Instagram Çoklu Canlı Yayın

Instagram Çoklu Canlı Yayın İçin İstek Sistemi Geldi

Instagram Çoklu Canlı Yayın sistemi, geçtiğimiz aylarda sosyal medya devinin basın bildirisinde yayınlanmıştı. Instagram basın bildirisinde yayınlanan bilgilerle beraber kullanıcıların Instagram Çoklu Canlı Yayın sistemini kullanabilecekleri açıklanmıştı. Yeni sistem sayesinde kullanıcıların canlı yayın özelliklerini çok daha eğlenceli hale getirdiğini görmüştük.

İlk aşamada sadece sistem hakkında bilgiler verilmiş ve canlı yayının nasıl değişeceği belirtilmişti. Şimdi ise yeni sistemin hakkında önemli detaylarla beraber Instagram Çoklu Canlı Yayın sisteminin davet özelliğinin değiştiği açıklandı.. Peki, bu sistem nasıl işleyecek? Detaylardan söz edelim.

Instagram Çoklu Canlı Yayın İçin İstek Dönemi

Bugün yapılan açıklama sonrasında Instagram’ın canlı yayın sisteminde değişikliklerin uygulamaya geçirildiğini gördük. Buna göre artık kullanıcıların canlı yayın yapmaları sırasında sadece arkadaşlarını da canlı yayına davet edebildiğini görmeyeceğiz. Artık kullanıcıların canlı yayın sisteminde sadece istek butonlarını kullanarak arkadaşlarına istek yapmaları da sağlanacak.

Canlı yayın sırasında, yayını yapan kullanıcıya istek gönderilebileceği gibi canlı yayını yapan kullanıcılarında arkadaşlarına davet gönderebileceği belirtelim. Bu şekilde iki kullanıcı aynı anda canlı yayın yapabilecek. İlk etapta yapılan duyuruda olduğu gibi Instagram Çoklu Canlı Yayın özelliğinin kullanıma girmesinden sonrada işleyiş konusunda bazı bilgiler elde edildi.

Özellik ortaya çıktığı ilk andan bu yana konuşulduğu gibi çoklu canlı yayın aynı pencerenin ikiye bölünmesiyle çalışacak. Yeni istek sisteminde ise arkadaşınızın canlı yayınını izlerken, yorumlar alanında görülen istek butonunu kullanıp, yayına katılmak isteyebileceksiniz. İstek kabul edildiğinde ise bir onay mesajı alacaksınız ve hazırlık sürecinin ardından canlıı yayına katılabileceksiniz.

Yine canlı yayını yapan ana kullanıcı, davet ettiği kullanıcıyı canlı yayından çıkarabilecek ve yerine yeni birini alabilecek. Ayrıca canlı yayın sırasında gelen bildiriler ve yorumlarda yine ortak bir şekilde görüntülenebilecek. Gelen istekler ise yine bildirim menülerinden görüntülenebilecek. Çok daha eğlenceli bir hale gelecek olan yeni canlı yayın sisteminin, tüm bu artılarla beraber şu an kullanıma girdiğini de belirtelim. Kullanıcıların yeni özelliği kullanmaları için Instagram 24 sürümünü yüklemiş olmaları gerekiyor.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kim Kardashian Bir Kez Daha Sosyal Medyayı Salladı
Instagram Çoklu Canlı Yayın İçin İstek Sistemi Geldi
4.4 (88.87%) 460 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Hikayeler Facebook Üzerinden Nasıl Paylaşılır? başlıklı makalemizde hikayeleri facebook ile paylaşmak, Instagram Hikayeler ve Instagram Hikayeler facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir