Instagram Biyografi Bölümü için Yeni Hashtag Güncellemesi Geldi

Her kullanıcı için düzenlenebilir olan ve takipçi kazanma konusunda da oldukça etkili olduğu gibi kullanıcıların kendisini ifade etmesini sağlayan Instagram Biyografi bölümü, yeni bir güncelleme ile gündemde. Bu kez Instagram Biyografi bölümüne kullanıcılar kendi istedikleri hashtagleri bir bağlantı olarak ekleyebilecek. Hemen kısa süre önce duyurulan güncellemenin detaylarından söz edelim.

Instagram Biyografi bölümü, genel değerlendirmelere baktığımız zaman çok önemli bölümler arasında yer alıyor. Öyle ki bu bölümde kullanıcılar, profillerine ilk giren kişilere ya da takipçilerine kendilerini anlatıyor.

Aynı zaman ilgi alanlarını da yine bu bölümden paylaşabiliyorsunuz. Instagram Biyografi bölümünün bu alanda ne kadar önemli olduğunun farkında olan sosyal medya devi, şimdi ise hashtag sistemini güncelledi. Yeni güncellemeyle beraber etiket takip sisteminden kullanıcıların en iyi şekilde yararlanması sağlandı. Hemen detaylardan söz edelim.

Instagram Biyografi Bölümü İçin Etiket Bağlantıları

Yeni güncelleme sonrasında Instagram Biyografi bölümüne eklenen etiketlerin doğrudan bağlantı olarak eklenmesi sağlandı. Yani kullanıcıların “#” veya “@” işaretlerini kullanarak bu alandan paylaştıkları etiketler, artık direk olarak etiket sayfasına yönlendiren ya da başka bir profile yönlendiren canlı bağlantılar olabiliyor.

Instagram Biyografi

Bir nevi bu bağlantılar link haline geliyor. Kullanıcıların ildi duydukları alanları etiket olarak paylaşmalarını önemli hale getiren güncelleme biyografi kısmını biraz daha zenginleştirmiş demek yanlış olmayacaktır.

Etiket Takip Sistemi İçin Büyük Bir Artı

Kullanımı oldukça basit olacak olan yeni sistemin, etiket takip sisteminden sonra büyük oranda artısı olacağından söz ediliyor. Etiket takibi sayesinde kullanıcıların etkileşimlerinin arttığını biliyoruz. Şimdi bu etiketlerin profil alanında da link olarak paylaşabiliyor olması, etkinliğin biraz daha artmasını sağlayacak. Ayrıca kullanıcıların takipçi sayısının artması konusunda da önemli bir artısı olacağından söz ediliyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Toplu Takipçi Sıfırlama Nasıl Yapılır ? [Çözüldü]

Yeni güncelleme sonrasında Instagram Biyografi alanını düzenlemek için yapmanız gereken işlemlerde oldukça basit. Bunun için “profil düzenle” butonuna dokunup, ardından ise biyo bölümüne gelmeniz gerekiyor. # veya @ işaretini kullandığınız zaman önerilen birçok etiket göreceksiniz. İstediğiniz hashtagleri ve hesapları seçtikten sonra, otomatik olarak biyografinize bağlanırlar.

Doğrudan kişilerin bu alana bağlanabilecek olması da büyük bir artı olacak. Bunu da eklemiş olalım. Güncellemenin parça parça yayınlanmaya devam ettiğini de ekleyelim. Güncelleme tamamen yayınlandıktan sonra yeni özellik hakkında daha detaylı olarak bilgiler vereceğiz.

Instagram Biyografi Bölümü için Yeni Hashtag Güncellemesi Geldi
4.5 (89.59%) 121 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Odak Modu Nedir? Tüm Bilmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde focus mod, Instagram Odak modu ve Instagram Odak modu nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir