Instagram Çevrimiçi Kapatma

Instagram Çevrimiçi Kapatma

Instagram çevrimiçi kapatma sorununu birçok Instagram kullanıcısı yaşamaktadır. Instagram uygulamasını kullanan pek çok kişinin merak ettiği çevrimiçi özelliğini kapatmak, bu yazıda detaylı şekilde aktarılacak. Instagram’da son görülme özelliği yakın zamanda aktif hale getirildi ancak tıpkı bu özelliğe sahip diğer uygulamalar gibi Instagram’da da çevrimiçi özelliği kapatmak mümkün. Instagram’a giriş yapanların son görülmelerinin gizlenmesi pek çok kullanıcı tarafından yapılıyor ancak bilmeyen kullanıcılar için bu yazı özelliğin nasıl kapatıldığını açıklayacak.

Instagram Çevrimiçi Özelliği Nedir?

Instagram’a en son ne zaman, saat kaçta giriş yapıldığını gösteren özellik, çevrimiçi özelliğidir. Pek çok uygulama bu özelliği yıllardır kullanıyor olsa da Instagram bu özelliği yeni eklemiştir. Durumdan pek memnun kalmayan Instagram kullanıcıları bu özelliği kolaylıkla devre dışı bırakabilmektedir. Instagram bir sosyal medya platformudur ancak asıl amacı mesajlaşmak değil fotoğraf ve video paylaşımı sağlamaktır. Bu sebepten ötürü kullanıcılar son görülmelerinin başka kullanıcılar tarafından görüntülenmesini istememektedir. Bu özellik aynı zamanda kişilerin Instagram içinde aktif olup olmadıklarını da ‘şu an aktif’ gibi bir betimleme ile göstermektedir.

Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram’ın yeni eklediği bu çevrimiçi özelliğini kapatmak oldukça kolaydır. Instagram son egörüşme özelliği nasıl kapatılır diye merak edenler bu çevrimiçi özelliğini kapatmak için hangi aşamaları izlemelidir?

  • Öncelikle akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan Instagram’a giriş yapılır.
  • Giriş yaptıktan sonra ‘ayarlar’ sekmesine girilir.
  • Ayarlar sekmesinde yer alan ‘gizlilik’ ayarlarına girilir.
  • Ayarlar sekmesinde yer alan ‘hareket durumu’ bölümüne girilir.
  • Hareket durumu bölümünde yer alan açma ve kapatma butonu sayesinde istenildiği zaman bu çevrimiçi özelliği kapatılıp açılabilir.
instagram çevrimiçi kapatma

Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi bu uygulamada da çevrimiçi özelliğini kapatmış kişilerin son görülme zamanları gösterilmez ancak yalnızca aktif oldukları zaman yeşil bir işaret ile beraber ‘şu an aktif’ yazısı gösterilir. Kapatma işleminin sonrasında da bu aktiflik durumu belirtilmeye devam eder.

Özelliğin nasıl işlediğini merak edenler Instagram’ın kendi sayfasında yer alan makalelerden daha detaylı bilgi edinebilirler ve bu özelliğe dair daha çok şey öğrenebilirler. Son görülme özelliği nasıl kapatılır diye soran pek çok kişi ayarlara girerek belirtilen adımlar takip edilerek hesap gizliliklerini kontrol edebilir.

Bu Özellik Kapatıldığı Zaman Ne Olur?

Bu Instagram son görülme özelliğini gönül rahatlığı ile kapatabilirsiniz. Instagram hesabı gizliliğine önem veren kullanıcılar genellikle bu özelliği kapatmaktadır ve bu özelliğe karşı tepkilidir. Peki bu özellik kapatıldığı zaman ne olur? Diğer kullanıcılara bu çevrimiçi özelliğinin kapatıldığına dair bir bilgi ya da bildirim gitmez ancak son görülme zamanının görüntülenememesinden dolayı bu özelliğin kapalı olduğunu anlayacaklardır. Bunun yanı sıra site içerisinde aktif olduğunuz zaman diğer kullanıcılar bunu görebilecektir. Özellikle kapatıldığı zaman üzerinden geçen gün ve benzeri herhangi bir bilgi de başka kullanıcılar ile paylaşılmaz. Diğer sosyal medya platformlarından da bilineceği üzere bu özellik yalnızca çevrimiçi olup olmama durumunun ve en son ne zaman çevrimiçi olunduğunun başka kullanıcılar tarafından görüntülenmesine yarayan bir özelliktir. Instagram çevrimiçi kapatma özelliğini sizlere detaylıca anlattık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Sosyal medyada popülerliğinizi arttırmak ve hesabınızı geliştirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Instagram Çevrimiçi Nedir?

Instagram çevrimiçi sayesinde kullanıcıların ne zaman instagram’a girdikleri ve en son ne zaman aktif olduklarını görmek mümkündür.

Instagram Çevrimiçi Kapatmak Mümkün Mü?

Instagram profilinizi kullanırken en son ne zaman instagramda olduğunuzun başkaları tarafından fark edilmesini istemiyorsanız ‘Çevrimiçi Kapatma’ yaparak bu özelliği devre dışı bırakabiilirsiniz. Bu özelliği kapatmak için ne yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgiyi blog yazımızdan edinebilirsiniz.

Instagram Çevrimiçiyi Kapatırsam Başkalarının Son Görülmeleride Kapanır Mı?

Instagram çevrimiçi özelliğini kapatmanız durumunda, instagramda takip ettiğiniz kullanıcılarında son görülme ve aktiflik durumlarını görmeniz sizin için söz konusu olmayacaktır.

Instagram Son Görülme Tarihime Kimler Ulaşabilir?

Instagram son görülme tarihinize takipçileriniz ulaşabilmektedir.

Son Görülme Tarihi Ne İşe Yarar?

Instagram son görülme tarihi, Instagram’a en son ne zaman giriş yaptığınız hakkında bilgi verir.

Instagram Çevrimiçi Kapatma İçin Beklemem Gerekir mi?

Instagram çevrimiçi kapatma işlemlerinizi tamamlamanızın hemen ardından son görülme tarihiniz kapanır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir