İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram Biyografi Sözleri

Instagram’da profil fotoğrafı altında görüntülenebilen instagram biyografi sözleri kişilerin kendilerini ifade etmesi açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Biyografi yazıları kimi zaman kişilerin kendini ifade ettikleri bir yer olurken kimi zaman da sevdiği sözleri yazdığı bir yer olabiliyor. Biyografinin ne amaçla kullandığı kişiden kişiye fark etse de hiç şüphesiz Instagram kullanıcıların en sevdiği bölümlerden bir tanesi. Kısa fakat ilgi çekici bir biyografi sözü ile profilinizi dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Biyografi hayat hikayesi anlamına gelmektedir. Bu sebeple genel olarak kişilerin kendi hayatlarını kısa bir şekilde ifade ettiği bölüm olarak kullanılmaktadır. Fakat günümüzde sevilen sözler, şarkılar veya hayranı olunan gruplar bile paylaşılabilmektedir. Kullanılan hesaba bağlı olarak instagram biyografi sözleri değişkenlik gösterebilir. Sıklıkla kullanılan ve oldukça sevilen biyografi örnekleri seçeneklerini sizin için derledik.

 • Kuşlar ne kadar özgürse bir o kadar özgür, bulutlar kadarda serbest olmak istiyorum.
 • Aynı kitabı okuyup farklı yerlerin altını çizmişiz.
 • Yıllar geçiyor yaralar değil..
 • Oluruna bıraktım seni; olmazların bende kaldı.
 • Cesaret bazen seçtiklerin değil, vazgeçtiklerindir!
 • Ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım!
 • Hayatta yaptıklarımız sonsuza dek yankılanır!
 • Birisinin bulutunda gök kuşağı olmaya çalış.
 • Zamanla hiçbir şey düzelmiyor. Sadece hissetmemeye başlıyorsun.
 • Bakma öyle suskun durduğuma, dağlarında sesi çıkmaz, unutma!
 • Ve bir gün kalem diyecek ki; bu kadar yazdığın yeter. Artık çiz gitsin!
 • Biz dostlarımızı kaşarlı sucuklu tosttan seçmiyoruz mertliğine sözüne bakarız.

En çok beğenilen ve en güzel sözler listesini sizlerle paylaştık. Aşk ve cesaret sözleri anlamlı listesini inceleyerek sizler de biyografinize bunu kolayca ekleyebilirsiniz. 

instagram biyografi sözleri örneği

Instagram Biyografi Nedir? Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

Biyografiye farklı ve etkileyici sözler eklemek hiç şüphesiz etkileşim sayısını arttırarak dikkat çekmek üzere yazılmaktadır. Kimi zaman yaşanılan şehir, okunulan üniversite eklemeleri yapılırken kimi zaman da kısa ve öz cümleler paylaşılmaktadır. Biyografiye yazılan şeyler kolaylıkla değiştirilebilmektedir. İsterseniz günlük olarak mevcut olan biyografinizi değiştirebilirsiniz. Kişisel hesaplarda biyografi kullanımı kişisel bilgiler olurken, instagram sayfalarında daha genel bilgiler vermek amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin kişisel hesaplarda kişi kendini en iyi ifade eden cümleler ile yaşadığı şehiri paylaşırken, instagram sayfasında sayfa içeriği hakkında bilgi verilebilmektedir. Satış yapan instagram sayfası biyografilerde iletişim adresleri de yer almaktadır. Biyografi kullanılmasında dikkat edilmesi gereken şey ise kelime sayısıdır. Instagram 150 kelimelik biyografi yazmanıza izin vermektedir. Daha kısa yazabilirken, daha uzun yazmanız mümkün kılınmamaktadır. Biyografi de yer alan bilgilerin sizi takip eden kullanıcılar tarafından sizi tanımak amacıyla oluşturulduğunu unutmamanız gerekmektedir. Yazılan bilgilerin buna uygun olarak yazılması gerekmektedir.

 • Kişisel hesabınızda kendinize ve kariyerinize ait bilgileri paylaşabilirsiniz.
 • Üniversite öğrencisi iseniz okuduğunuz okulu ve bölümü paylaşabilirsiniz.
 • Sizi en iyi ifade eden cümleyi biyografi bölümünde paylaşabilirsiniz.
 • İşletme hesabınızı veya bloğunuzu tanıtabilirsiniz.

Biyografi bölümü Instagram durum sözleri paylaşmak için çok sık kullanılmakta ve profilin tanıtımı açısından önem taşımaktadır. 

instagram biyografi sözleri nasıl eklenir

Instagram Biyografisi Nasıl Eklenir?

Instagram biyografisine Türkçe veya İngilizce Instagram biyografi sözleri paylaşarak profilinizi ziyaret eden kullanıcıları etkileyebilirsiniz. 

 •  Instagram sayfanıza girdikten sonra sağ üst köşede yer alan profil bölümüne girerek “profili düzenle” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 •  Profil düzenle kısmında açılacak olan biyografi bölümüne istediğiniz tüm bilgileri veya sözleri yazabilirsiniz.
 •  İstediğiniz eklemeleri yaptıktan sonra onaylamanız halinde profil fotoğrafınız altında yazmış olduğunuz bilgiler görünecektir.

Yukarıda belirtilen aşamaları inceleyerek, havalı Instagram biyografi sözleri ile profilinizi güçlendirebilirsiniz. Sizler için en anlamlı biyografi sözlerini bir araya getirdik. Kısa Instagram biyografi sözleri ile profilinizi ziyaret eden kullanıcıları etkileyebileceksiniz. 

Instagram Biyografi Şekilli Yazma

Instagram biyografinizde kısıtlı karakter sayısına rağmen kendinizi en iyi şekilde ifade ettiğinizi ve çok iyi bir biyografisine sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Fakat ne kadar özgün ve farklı içeriğe sahip de olsanız Instagram’da değiştirmek mümkün olmadığı için herkesle aynı fonta sahip olacaksınız. Bu sıradanlıktan kurtulabilmek ise Instagram Şekilli Yazı aracı sayesinde oldukça kolay. Bu araç sayesinde profilinizi en iyi yansıtacak olan yazı stilini seçip profilinize kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Böylece yazmış olduğunuz Instagram biyografi kolaylıkla dikkat çeker ve kullanıcıları biyografinizi okumaya teşvik eder. Ayrıca benzersiz görünüm sağlayarak profilinizi eşsiz kılar.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram biyografilerinde karakter sınırı 150’dir.

Instagram biyografi kısmında web site kısmına istediğiniz urlyi koyabilirsiniz.

Instagram şifrenizi kayıtlı mail adresiniz ya da telefon numaranıza gelen doğrulama kodu ile yenileyebilirsiniz.

Instagram biyografiniz profilinizin en çok dikkat çeken bölümlerinden biri olacaktır. Kendinizi tanıtmak ve ilk izlenim oluşturmak açısından önemlidir.

Instagram biyografinizi oluştururken kendiniz hakkında detaylı bilgiler verdiğinizden emin olunuz.

Instagram profillerinie mavi rozet almak için hesabın sizlere ait olduğunu ve orjinal olduğunu ispat etmeniz gerekir.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Biyografi Sözleri Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Ercan Akpinar
  Ercan Akpinar

  Etkileyici İnstagram biyografi sözleri aratıyordum bir süredir yardımınız için teşekkürler

 2. Cahit KIRDAR
  Cahit KIRDAR

  instagram biyografi sözleri ile ilgili güzel bir blog yazısı olmuş