Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

Instagram bildirim gelmiyor sorununu sizde mi yaşıyorsunuz? Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya sahip olan instagram uygulaması zaman zaman bazı konularda hata verebiliyor. Özellikle aktif instagram kullanıcılarının oldukça canını sıkan bu durumların sebepleri bazen cihaz kaynaklı bazense uygulama kaynaklı olabiliyor. Instagram uygulaması üzerinde meydana gelen sorunlardan en sinir bozucu olanıysa kullanıcıların sıklıkla karşılaşmakta olduğu instagram bildirim gelmiyor sorunu. Birden fazla sebebi olan bu durumunsa çözümü oldukça basit. Hem android hem de iphone cihazları üzerinden anlatacağımız adımları harfiyen uygulayarak sorunu çözümleyebilirsiniz.

Instagram Bildirim Sorunu Çözümü

Genel olarak telefon üzerinden bildirimlerin açık olmamasıyla alakalı olabilen bu durum cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir. Mevcut akıllı cihazınızın ayarlar sekmesinden kolaylıkla bu sorunu çözümleyebilirsiniz. Eğer iphone telefon instagram bildirimi gelmiyor diyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Aynı adımları android telefon instagram bildirim ayarları içinde uygulayabilirsiniz.

  1. Mevcut akıllı cihazınız üzerinden ayarlar kısmına erişim sağlayın.
  2. Cihazınızın ayarlar sekmesinden bildirimler kısmına erişim sağlayın. Buradan instagram bildirim açma işlemi gerçekleştireceksiniz.
  3. Açılan sekme üzerinden instagram uygulama seçeneğine dokunun.
  4. Son işlem olarak kilitli ekranda göster yazısını seçin.

Aynı şekilde sadece yazılı bildirim değil, sesli bildirim de almak istiyorsanız ayarlar bölümünde bulunan sesli bildirimleri aç özelliğini de etkin hale getirebilirsiniz. Sorununuzu böylece çözüme kavuşturmuş olursunuz.

Instagram Bildirimlerini Açma

Bazı durumlardaysa sorun sanıldığının aksine ne cihazdan ne de uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Instagram’da aktif şekilde bulunan kullanıcıların bir kısmı instagram mesaj bildirimi gelmiyor sorunuyla karşılaşıyor ve bu sorundan kurtulmak için çeşitli yöntemler deniyor. Ancak kimi zaman sorun zannedilen durumun ufak bir unutkanlık hatası olduğu ortaya çıkıyor. Çünkü pek çok instagram kullanıcısı uygulama üzerinden bildirim açma işlemini gerçekleştirmeyi unutuyor. Instagram bildirim açma işlemlerini gerçekleştirmek için iphone veya android uygulama ayarları kısmına girmeniz gerekiyor. Aşağıda bahsettiğimiz adımları sırasıyla uygulayarak sorununuzu çözebilirsiniz. (Instagram Destek)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Güvenlik Kodu

  1. Mevcut akıllı cihazınız üzerinden instagram uygulama kısmına erişim sağlayın.
  2. Uygulama açıldıktan sonra profilinizin bulunduğu sayfanın sağ üst kısmında mevcut olan üç çizgi şeklindeki simgeye tıklayın.
  3. Açılacak olan seçeneklerin en alt kısmında yazan ayarlar seçeneğine tıklayın.
  4. Bildirimler seçeneğini seçin.
  5. Karşınıza yeni gelecek ekrandan açmak istediğiniz bildirimleri sırasıyla seçin ve bildirimlerini aktif konuma getirin.

Instagram Uygulama Güncelleme

Yukarıda bahsettiğimiz çözüm yollarını deneseler de kullanıcılar telefon instagram bildirimi açma işlemlerini gerçekleştiremeyebiliyorlar. Eğer yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri denediyseniz ve sorununuzun telefon veya uygulama kaynaklı olmadığından eminseniz geriye yapmanız gereken tek şey kalmış demektir. İnstagram uygulama güncelleme. Özellikle akıllı cihaz kullanıcıları telefonlarının hafızaları aşırı dolu olduğunda gereksiz dosyaları silmek veya başka bir yere aktarmak yerine uygulama güncelleme işlemini erteliyorlar. Bu durum sonucundaysa uygulamalar eski sürümlerinde çalışmaya devam ediyor. Fakat bir süre çeşitli hatalar oluşmaya başlıyor. Bu nedenle eğer instagram sesli bildirim gelmiyor ya da iphone instagram bildirim açma işlemini gerçekleştirememe gibi sorunlarla devamlı olarak uğraşmak zorunda kalıyorsanız uygulamanızın sürümünü kontrol etmenizde fayda var. Mevcut akıllı cihazınızın sahip olduğu online uygulama marketi kısmına giriş yaparak uygulamanızın güncel durumda olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Şayet instagram uygulaması güncel durumda değilse hemen güncellemeniz gerekebilir.

Instagram Bildirimi Kişiye Özel Yapılır mı?

Instagram bildirimlerinin kişiselleştirme konusunda henüz bir çalışması bulunmamaktadır.

Instagram Güncellemelerine Nereden Bakabilirim?

Instagram güncellemerinizi telefonunuz android ise Google Play, IOS ise App Store girerek kontrol sağlayabilirsiniz.

Instagram Güncellemerini Kullanamıyorum?

Instagram uygulamanızın yanı sıra cihazınızın işletim sistemini iOS 13 veya Android 10 olarak güncellemeniz gerekir.

Instagram Uygulama Önbellek Temizleme

Bu sorun bazı durumlarda uygulamanın ön belleğinin aşırı dolu olmasından kaynaklıyor da olabilir. Bunun için telefonunuzun ayarlar kısmından instagram uygulama önbellek ve veri temizleme işlemni gerçekleştirerek sorununuzu çözümleyebilirsiniz. Bu sayede instagram bildirimi gelmiyor sorunu ortadan kalkacaktır.

Instagram hesabınızı büyütmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/takipci/turk-bot

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Halil İbrahim ER

Yazılar: 1024

Merhaba ben Halil ibrahim ER 1993 İstanbul doğumluyum. Yıllardır sosyal medyanın içindeyim ve kullanıcıların yaşadıkları sorunlara, merak ettikleri konulara çözüm üretiyorum. Çalışmalarımı yıllardır sosyal medya tarafında yürüttüğüm için, uzmanlık alanımı da bu yö...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir