Instagram Bilgisayardan Mesaj Gönderme

Instagram Bilgisayardan Mesaj Gönderme

Instagram bilindiği gibi hem mobil cihazlardan hem de internet tarayıcılardan girilen bir uygulamadır. Fakat Instagram bilgisayardan mesaj gönderme için internet tarayıcılardan hesaplarına giriş yapan kullanıcılar büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Çünkü buradan giriş yapıldığında mesaj gönderilemiyor.

Instagram Bilgisayardan Mesaj Gönderme Hakkındainstagram bilgisayardan mesaj gonderme

Telefonlarda uygulama olarak kullanılmasına rağmen bilgisayarlardaki internet tarayıcılardan da Instagram hesaplarına giriş yapmak mümkündür. Fakat Instagram bu imkanı bir takım ayarlamalar yapılması ve basit işlemler için getirmiştir. Dolayısıyla da buradan giriş yapan kullanıcılar mesaj gönderemezler.

Bilgisayarlardan mesaj göndermek isteyen kullanıcılar için başka yollar vardır. Bu yollar kullanıldığında rahat bir şekilde mesaj gönderilebilir ve Instagram’ın diğer özellikleri de buradan kullanılabilir. Bu yöntemler genel olarak iki tanedir ve kullanıcılar bunlardan istediklerini tercih edebilir.

Windows 10 Üzerinden Instagram Kullanma

Bilgisayarlarda yer alan işletim sistemlerinden bir tanesi Windows olup insanların en fazla kullandığı işletim sistemleri arasında ilk sıradadır. Windows’un birden fazla sürümü vardır ve bunlardan son çıkanı Windows 10’dur.

Windows 10, çok büyük yeniliklerle çıktı ve bunlardan bir kısmını mobil cihazlarla rekabet edebilmek için çıkardı. Bu şekilde çıkan yeniliklerden bir tanesi Microsoft Store olup burası Windows’un mağazasıdır. Burada bazı uygulamaların bilgisayarlarla uyumlu sürümleri vardır.

Bilgisayarlarında Windows 10 kullanan kişiler aşağıdaki adımları izleyerek Instagram’dan mesaj gönderebilirler. Bu adımlar şu şekildedir:

 • Bilgisayarların masaüstünün sol alt köşesinde bulunan büyüteç ikonuna basarak arama bölümü açılmalı ve buraya store yazılmalıdır.
 • Arama sonuçlarının en üstünde yer alan Microsoft Store’a giriş yapılması ve buradaki arama bölümüne Instagram yazılmalıdır.
 • Bulunan uygulama indirilmeli ve bilgisayara kurulmalıdır.

Yukarıdaki adımlar izlendiğinde Instagram’ın Windows ile uyumlu olan sürümü indirilmiş olacaktır. Dolayısıyla da mesaj gönderme dahil birçok işlem buradan rahatlıkla yapılabilir.

Emülatör Üzerinden Instagram Kullanmak

Yukarıdaki yöntemde kullanıcılar Instagram’ın Windows sürümünü kullanabiliyor. Bu yöntemde ise birebir telefondaki sürüm kullanılabiliyor. Fakat bu işlem için biraz daha zaman harcamak gerekiyor.

Emülatör adı verilen programlar, bilgisayarlar üzerinde sanal telefon ekranları oluşturmaya yarıyor. Bu programlar sayesinde telefondaki bütün program aynı şekilde kullanılabiliyor. Piyasada çok sayıda emülatör bulunmakta ve bunlardan bazıları daha ön plana çıkmış durumdadır. Kullanıcılar bunlardan bir tanesini indirerek bilgisayarlarına kurmaları gerekiyor. Duruma göre bu işlem bazen biraz daha uzun sürebiliyor. İndirme işlemi yapılıp kurulum gerçekleştikten sonra ise emülatör açılmalıdır.

Emülatör açıldığında kullanıcılar bilgisayarlarında bir telefon ekranı olduğunu görecektir. Bu ekranda ilk yapılması gereken Google hesabı açılarak Google Play Store’a giriş yapmaktır. Bu işlemlerde telefonda nasıl yapılıyorsa burada da aynı şekilde yapılabilir. Bu aşamadan sonra ise Google Play Store’a giriş yapılmalı ve buradan Instagram uygulaması indirilmelidir. Daha sonra Instagram kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılmalıdır. Artık telefonda bulunan Instagram uygulaması bilgisayarda da vardır ve Instagram bilgisayardan mesaj gönderme dahil kullanıcılar buradan istedikleri işlemleri yapabilirler.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda bahsedilen yöntemlerin ilkinde program Microsoft Store üzerinden indirildiği için herhangi bir güvenlik riski yoktur. Kullanıcıların ilk yöntemde farklı bir yerde bu uygulamayı indirmemeleri direkt olarak buradan indirmeleri gerekir.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Yayın Kanalları Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?
Instagram Yayın Kanalları Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Geçen yıl Instagram Reels'in başarısının ardından Mark Zuckerberg, Instagram platformunun yeni bir özelliğini daha paylaştı. 2023’ün sosyal medya tren...

Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur?
Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur?

Instagram, sosyal medya platformları arasında oldukça popüler oluşumlardan biridir. Reels videoları ise Instagram’da etkileşimi artırmak için idealdir...

İlk yöntemde herhangi bir risk olmamasına karşın ikinci yöntemde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Özellikle indirilecek emülatörleri bilinen indirme siteleri üzerinden almak gerekiyor. Herhangi bir siteden yapılacak indirme işlemleri risk oluşturabilir. Ayrıca bilgisayarlarda mutlaka güncel virüs programı da olması çok önemlidir. Bu hususlara dikkat edildiğinde herhangi bir sorun çıkmadan bilgisayarlardan Instagram kullanmak mümkün olacaktır.

Instagram bilgisayardan mesaj gönderme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Türk gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayar üzerinden instagram uygulamasını kullanarak Doğrudan Mesaj (DM) vasıtasıyla mesajlaşmanız mümkün değildir.

Bilgisayar üzerinden, blog yazımızda ki yöntemleri kullanarak Doğrudan Mesajları kullanabilirsiniz.

Instagram üzerinden DM kullanmak için uygulama indirilmesi gerekecektir. Uygulama Windows Store üzerinden indirileceği için herhangi bir zararı yoktur.

Instagram üzerinden takipçiniz olan kişilere DM atabilirsiniz.

Instagram profiliniz üzerinden gün içerisinde çok sayıda etkileşimde bulunmanız ve mesaj talebi göndermeniz durumunda profiliniz mesaj engeline takılacaktır.

Instagram DM özelliği tamamen ücretsiz bir hizmettir. Herhangi bir şekilde ücret ödemeniz gerekmez.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Demir Kocabat
  Demir Kocabat

  İnstagramdan üzerinden bilgisayardan nasıl mesaj göndereceğimi merak etmiştim teşekkürler 🙂

 2. Hamit SÖZEN
  Hamit SÖZEN

  Bilgisayar üzerinden instagramda nasıl mesaj gönderildiğini anlatan güzel bir blog