Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram ardı ardına aldığı güncellemelerden sonra uzun süredir beklenen bir özelliğini daha güncelleme olarak kullanıcılara sundu. Instagram’ın yeni özelliği ise canlı yayın özelliği oldu. Facebook’un canlı yayın güncellemesini getirmesinden beridir beklenen canlı yayın özelliğinin gelmesi ise Instagram’ın büyük oranda ilgi gömesini sağladı. Canlı yayın özelliğinin açıklanmasından sonra ise en çok merak edilen konu Instagram’ın canlı yayın özelliğinin nasıl kullanılacağı oldu. Peki, Instagram’ın yen, özelliği canlı yayın nasıl kullanılır? Daha detaylı olarak bakalım.

Canlı Yayın İçin Tasarım Değişti

İlk olarak canlı yayın için tasarım değişikliklerine gidildiğini de belirtelim. Canlı yayın menüsü için yapılan ufak tema değişiklikleri sayesinde yeni özelliği kısa süre içerisinde kullanılabiliyor. Tüm bunlara ek olarak canlı yayın özelliğinin sadece resimlerin hikayesi bölümü için geçerli olduğunu da belirtelim.

Yani yeni özelliği kullanarak canlı yayın yapmak için öncelikle resimlerin hikayesi bölümüne girmeniz gerekli. Canlı yayını başlatmak için ise ekranı alt kısma kaydırmanız ve ekrana gelen “canlı yayını başlat” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Canlı yayının başlamasıyla beraber ise takipçilerinize otomatik olarak canlı yayın bildirimi gönderiliyor. Ayrıca canlı yayına geçtiğinizde kullanıcıların size gönderdikleri yorumları da akıştan takip edebiliyorsunuz. Buradan yorum engeli yapabiliyor ya da istediğiniz yorumları da sabitleyebiliyorsunuz. Son olarak şu an için sadece 1 saatlik bir canlı yayın desteği olduğunu da belirtelim.

Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?
4.5 (90.36%) 444 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Android Güncellemesi İçin Açıklama Geldi başlıklı makalemizde Instagram Android, Instagram Android güncellemesi ve Instagram Canlı Yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir