Instagram destekleri

Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılacak?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Bu zaman kadar Instagram’dan birçok değişiklik haberi geldi. Sürekli gelen bu haberlerle Instagram çoklu hesap sistemini aktif hale getirdi. Tabi bu küçük yeniliklerin dışında tamamen kullanışı değiştiren kapsamlı değişikliklerinde zaman zaman gündeme geldiğini söyleyelim. İşte bu değişikliklerden bir tanesi de geçtiğimiz hafta içerisinde duyuruldu. Zira söz konusu değişiklikle beraber Instagram artık çoklu hesap desteği vereceği açıkladı. Peki, nedir çoklu hesap desteği? Ve nasıl bu sistemi kullanabileceğiz?

Yani artık başka alanlarda fotoğraf paylaşmak istiyorsanız hesabınıza ek olarak başka bir alan temalı yeni bir hesap açabiliyorsunuz. Sistemi kullanmak ise aslında oldukça basit. İlk olarak kullanıcı adınız ve şifrenizle standart bir şekilde Instagram’a giriş yapıyorsunuz. Ardından hesap eklemek istediğiniz zaman profil ve ayarlar kısmına giriyorsunuz. Buradan “hesap ekle” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu butonun şuan için sadece bazı İOS sürümlerinde olduğunu da belirtelim. Bu işlemin ardından da hesabınızın bilgileriyle kısa sürede yeni bir hesap açabiliyorsunuz. Yeni hesaba geçmek içinse çıkış yapmanıza gerek yok. Tek bir tuşa basarak açtığınız diğer hesaba girebiliyorsunuz. Zaten hesaplarınız bağlantılı olacağı için çıkış yapmanıza da gerek kalmayacak. Bu kadar basit bir şekilde kullanıma sunulacak olan çoklu hesap desteğinin yakın zamanda tüm cihazlara sunulacağı düşünülüyor.

Instagram Çoklu Hesap Desteği Kullanıcı Bilgileri İle Hesabı Yönetmeye Olanak Sağlıyor

En çok konuşulan, en çok dikkat çeken sosyal medya uygulamalarından biri Instagram. Görsel yönünün ön planda olmasından mı yoksa Facebook desteğinin arkasında olmasından mı bilinmez ama Instagram’a duyulan ilgi oldukça büyük. Tabi uygulamada kullanıcıların duyduğu bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için büyük uğraş veriyor. Bu bağlamda Instagram’da hemen her alanda uygulamayı geliştirmek için sürekli güncellemeler yayınlıyor. İşte bu son güncellemelerden birisi de uzunca bir süredir konuşulan çoklu hesap güncellemesi oldu. İlk olarak 2016 yılının başında duyurulan güncelleme, beklenen tarihte çıkmamış ve kafaları karıştırmıştı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Emre Alkin Instagram Hesabından Defne Samyeli’ye Doğum Günü Mesajı

Tartışmalara neden olan konu sonrasında ise Instagram yetkilileri bir açıklama yaptı. 2 ay sonra gelen açıklamada Instagram çoklu hesap desteğinin testlerine başlandığı ve test için bazı kullanıcılara da güncellemelerin verildiği belirtildi. Bununla beraber yakın zamanda yeni güncellemenin 7.15 sürüm adıyla yayınlanacağı da söylendi. Güncellemenin çıkacağı ve çok kısa bir süre içerisinde tüm cihazlarda yerini alacağı haberleri çıkınca güncellemenin içeriği de merak konusu haline geldi. Bu noktada en çok merak edilen konu ise Instagram çoklu hesabın nasıl artılarının olacağı oldu.

En Büyük Artıları Nedir?

Özellikle kurumsal yani Instagram üzerinden satış yapan kullanıcılar için çoklu hesap desteği büyük bir ayrıcalık olacak. Zira kullanıcı aynı hesap üzerinden hem satış sayfası hem ürün tanıtım sayfası hem de kullanıcılarla iletişime geçebilecekleri sayfalar oluşturabilecek. Bu durumda aslında Instagram’ı çok daha kullanışlı hale getiriyor. Bunun dışında kullanıcıların farklı konular için farklı alanlara yönelik hesaplar açması da mümkün olacak. Örnek olarak çalışma hayatına ilişkin başka bir Instagram sayfası oluşturabiliyorken aynı hesap üzerinden birde sosyal yaşamınız üzerine bir sayfa oluşturup paylaşımlar yapabileceksiniz. Bu durumda ilgi alanlarına göre daha fazla takipçi kazanmak anlamanı gelebilir. 5 hesaba kadar çoklu hesap desteği sunulacağı için her ilgi alanına göre ayrı ayrı aynı hesap üzerinden de sayfalar açılabilecek. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın çok daha etkileşimin fazla olduğu bir ortam haline geleceği kesin.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılacak?
4.5 (89.61%) 310 votes

Bir önceki yazımız olan Cansu Taşkın Instagram Hesabından Yeni Filmini Paylaştı başlıklı makalemizde Cansu Taşkın, Cansu Taşkın fenomenleri ve Cansu Taşkın Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir