çözüm sağlayabilir. Bunun için ilk olarak sorunun kaynağını bilmelisiniz.

Instagram beyaz ekran sorunları hesaptan kaynaklı olabilir mi?

Telefonunuzda beğeni kasma, takipçi kasma vb. Instagrama ait olmayan uygulamalar bulunduruyorsanız, beyaz ekran sorunu bundan dolayı oluşabilir.

Instagram beyaz ekran sorunu nasıl çözülür?

Bloğumuzda detaylarıyla ne yapmanız gerektiğini yazdık. Genellikle Instagram’ın güncellemelerini kontrol edin, güncelleyip tekrar giriş yapmayı deneyebilirsiniz veya kapatıp tekrar açtığınızda düzelebilir.

Beyaz ekran sorunu telefnumdan kaynaklı olabilir mi?

Bazı uygulamalar Instagram’ın işleyişini aksatabilmektedir bundan dolayı bu uygulamaları telefonunuzdan kaldırdığınız taktirde sorununuzu çözebilme ihtimaliniz yüksektir.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhabalar , cihazınız ile ilgili bir problem olabilir. Öncelikle cihazınızı kontrol etmelisiniz. Uygulama ile ilgili bir problem olabilir. Uygulamanızın güncellemenizi kontrol etmelisiniz.