Instagram Biyografinize Birden Fazla Link Nasıl Eklenir?

Instagram Biyografinize Birden Fazla Link Nasıl Eklenir?

Bir milyardan fazla kullanıcısıyla Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Elbette böylesine popüler bir platformu farklı mecralardaki içeriklerinizin reklamını yapabilmek için de kullanmak mümkün. İşte bu noktada devreye “Instagram biyografinize birden fazla link nasıl eklenir?” sorusu giriyor. Yazımızda sizlere;

 • Linktree
 • Leadpages
 • Lnk.Bio
 • Link in Profile
 • Audiencetools

Uygulamalarından bahsedeceğiz.

Kullanıcılara kendilerini tanıtmaları için sunulmuş olan biyografi alanı harici link paylaşımına da olanak tanıyor. Ancak Instagram’ın bu alanda yalnızca bir link paylaşmaya izin verdiğini belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla normal yollardan çok sayıda linki biyografi alanında paylaşabilmeniz mümkün değil. Eğer çalışkan bir içerik üreticisiyseniz yalnızca bir link paylaşabilmek son derece kısıtlı gözükebilir. Bu nedenle birden fazla link eklemek istemeniz oldukça doğal. Neyse ki farklı yollar deneyerek Instagram biyografinize çok sayıda link ekleyebilirsiniz. Gelin Instagram biyografinize birden fazla link eklemek için neler yapabileceğinizi adım adım inceleyelim.

instagram biyografiye birden fazla link ekleme

Instagram Biyografinize Birden Fazla Link Eklemek İçin Kullanabileceğiniz Servisler

Instagram’ın tek link paylaşmanıza izin veren olağan biyografi kullanımını kısıtlayıcı buluyorsanız farklı servislerden yararlanabilirsiniz. Bu servisler sayesinde biyografi bölümüne çok sayıda link ekleyebilirsiniz. Ücretli ya da ücretsiz bir biçimde elde edebileceğiniz bu türden pek çok servis mevcut. Sizler için bunlardan bazılarını derledik:

1. Linktree

Biyografinize 5 linke kadar ekleme yapmanıza izin veren Linktree, aynı zamanda bu linkleri hızlı bir şekilde düzenlemenize yardımcı oluyor. Ancak bu 5 linki tek bir link üzerinden bağladığını söyleyelim. Çevrimiçi bir hizmet olan Linktree’den yararlanmak için web sitesine bakabilirsiniz. “Sign Up Free” ibaresine tıklayarak ücretsiz bir biçimde kullanmaya başlayabileceğiniz uygulama ardından Instagram bilgilerinizle oturum açmanızı isteyecektir. Ayrıca daha fazla özellikten yararlanmak istiyorsanız Pro sürümünü de kullanabilirsiniz. Pro sürümde 5 linkten daha fazlasını ekleyebileceğiniz gibi yeni özellikler de bulunuyor. Ancak sürümün aylık abonelik sistemiyle çalıştığını belirtelim.

linktree instagram link ekleme servisi

Gerekli süre: 5 dakika.

Linktree ile Instagram biyografinize birden fazla link eklemek için adımları takip edebilirsiniz;

 1. Linktree sitesine giriş yapınız.

  Siteye giriş yaprak üye olmanız gerekmektedir.

 2. Kayıt işleminden sonra ücretsiz sürümü seçebilirsiniz.

  Bu adımı tamamladıktan sonra mail ile hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

 3. Add New Link alanından link ekleme yapabilirsiniz.

  Burada birden fazla link ekleyerek tek bir link yapısı oluşturabilirsiniz.

 4. Size verilen kısa linki biyografinize sabitleyin.

  Linktree sitesinin size verdiği linki Instagram biyografinize ekleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

2. Leadpages

Kısa bir süreliğine ücretsiz olarak deneyebileceğiniz Leadpages’in ücretli üç farklı sürümü bulunuyor. Bunlar Standart, Pro ve ileri seviye olmak üzere sıralanabilir. Sürükle bırak mantığıyla çalışan servisin kullanım açısından oldukça pratik olduğunu vurgulayabiliriz. Link eklemenin yanı sıra Instagram sayfanızı özelleştirmenizi de sağlayan servis, pek çok farklı işlev barındırıyor.

3. Lnk.Bio

Diğer servislere benzer bir biçimde Lnk.Bio da ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı sürüme sahip. Biyografinize çok sayıda link eklemenize olanak tanıyan servisin odaklandığı tek nokta bu. Ücretsiz sürümde sınırlı ve az sayıda link paylaşabilirken ücretli sürüm daha geniş bir olanak sunuyor. Ayrıca aylık abonelik ücretinin diğer servislere göre oldukça düşük olduğunu da belirtmek gerek.

4. Link In Profile

Paylaştığınız bağlantılara görsel eklemenize izin veren Link In Profile, bu özelliğiyle diğer servislerden ayrılıyor. Nitekim bu sayede Instagram biyografinizde yer alacak linkleri daha özgün ve dikkat çekici bir hale getirmeniz mümkün. 30 günlük bir deneme süresine sahip olan Link In Profile’ı kullanmaya devam etmek için aylık abonelik almanız gerekiyor. Üstelik aylık aboneliğin diğer servislere göre çok daha pahalı olduğu da vurgulanması gereken bir gerçek.

5. Audiencetools

Eğer tamamen ücretsiz bir servis istiyorsanız aradığınızı Audiencetools’ta bulabilirsiniz. Instagram biyografinizde birden fazla link paylaşmanızı sağlayan servis, farklı özellikler de barındırıyor. Bunlardan en öne çıkanı ise kendi mini web sayfalarınızı tasarlayabileceğiniz özel kullanımı. Siteye giriş yaptıktan sonra Instagram hesabınızı bağlayarak biyografinize link ekleyebilirsiniz. Audiencetools’un kullanıcı deneyimi açısından da son derece pratik olduğunu söyleyebiliriz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Yayın Kanalları Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?
Instagram Yayın Kanalları Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Geçen yıl Instagram Reels'in başarısının ardından Mark Zuckerberg, Instagram platformunun yeni bir özelliğini daha paylaştı. 2023’ün sosyal medya tren...

Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur?
Instagram Reels İzlenme Sayısı Neye Göre Oluşur?

Instagram, sosyal medya platformları arasında oldukça popüler oluşumlardan biridir. Reels videoları ise Instagram’da etkileşimi artırmak için idealdir...

Ayrıca sitemiz üzerinden 2021 Instagram Trendleri hakkında bilgi alabilir ve profilinizi geliştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Biyografinizi düzeltmek için; Instagram profiliniz üzerinden giriş yaparak, Profil sekmesine tıklamalısınız. Ardından o kısım içerisinde yer alan “Profili Düzenle” kısmından gerekli düzenlemeleri tamamlayabilirsiniz.

Profiliniz içerisinde yer alan web adresi sekmesi üzerinden arzu ettiğiniz web sitesine gidiş linkini paylaşabileceğiniz gibi, birden fazla link paylaşmak için de çeşitli 3. Parti araçları kullanabilirsiniz.

Bununla ilgili doğrudan bir problem söz konusu değildir. Çeşitli araçları kullanarak Instagram profilinizi güncelleyebilir ve bu yapılandırmaya uygun olarak kullanabilirsiniz.

Instagram profil fotoğrafınızın hemen altında yer alan kısımdır.

Instagram Linktree uygulamasını kimi zaman kısıtlayabilir veya spam olarak algılayabilir.

Instagram biyografisinde karakter sınırı bulunmaktadır, en fazla 150 karakter kullanabilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 24 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Oguzhan Terzioglu
  Oguzhan Terzioglu

  Bir kaç kişide gördüm biyografilerine birden fazla link eklemisler bende merak ettim instagramdan bunu nasıl yaparım diye blogunuzu gordum yardımcı oldu sagolun

 2. Eyup Gundogdu
  Eyup Gundogdu

  İnstagram üzerinden biyografinize nasıl birden fazla link eklenir gayet güzel anlatım olmuş