Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası Çözümü

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası Çözümü

Instagram gizlilik noktasında sürekli yeni önlemler almaktadır. Ve her geçen gün bu kapsamda yeni özellikler ortaya çıkmaktadır. Bu özelliklerin ortak amacı ise, kişiye kullanım özgürlüğü sunma ve güvenliğini sağlama. Bu kapsamda Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor şeklinde bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası Çözümünü sizler için adım adım anlattık.

Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası nedir? Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası neden olur? Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası nasıl çözülür? Soruların hepsine, detaylı olarak bakacağız. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda aklınızdaki soru işaretleri yok olacak. Hadi başlayalım.

Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası nedir?

Son yıllarda kullanıcı sayısını git gide arttıran Instagram, kullanıcıların gönlünü fethetmeye devam ediyor. Sürekli yeniliklerle karşımıza çıkması, kalıcı takipçiler kazanmasına da yardımcı oluyor. Hem eğlendirirken hem de kullanıcıların gizlilik ve güvenliğini önemsediği için, bazı özellikler eklediğini söyleyebiliriz.

Instagram, kullanıcılarına özgürlük sunma amacıyla diğer bir çok sosyal medya uygulaması gibi, kendi istediğini yapabilme imkanı sunuyor. Bu kapsamda, size gönderilen bir mesajın sonradan ortadan kalktığına şahit olabilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajı, karşı tarafın görmesini istemediğinizde silememek insanların özgürlüğünü bir miktar kısıtlamak anlamına gelir. Bu noktada bir çok sosyal medya uygulaması, önlem almış durumda. Bunlardan bir tanesi de Instagram. Bir mesajı karşı taraf görmeden önce, kolay bir şekilde geri alabiliyorsunuz. Telefon bildirimlerinden, mesaj gönderdiğinizi anlayan kişi Instagram mesaj bölümünü açtığında, boş bir ekranla karşılaşıyor. Bu durum karşı taraf için can sıkıcı olsa da, sizin için oldukça işlevsel bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor

Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor hatası nasıl çözülür?

  • Arkadaşınızın gönderdiği mesajı ekran almış olabilirsiniz. Mesajın var olduğunu bilirsiniz fakat karşı taraf, mesaj gönderimini iptal ettiğinde boş bir ekranla karşı karşıya kalırsınız. Bu gibi durumlar, karşı tarafın kendi isteğine bağlıdır. Kaldırmak istediği zaman buna müdahale etme şansınız yoktur. Siz görmeden kaldırdığında, bildirimi görmemeniz durumunda mesaj geldiğini anlamayabilirsiniz. Instagram bu mesaja artık ulaşılamıyor sorununun çözümü anladığınız üzere sizinle alakalı bir durum değildir.
  • Karşı taraf mesajı geri aldıktan sonra, herhangi bir işlem yapamaz. Silinen mesaj, her iki tarafında mesaj ekranından yok olur. İki tarafta mesajı göremez. Sadece aynı mesajı tekrardan göndererek, tarafınızdan görüntülenmesine yardımcı olabilir.

Instagram mesaj gönderimini iptal et seçeneği ile birlikte, kullanıcıların uygulamayı daha işlevsel kullanmasına yardımcı oldu. Böylece karşı taraf bu durumdan hoşlanmasa bile, insanlar yanlış mesaj göndermenin kurbanı olmayacak.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: OBS Studio Nasıl Kullanılır?

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Sorunu Neden Olur?

Instagram, ‘bu gönderiye artık ulaşılamıyor’ sorunu; diğer Instagram kullanıcılarının mesaj olarak gönderdikleri bazı gönderilerde karşılaşılan bir durumdur. Bu durum çok sık karşılaşılmakla birlikte merak edilen bir konu haline gelmiştir. Belirtmek gerekir ki bu uyarıyı aldığınız gönderilere herhangi bir nedenden ötürü artık erişim sağlanamayacağından dolayı, gönderiyi görmenin herhangi bir yolu yoktur.

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası Çözümü oldukça kolaydır. Yeni yapılan bir güncellemeye göre, mesajlarda bu uyarı alınmamaktadır. Belirtilen uyarı ile karşılaşma durumunuz şu ihtimal çerçevesinde oluşmaktadır; Paylaşılan bir gönderi, size mesaj olarak gönderilmişse ve bu gönderiyi paylaşan kişi kendi profilinden sildiyse gönderiyi, mesajlar kısmında, ‘bu gönderiye şu anda ulaşılamıyor’ uyarısı alırsınız.

Bu yazıda Instagram mesajlarını görememe durumunun ne olduğunu öğrendik. Böyle bir sorunla karşılaşmanız durumunda, bu durumun çözülüp çözülmeyeceğine değindik. Artık konu hakkında bir bilgiye sahipsiniz. Umarım sorularınız için yeterli cevabı verebilmişizdir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. Şimdilik hoşça kalın.

Instagram Bu Mesaja Artık Ulaşılamıyor Hatası Çözümü Videosu

Instagram Üzerinden Mesajlaşmak Mümkün Mü?

Instagram üzerinden DM yoluyla yani doğrudan mesaj ile mesajlaşmanız mümkün olacaktır. İstediğiniz instagram kullanıcısı ile DM yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Tabi bunun için karşı tarafında mesajlaşma isteğini onaylaması gerekmektedir.

Instagram Bu Mesaj Görüntülenemiyor Hatası Neden Kaynaklanır?

Instagram üzerinden DM yoluyla mesajlaştığınız kişi size gönderdiği mesajı silmiş olabilir veya görüşmeyi tamamen silmiş olabilir. Bu nedenlerden dolayı “Bu mesaja ulaşılamıyor” hatası alabilirsiniz. Bu hata mesajı sizinle ilgili bir sorundan kaynaklanmaz.

DM Üzeriden Gönderdiğim Mesajı Geri Alabilir Miyim?

DM üzerinden göndermiş olduğunuz mesajı karşı taraf gördükten önce veya sonra geri almak mümkündür. Geri alınan mesaj artık DM mesajları arasında gözükmeyecektir.

DM İle Sesli Mesaj Gönderebilir miyim?

Instagram DM özelliği ile sohbet ettiğiniz kişilere sesli mesaj gönderebilirsiniz.

DM Üzerinden Grup Sohbet Yapılabilir mi?

DM özelliğini kullanarak çok sayıda kişinin dahil olduğu gruplar kurabilir ve sohbet edebilirsiniz.

DM Grupları En Fazla Kaç Kişilik Olabilir?

DM grupları en fazla 32 kişi tarafından kullanılabilir. Limit 32’dir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Signal Uygulaması Nedir?

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 102 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1624

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir