Instagram Çoklu Canlı Yayın

Instagram Çoklu Canlı Yayın Güncellemesi Hazırlanıyor

Canlı yayın güncellemesi Instagram’ın en büyük güncellemelerinden biri olarak karşımıza çıktı. Yayınlanması bir hayli uzun süren canlı yayın sisteminin, Instagram’a dahil olmasıyla beraber söz konusu özelliğin bir hayli ilgi çektiğini ve kullanım miktarlarının da bir hayli öne çıktığını görmeye başladık. Bu konuda YouTube uygulamasıyla beraber öne çıkan sosyal medya devinin, bu kadar çok sevilen canlı yayın sistemi hakkında ise çok daha fazla planı olduğu ortaya çıktı. Blog sayfası üzerinden yapılan yeni açıklamayla beraber Instagram Çoklu Canlı Yayın güncellemesi üzerinde çalışıldığının bilgisi verildi. Peki, Instagram Çoklu Canlı Yayın sistemi nedir? Nasıl Çalışır? Bakalım.

Instagram Çoklu Canlı Yayın Güncellemesi Testlere Başladı

Instagram, test ekibinin bu kez Instagram Çoklu Canlı Yayın özelliği için kullanıma girdiğini belirterek söz konusu özelliği duyurdu. Yani Instagram Çoklu Canlı Yayın özelliği için şu an testlerin başladığını biliyoruz. Buna göre yeni özellik, adı üstünde çoklu canlı yayın yapılmasına olanak verecek. Yeni güncelleme sonrasında kullanıcılar canlı yayınlarına başka arkadaşlarını da davet edebilecek. Canlı yayın sırasında yapılan davet sonrasında, karşı tarafın canlı yayına katılmak istemesiyle beraber Android Nougat serisinden sonra kullanıldığını gördüğümüz çoklu uygulama desteğinde olduğu gibi canlı yayın ekranı yarı yarıya bölünecek.

 Instagram Çoklu Canlı Yayın

Diğer kullanıcı Instagram Çoklu Canlı Yayın sistemine misafir canlı yayın kullanıcısı olarak katılacak ve aynı ekranda kullanıcılar iki canlı yayını da izleyebilecek. İzlemekle kalmayıp yine istediğiniz gibi yorum atabilecek ve beğeni gönderebileceksiniz. Söz konusu özelliği Instagram’ın ne zaman kullanıma alacağı konusunda ise bir açıklama yapılmış değil. Sadece açıklamalarda yer alan ifadelerde yeni özelliğin testlerine geçildiği belirtiliyor. Yeni özelliğin testlerinin çoktan başlamış olması ise kullanıcıların kısa süre sonra bu güncellemeyi alabileceğini gösteriyor.

Bunun yanı sıra benzeri bir sistemin diğer sosyal medya uygulamalarında da olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Instagram’ın yeni canlı yayın teknolojisi içinde çok geç kalmayacağını düşünüyoruz. Yeni canlı yayın güncellemesinin muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde yayınlanacağını göreceğiz. Fakat kullanım ve bölge kısıtlaması nedeniyle ülkemizde sistemin devreye girmesi biraz daha zaman alabilir. Canlı yayın sisteminde de yine aynı durum yaşanmıştı. Ülkemiz için canlı yayın özelliği epey geç yayınlanmıştı. Instagram Çoklu Canlı Yayın içinde benzer bir durumla karşı karşıya kalmamız olası.

Instagram Çoklu Canlı Yayın Güncellemesi Hazırlanıyor
4.5 (89.5%) 40 votes

Bir önceki yazımız olan Apple Instagram Hesabını Sonunda Açtı başlıklı makalemizde Apple Instagram, apple sosyal medya ve Instagram firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir