Instagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram butik hesap açma işlemi yapmak, günümüzde dijital alanlarda para kazanmak isteyen kullanıcıların sıklıkla başvuru yaptığı bir yöntemdir. Siz de rehberimiz içerisinde olan adımları takip ederek kısa süre içerisinde online bir butik yaratabilecek ve kazanım sağlayabileceksiniz. Tek yapmanız gereken doğru adımlarla bu yapıyı sürdürmek ve düzenli şekilde yatırım yapmaya devam etmektir. Instagram üzerinde olan satış kanalları genellikle küçük bütçelerle yatırım hazırlayarak uzun vadede takipçilerini de katlayarak hem ürün skalalarını geliştirmeyi hem de reklam alarak gelir elde etmeyi başarabiliyorlar.

Instagram Butik Hesap Açma Adımları

Instagram’da butik hesap açma rehberi için öncelikli olarak bir format belirlemeniz gerekiyor. Satacağınız ürünlerle ilgili yoğun bir fiyat araştırması yapmalı ve yerli ya da yabancı benzer ürünleri satan hesapların paylaşım kümelerini dikkatli bir biçimde takip etmelisiniz. Bu sayede siz ne ile rekabet edebileceğinizi doğrudan görebilecek ve buna uygun olarak da belirlemeniz gereken minimum standart yapısını algılayabileceksiniz. Instagram butik hesap açma adımları:

 • Yaptığınız iş ile ilgili akılda kalıcı ve çok fazla karakter içermeyen bir isim belirleyin.
 • Belirlediğiniz isim ile ilişkili domain adının da boş olup olmadığına bakmayı unutmayın.
 • Paylaşım yapacağınız ürünlerle ilgili olarak odak anahtar kelimeleri belirleyin ve her paylaşımınızda ve sayfa BIO kısmında yer verin.
 • Paylaşımlarınızda belirlediğiniz anahtar kelimeler içerisinde yer alacak anahtar kelimenize ek olarak, konumları da her zaman spesifik yerleri belirleyerek o kümeler içerisinde de yer almaya çalışın.
 • Ürün fotoğrafları çekerken rekabet halinde olduğunuz diğer hesapları ilk başta örnek alın, ardından kendi yenilikçi çizginizi oluşturun.
 • Kullandığınız ürünlerde manken olmasına dikkat edin, bu kişinin hayal gücünü arttıracaktır.
instagram butik rehberi
 • Mümkün olduğunca çok profesyonel fotoğrafçılarla çalışın, bu sayede ürünler kadar o mankenlerin duruşu da ürülerin satışına destek olacaktır.
 • Belirlediğiniz ürünün gelir dağılımında olan alternatif sitelerden daha uygun fiyat vermesi ve daha kaliteli olması satışınızı etkileyecektir, bu konuda iyi araştırma yapın.
 • İlerleyen dönemde Instagram hesabınızda olan satışların artmasından sonra N11, GittiGidiyor, Sahibinden ve Letgo üzerinden de ürünlerinizi satışa koymaya başlayabilirsiniz.
 • Programlı olun, her gün paylaşım yapmaya özen gösterin.
 • Alışveriş yapabilecek potansiyeli gördüğünüz kişileri takip edin. Sizi takip etmeyenleri de 1 hafta içerisinde takipten çıkın.
 • İnsanların paylaşımlarını beğenin ki onlar da sizin paylaşımlarınızı beğensin.
 • Önceliğiniz kısa süre içerisinde takipçi sayınızı arttırmak olduğunu unutmayın.
 • Marka ortaklığı yapmak için sizin gibi giriş yapan hesaplarla iş birliğine gidin.
 • Kısa sürede takipçi kazanmak istiyorsanız çekiliş düzenleyin.
 • Ünlü fenomenlerle iş birliği yaparak onlara hediye ürün gönderin onlar da sizin için paylaşım yapsınlar.

Instagram butik hesap açma başlığında içeriğimizin sonuna geldik, merak ettiğiniz alternatif konular hakkında yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Reklam Verirken Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

Instagram Destek yazılarımız ile yaşadığınız tüm Instagram sorunlarını çözüme kavuşturun!

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Butik Hesap Nedir?

Instagram sosyal medya platformu ile niş ürünler için küçük işletme hesapları açık yönetme şeklidir.

Instagram Üzerinden E-Ticaret Yapılabilir mi?

Instagram uygulaması ile takipçilerinizi web sitelerinize ya da direkt olarak ürün satış sayfalarınıza kolay bir şekilde yönlendirebilirsiniz. E-ticaret çalışmalarınıza hız verebilirsiniz.

Instagram İşletme Hesabı Açmak Ücretli mi?

Instagram işletme hesabı açmak ücretli bir işlem değildir. Tamamen ücretsiz olarak yararlanılabilir.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 42 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir