Instagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür?

Instagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür?

Instagram butik hesabı büyütme nasıl yapılır; öncelikli olarak günlük paylaşım trendlerini doğru yakalamalı, etiketlemeyi doğru yapmalı, takipçilerini potansiyel müşterilerinizden belirlemeniz gerekmektedir. Bu yapıda sayfanın kurumsal bir hava vermesi, sayfa ana sayfasında web sayfasının bulunması, web sayfasının da aynı şekilde kurumsal yapıya sahip olması, çekilen fotoğrafların butik yapısına ya da sahip olunan ürün ya da hizmetlere uygun biçimde paylaşılması gerekmektedir.

Instagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür Stratejisi

Instagram butik hesabı nasıl büyütülür stratejisi oluşturmak için aşağıda belirlediğimiz adımları takip ederek, günlük rutin işleyişlerle birlikte hesabınızı kurumsallaştırma yolunda ilerlemeniz gerekmektedir. Beğeni sayınızın yüksek olması, takipçilerinizin düzenli artması, storylerinizin izlenmesi ve daha da önemlisi takipçilerinizle etkileşim halinde olmanız gerekmektedir. Her bir durumun kendine göre sağladığı avantaj ve dezavantaj vardır. Örneğin beğeni sayınızı düzenli olarak arttırmak size alternatif kullanıcılar için de “Keşfet” kısmına çıkmanıza olanak sağlarken, takipçi sayınızı arttırmanız, kullanıcılara öneri hesap olarak gösterilmenize olanak sağlayacaktır. Instagram butik hesabı büyütmek için düşünce yapınızı bunun fiziksel bir işletme prensibi ile çalışmadığı gerçeğini kabul ederek başlamanızda fayda olacaktır. Instagram butik hesabı büyütmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

 • Kurumsal Bir Hesap Oluşturun
 • Rakip Analizi
 • Takipçi Kasın
 • Beğenilerinizi Arttırın
 • Etiketleme ve Hashtag Seçimi
 • Kaliteli İçerikler Paylaşın
 • 3. Parti Uygulamalar
 • Hesap Otoritesini Arttırma
 • Marka Ortaklıkları
 • Sponsorlu Reklam
instagram butik hesabı büyütme

Instagram Butik Hesabı Oluşturma: Kurumsallık

Instagram butik hesabı oluşturmak için öncelikli hedef kurumsal bir yapıda hizmet sağlamaktan geçmektedir. Bu noktada hesap için oluşturduğunuz web sitesi, logo, profil fotoğrafı, paylaşımlar, eşgüdümlü sosyal medya sayfaları, videolar ve içerik standartları belirli bir şemada ve belirli bir hedef kitleyi amaçlayarak paylaşılmalıdır. Bu sayede hedeflediğiniz kullanıcılar sizin ve paylaşımlarınızın standartları ve güvenilirliği konusunda daha olumlu yargı barındırabilecektir. Kurumsallaşmanın bir diğer önemli adımı da paylaşımlarınıza ya da size ulaşan müşterileriniz ile kurduğunuz diyaloglarla ortaya çıkmasıdır. Bu noktada tercih ettiğiniz paylaşım yapısına uygun biçimde diyalog kurmanız gerekmektedir. Satış yaptığınız ürünlerin doğru paketlenmesi ve satış sonrası desteğinde de bu yapıyı barındırması büyük önem arz eder. Bu aşamanın en önemli adımı markaya bir kimlik kazandırmaktır. Bu sayede markanın oluşan kimliği ile paralel olarak kullanıcılar da bu kimliği kendi üzerlerinde taşımayı isterler. Kurumsallıkta dikkat edilmesi gereken yapılar:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hassas İçerik Kısıtlama Özelliği Nedir?

 • Logo
 • Profil Fotoğrafı
 • Web Sitesi
 • Facebook ve Twitter gibi alternatif alanlarda da sosyal medya hesabının bulunması
 • Hesap içerisinde paylaşılan fotoğraf ve videolarda belirli bir standart belirlenmesi ve buna uygun paylaşımlarda bulunulması
 • Gönderim yapılan paketlerin tamamen marka logosu içeren poşet, kutu ya da paketleme yöntemiyle hazırlanması
 • Canlı destek ve telefon ile iletişim konusunda da kaliteli bir standart belirlenmesi gerekmektedir.
 • E-Ticaret sitelerinde ürünlerinizi yayınlamak

Instagram Butik Hesabı Oluşturma: Rakip Analizi

Instagram butik hesap açmak ve para kazanmak için, daha önce bu işleyişi sürdürerek gelir elde eden firmaları ve markaları takip etmek de büyük önem arz etmektedir. Bu sayede kullanıcılara nasıl yaklaşmanız gerektiğini, nasıl ulaşmanız gerektiğini, müşterilerinize nasıl ürün sunumu yapabileceğinizi, ürünlerinizi nasıl fotoğraflamanız gerektiğini ve nasıl kâr elde etmeniz gerektiğini daha detaylı anlayabileceksiniz. Rakip analizi yaparak, rakiplerinizin iyi ve kötü yönlerini belirleyebilir ve buna uygun olarak siz de sektör içerisinde kendinize bir kimlik belirleyebilirsiniz.

Instagram Butik Hesabı Büyütme: Takipçi Kazanın

Instagram butik hesaplarda takipçi kasmak için temel olarak organik bir yol izlemeniz daha uzun vadede başarılı olmanıza katkı sağlayacaktır. Örneğin Samsun bölgesinde yer alan bir yerel tekstil ürünleri satan firmasınız, önceliğiniz fiziksel müşterilerinizi buraya getirerek gelir elde ederek, Türkiye çapında E-Ticaret ağı oluşturarak para kazanmak. Bu yapı içerisinde öncelikli olarak Samsun bölgesinde paylaşım yapan ve potansiyel müşteriniz olabilecek kişileri takip etmeniz ve geri takip etmeyenleri çıkmanız gerekmektedir. Paylaşımlarını takip etmeli, like atmalı, yorum atmalı ve gerektiği koşulda kişiye özel çeşitli kampanyalar sunarak fiziksel olarak mağazaya girmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yerel ağ içerisinde takipçileriniz her geçen gün artacak ve kemik bir kitleniz oluşacaktır. Globel ölçekte de bu yapının üzerine inşa edebileceğiniz etiketle bulunmaktadır. Bu etiketleri takip ederek, bu etiketlerde olan gönderileri beğenen kişiler arasından kendinize yeni takipçiler inşa edebilirsiniz. Bu aşamalara ek olarak takipçi satın alarak da kurumsal bir standartı olduğunu sayfanızın daha net bir şekilde gösterebilirsiniz.

Instagram Butik Hesabı Büyütme: Beğeni Arttırmak

Instagram butik hesaplar keşfet kısmında yer almalarını, gönderilerine gelen beğeni sayısının çok olmasına borçludur. Gönderileriniz kitleniz içerisinde beğeni almayı başarırsa bununla paralel olarak da daha fazla kişiye hitap etmeniz mümkün olacaktır. Bunun için takipçilerinizin gönderilerini takip edin ve reaksiyon gösterin. Takipçileriniz de böylece sizin gönderilerinize daha fazla reaksiyon gösterecektir. Buna alternatif olarak beğeni hizmeti de satın alabilirsiniz.

Instagram Butik Hesabı Büyütme: Sosyal Medya Hesapları

Instagram butik hesap oluşturmak, sadece belirli bir Instagram sayfası üzerinden paylaşım yapmaktan ibaret değildir. Buna ek olarak, Facebook ve Youtube gibi türevi hesaplar içerisinde de varlığını sürdürerek, buradan da satış avantajını kovalamayı gerektirir. Çünkü alternatif sosyal medya hesaplarında varlığını sürdürmenin avantajı sadece oradan gelecek müşteri potansiyeline ulaşmak ile sınırlı değildir, buna ek olarak kurumsal bir standart olduğunu da gözler önüne sermektedir. Bu noktada tekstil ürünleri satan bir mağazanın, Youtube ve Facebook üzerinde de varlığını sürdürmesi, satış rakamlarına olumlu şekilde yansıyacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Markanız İçin İlham Alacağınız Instagram İçerik Fikirleri

instagram butik hesabı

Instagram Butik Hesabı Büyütme: Paylaşım

Instagram butik hesaplarınız içerisinde yapacağınız paylaşımlarda olabildiğince kurumsal bir açı ve düzen oturtmanız gerekmektedir. Organik yapı ve samimiyet ile birlikte belirli bir standartın da markanız ve sayfanız için geçerli olduğunu tüm kullanıcılarınıza sunabileceğiniz bir numaralı alan burasıdır. Ürün ve hizmet fotoğraflarınızda, potansiyel kullanım alanlarını olabilecek en kaliteli şekilde kullanıcılara yansıtmanız gerekiyor. Örneğin tekstil ürünleri satan bir işletme olduğunuzu varsayarsak, moda çekimi havasında fotoğraflar paylaşmanızın çok da potansiyel arttıracağını düşünmeniz hata olur. Bunun yerine kıyafetlerin potansiyel kullanılabilecek alanları içerisinde kişileri çekmeniz daha fazla rağbet kazanmanıza katkı sağlayacaktır. Çünkü satın alacak kişi bunu kendi içerisine hayal ederken, o moda çekimi havası maalesef onun erişemeyeceği ya da kendini içinde hissedemeyeceği bir yapı oluşturacaktır.

Instagram Butik Hesabı Oluşturma: Paketleme

Instagram butik hesabınızı oluşturmanızın ardından, satışa başladığınız noktada ürünlerinizi ve gönderimlerinizi olabilecek en kurumsal yapıda yürütmeniz gerekmektedir. Böylece satış sonrasında, markanızı ve ürünlerinizi kullanan kullanıcılar, ücretsiz marka temsilcileriniz olacaktır. Örneğin Yemek Sepeti üzerinden sipariş gönderen belirli restoranlar paketleme içerisine Magnet, Nescafe, ürün logosu taşıyan ıslak mendil, peçete ve karton poşet ile göndererek markaya ve ürüne karşı sizi daha hızlı bağlamaktadır. Bunun Instagram için oluşturulan şemasında ise sizin gönderim yapacağınız kargo şirketine özel poşetleme hazırlamanız, şeffaf yapıda kargolama bulundurmanız, bütün poşet ve paketlemeleriniz içerisinde logonuzu kullanmanız gerekmektedir.

Instagram Butik Hesabı Oluşturma: Satış ve Canlı Destek

Bu aşamada müşteri ile kurduğunuz diyalog, Instagram hesabınızdan ziyade, kullanıcının ileride yaşayacağı potansiyel problemlerde de yaklaşımını belirleyecektir. Güven inşa etmek ve kaliteli bir deneyim oluşturmak adına, müşterilerinize olabilecek en kurumsal jargonda, samimi bir dil standartı belirleyerek yaklaşmalısınız. Markanızın bir sloganı var ise, müşterileriniz ile diyalog öncesinde bu slogan ile yaklaşmalısınız. Örneğin “Geleceğinize Garanti Sunan, Penam KPSS Kursları; Ben Hatice, size nasıl yardımcı olabilirim?” şeklinde bir başlangıç ile birlikte karşılama yapabilirsiniz. Bunu hem sesli hem de yazılı olarak müşterilerinize yansıttığınız taktirde hem samimiyet çizgisini arttırabilir hem de güvenilirliğinizi arttırabilirsiniz.

Instagram Butik Hesabı Oluşturma: E-Ticaret Sitelerine Giriş

Instagram butik hesaplarınızda yayınladığınız ürünlerde faturalama yapıyorsanız eğer, E-Ticaret sitelerine üyelik oluşturarak sitenizde yer alan ürünlerinizi satabilirsiniz. Örneğin ücretsiz şekilde Facebook Marketing, Letgo ve sahibinden.com üzerinde ürünlerinizi satabilirsiniz. Buna ek olarak belirli bir ücret ortaklığıyla Trendyol, N11, Gittigidiyor ve Amazon gibi satış ortaklıkları rahatlıkla kurabilirsiniz.

Instagram Butik Hesabı Oluşturma işleyişlerinde bu yapıyı doğru ve sürekli bir şekilde kurduğunuz taktirde, orta ve uzun vadede başarılı sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Fake Hesap Nasıl Anlaşılır? Fake Hesap Kapattırma Yolları

Instagram butik hesap nedir?

Instagram butik hesap; içeriğinde hizmet ya da ürün tanıtımı, reklamı yaptığınız dolayısıyla da pazarlamasını yapmasını sağladığınız sosyal medya kanallarına açılan kapılar olarak düşünülebilir.

Instagram butik hesabı nasıl büyütülür?

Instagram butik hesabı büyütmek için; günlük paylaşım trendlerini doğru yakalamalı, etiketlemeyi doğru yapmalı, takipçilerini potansiyel müşterilerinizden belirlemeniz gerekmektedir

Instagram butik hesap oluşturma stratejileri nelerdir?

Instagram butik hesap oluşturma stratejileri kısaca şunlardır; kurumsal bir hesap oluşturma, rakip analizi, takipçi kasma, beğenileri arttırma, etiketleme ve hashtag seçimi, kaliteli içerik paylaşımı, 3. parti Uygulamalar, hesap otoritesini arttırma, marka ortaklıkları ve sponsorlu reklamdır.

Tiktok Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir