Instagram Çeviri güncellemesi

Instagram Çeviri Özelliğini Duyurdu

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram artık sürekli kullanıcı sayısını arttırmaya başladı. İlk yıllarda sadece 30 milyon kullanıcı sayısına ulaşabilen uygulama şimdilerde ise tam 500 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Dün itibariyle yapılan duyuruda Instagram’ın yeni kullanıcı sayıları hakkında bilgi verilirken aktiflik oranının da yüzde 70 oranlarının üzerine çıkmaya başladığı belirtildi. Instagram’ın son 1 yıl içerisinde elde ettiği bu başarı ise uygulamanın güncellemelere verdiği önem ile doğru orantılı olarak artmaya başladığı da belirtiliyor. Zira uygulama her ne kadar yayınlandığı ilk andan beri tartışmalara neden olsa da yeni tasarım çalışmasıyla bile uzunca bir süre konuşulmaya devam etmişti. Uygulamanın bu kadar çok konuşuluyor olması uygulamanın kullanıcı sayılarına da doğrudan olumlu bir etki yaptı.

Yani bir nevi Instagram güncellemeleriyle beraber istediği reklam etkisini de kazanmış oldu. Uygulama elde ettiği bu başarıyı güncellemelere borçlu olduğunu bilse gerek ki bugün itibariyle yeni bir güncelleme haberi daha verildi. Hem resmi blog üzerinden hem de Instagram’ın resmi paylaşım sayfası üzerinden açıklana yeni güncelleme haberiyle beraber artık uygulamaya çeviri desteğinin verileceği açıklandı. Instagram yetkilileri tarafından yapılan çeviri desteği açıklamasından sonra yeni güncellemenin detaylarının neler olacağı da merakla bekleniyor. Şimdilik sadece belli bir bölüme kadar dil desteği verecek olan Instagram bunun yanında sadece sınırlı birkaç dil için çeviri imkanı sunacak. Fakat kısa süre içerisinde çevirilerin desteğinin verileceği dillerinde hızla artış göstermesi bekleniyor.

Instagram Çeviri Özelliğini Duyurdu
4.5 (90.66%) 259 votes

Bir önceki yazımız olan Sinem Kobal Yorumlara Engel İle Tepki Gösterdi başlıklı makalemizde Arda Turan, Instagram ünlüler ve Sinem Kobal hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Tuğba Özay Sosyal Medyadan Yaptığı Yardım Çağrısı İle Şaşırttı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir