Instagram çoklu hesap

Instagram Çoklu Hesap Desteği Ne Gibi Avantajlar Getirecek

En çok konuşulan, en çok dikkat çeken sosyal medya uygulamalarından biri Instagram. Görsel yönünün ön planda olmasından mı yoksa Facebook desteğinin arkasında olmasından mı bilinmez ama Instagram’a duyulan ilgi oldukça büyük. Tabi uygulamada kullanıcıların duyduğu bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için büyük uğraş veriyor. Bu bağlamda Instagram’da hemen her alanda uygulamayı geliştirmek için sürekli güncellemeler yayınlıyor. İşte bu son güncellemelerden birisi de uzunca bir süredir konuşulan çoklu hesap güncellemesi oldu. İlk olarak 2016 yılının başında duyurulan güncelleme, beklenen tarihte çıkmamış ve kafaları karıştırmıştı.

Tartışmalara neden olan konu sonrasında ise Instagram yetkilileri bir açıklama yaptı. 2 ay sonra gelen açıklamada Instagram çoklu hesap desteğinin testlerine başlandığı ve test için bazı kullanıcılara da güncellemelerin verildiği belirtildi. Bununla beraber yakın zamanda yeni güncellemenin 7.15 sürüm adıyla yayınlanacağı da söylendi. Güncellemenin çıkacağı ve çok kısa bir süre içerisinde tüm cihazlarda yerini alacağı haberleri çıkınca güncellemenin içeriği de merak konusu haline geldi. Bu noktada en çok merak edilen konu ise Instagram çoklu hesabın nasıl artılarının olacağı oldu. Hemen artılardan başlayalım. Özellikle kurumsal yani Instagram üzerinden satış yapan kullanıcılar için çoklu hesap desteği büyük bir ayrıcalık olacak. Zira kullanıcı aynı hesap üzerinden hem satış sayfası hem ürün tanıtım sayfası hem de kullanıcılarla iletişime geçebilecekleri sayfalar oluşturabilecek. Bu durumda aslında Instagram’ı çok daha kullanışlı hale getiriyor. Bunun dışında kullanıcıların farklı konular için farklı alanlara yönelik hesaplar açması da mümkün olacak. Örnek olarak çalışma hayatına ilişkin başka bir Instagram sayfası oluşturabiliyorken aynı hesap üzerinden birde sosyal yaşamınız üzerine bir sayfa oluşturup paylaşımlar yapabileceksiniz. Bu durumda ilgi alanlarına göre daha fazla takipçi kazanmak anlamanı gelebilir. 5 hesaba kadar çoklu hesap desteği sunulacağı için her ilgi alanına göre ayrı ayrı aynı hesap üzerinden de sayfalar açılabilecek. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın çok daha etkileşimin fazla olduğu bir ortam haline geleceği kesin.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Logo Değişiminin Önünü Kapadı
Instagram Çoklu Hesap Desteği Ne Gibi Avantajlar Getirecek
4.1 (82.5%) 32 votes

Bir önceki yazımız olan Caroline Giraud Koç Instagram Paylaşımıyla Duygulandırdı başlıklı makalemizde Caroline Giraud Koç, Caroline Giraud Koç Instagram ve Instagram ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir