Instagram Canlı Yayın İzleme

Instagram Canlı Yayın İzleme

Instagram uygulamasının son dönemlerde en popüler fonksiyonlarından biri olan Instagram canlı yayın herkes tarafından sıklıkla kullanılıyor. Instagram canlı yayın kullanıcılar tarafından en çok sevilen ve en fazla kullanılan özellikler arasında yer alıyor. Kullanıcıların anlık olarak canlı yayın açmaları ve takipçilerinin bu canlı yayınlara katılmalarına olanak sağlayan özellik çok seviliyor. Mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanılabilen Instagram canlı yayın özelliği bilgisayar üzerinden de kullanılabiliyor. Ancak kullanıcıların birçoğu bilgisayardan Instagram canlı yayın izleme pc nasıl gerçekleştirilir bilmiyor. Sizler için bu yazımızdan Instagram canlı yayın pc üzerinden nasıl izlenir, ayrıntılı şekilde anlattık. Ayrıca Instagram izlenme sayılarınızı arttırmak için hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Nedir?

Instagram canlı yayın izleme PC özelliği Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu sevilen fonksiyonların başında geliyor. Periscope ve benzeri uygulamalarda sunulan bu özellik, kullanıcılar tarafından çok sevilince Instagram canlı yayın izleme özelliğini getirdi böylece kullanıcılar diğer uygulamalara ihtiyaç duymaksızın Instagram canlı yayın özelliğiyle yayın yapabiliyorlar. Oldukça popüler olan bu özelliği ise Instagram uygulamasının web sitesi üzerinden kullanabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Instagram uygulamasına bağlanan kullanıcılar ise bu işlemin bilgisayar üzerinden nasıl gerçekleştiriliyor diye merak ediyor.

Instagram Canlı Yayın İzleme (Telefon)

Instagram canlı yayın izleme öncelikle basit bir işlemdir. Canlı yayınları telefonunuzdan şu şekilde izleyebilirsiniz;

 • Instagram hikayeler kısmında canlı yayın yapan kişilerin yayınları da yer almaktadır.
 • Takip ettiğiniz kullanıcı canlı yayın yapıyor ise hikaye izleme barının en başında, ‘Live’ yazısının bulunduğunu göreceksiniz.
 • Bu ‘Live’ yazısına tıklamanız durumunda yayını yapan kullanıcının yayınını izlemeye başlamış olacaksınız.
instagram canlı yayın izleme

Instagram Canlı Yayın İzleme (Bilgisayar)

Bilgisayar üzerinden mobil uygulamaları kullanan kişi sayısı bir hayli fazla bundan dolayı Instagram uygulaması bilgisayar üzerinden kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Bilgisayardan Instagram canlı yayınlarını izleyebilmek için Google Chrome eklentilerini kullanmak uygun bir çözüm olabilir. Eğer Instagram canlı yayın izleme pc üzerinden gerçekleştirecekseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

 1. Google için eklentilerin ve uygulamaların bulunduğu Chrome web mağazasına giriş yapın.
 2. Chrome web mağazasının arama çubuğuna IG Stroies for Instagram yazın. Çıkan uygulamalar arasında ilkine tıklayın.
 3. Uygulamanın sağ kısmında bulunan indir seçeneğine tıklayın ve eklentinin bilgisayarınıza yüklenmesini bekleyin.
 4. Bilgisayarınızda mevcut olan Google Chrome tarayıcısı üzerinden Instagram uygulamasına giriş yapın. Herhangi bir canlı yayına giriş yapın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra kolaylıkla bilgisayardan Instagram canlı yayını izleme işlemini gerçekleştirebildiğinizi göreceksiniz.

instagram canli yayin izleme bilgisayardan

IG Stories for Instagram Nedir?

IG Stories for Instagram eklentisi ile Google Chrome üzerinden Instagram uygulamasının bazı fonksiyonlarını kullanabilirsiniz. Zira Instagram uygulaması bilgisayardan Instagram canlı yayın izleme özelliğini kısıtlıyor faka IG Stories for Instagram kullanıcıların Instagram canlı yayını izleme özelliğine bilgisayar üzerinden ulaşabilmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra eklenti kullanıcıların Instagram üzerinden kaydedilmiş canlı yayınları ve storileri bilgisayarlarınıza indirmenize olanak sağlıyor. Ancak bütün bu avantajların yanı sıra bu ve benzeri eklentileri kullanmak tehlikeli olabilir. Zira bu eklenti veya uygulamalardan bazıları Instagram şifrelerine erişebiliyor. IG Stories for Instagram eklentisi kullanıcılardan şifre talebinde bulunmuyor ancak kullanıcıların yine de dikkatli olmaları gerekiyor.

Instagram hesabınızı yükseltmek ve sayfanızı büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz;  Instagram Hikaye İzleme Arttırmak

Sık Sorulan Sorular

Instagram Üzerinden Canlı Yayın Yapmak Mümkün mü?

Uygulama üzerinden takipçilerinize veya tüm Instagram kullanıcılarına canlı yayın açabilirsiniz. Bu sayede eğlenceli anlarınıza sevdiklerinizi de ortak edebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın İzlemek Ücretli mi?

Canlı yayınlara katılmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez tamamen ücretsiz bir şekilde yayınlardan faydalanabilirsiniz.

Canlı Yayınları İnternetsiz İzleyebilir miyim?

Yayınları izlemek için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın çünkü giriş yapmadan ve internet bağlantınız olmadan herhangi bir şekilde yayınlara katılmanız mümkün olmayacaktır.

Toplu Canlı Yayın Yapılabilir mi?

Bir kişiden fazla olacak şekilde toplu yayınlar yapabileceğiniz bağlantı özelliğini kullanabilirsiniz.

Canlı Yayınları Kimler İzleyebilir?

Instagram canlı yayınlarınızı sizleri takip eden kullanıcılar ya da profiliniz gizli değilse tüm kullanıcılar izleyebilir.

Instagram Canlı Yayın Süresi Ne Kadardır?

Canlı yayınlarınızı tek seferde 1 saat olacak şekilde dizayn edebilirsiniz bu nedenle

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 55 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

7 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Instagramdaki eski maili yenisiyle değiştirirken kapandı şimdi giremiyorum eski maile kod gönderiyor ama ben eski maile giremiyorum

 2. Merhaba , 24 saat storyde kalan canlı yayını telefonda izleyebiliyoruz.Macbook veya bilgisayarda görünmüyor.Onu görmek mümkün mü ?
  Teşekkürler