Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılacak?

Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılacak?

Bu zaman kadar Instagram’dan birçok değişiklik haberi geldi. Sürekli gelen bu haberlerle Instagram çoklu hesap sistemini aktif hale getirdi. Tabi bu küçük yeniliklerin dışında tamamen kullanışı değiştiren kapsamlı değişikliklerinde zaman zaman gündeme geldiğini söyleyelim. İşte bu değişikliklerden bir tanesi de geçtiğimiz hafta içerisinde duyuruldu. Zira söz konusu değişiklikle beraber Instagram artık çoklu hesap desteği vereceği açıkladı. Peki, nedir çoklu hesap desteği? Ve nasıl bu sistemi kullanabileceğiz?

Instagram Çoklu Hesap Kaldırılmıyor Sorunu mu Yaşıyorsunuz Makalemizin Sonunda Resimli Anlatım İle Çözümü Bulabilirsiniz

instagram çoklu hesap kaldırılmıyor sorunu

Yani artık başka alanlarda fotoğraf paylaşmak istiyorsanız hesabınıza ek olarak başka bir alan temalı yeni bir hesap açabiliyorsunuz. Sistemi kullanmak ise aslında oldukça basit. İlk olarak kullanıcı adınız ve şifrenizle standart bir şekilde Instagram’a giriş yapıyorsunuz. Ardından hesap eklemek istediğiniz zaman profil ve ayarlar kısmına giriyorsunuz. Buradan “hesap ekle” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu butonun şuan için sadece bazı İOS sürümlerinde olduğunu da belirtelim. Bu işlemin ardından da hesabınızın bilgileriyle kısa sürede yeni bir hesap açabiliyorsunuz. Yeni hesaba geçmek içinse çıkış yapmanıza gerek yok. Tek bir tuşa basarak açtığınız diğer hesaba girebiliyorsunuz. Zaten hesaplarınız bağlantılı olacağı için çıkış yapmanıza da gerek kalmayacak. Bu kadar basit bir şekilde kullanıma sunulacak olan çoklu hesap desteğinin yakın zamanda tüm cihazlara sunulacağı düşünülüyor.

Instagram Çoklu Hesap Desteği Kullanıcı Bilgileri İle Hesabı Yönetmeye Olanak Sağlıyor

En çok konuşulan, en çok dikkat çeken sosyal medya uygulamalarından biri Instagram. Görsel yönünün ön planda olmasından mı yoksa Facebook desteğinin arkasında olmasından mı bilinmez ama Instagram’a duyulan ilgi oldukça büyük. Tabi uygulamada kullanıcıların duyduğu bu ilgiyi karşılıksız bırakmamak için büyük uğraş veriyor. Bu bağlamda Instagram’da hemen her alanda uygulamayı geliştirmek için sürekli güncellemeler yayınlıyor. İşte bu son güncellemelerden birisi de uzunca bir süredir konuşulan çoklu hesap güncellemesi oldu. İlk olarak 2016 yılının başında duyurulan güncelleme, beklenen tarihte çıkmamış ve kafaları karıştırmıştı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Discord Nedir?

Tartışmalara neden olan konu sonrasında ise Instagram yetkilileri bir açıklama yaptı. 2 ay sonra gelen açıklamada Instagram çoklu hesap desteğinin testlerine başlandığı ve test için bazı kullanıcılara da güncellemelerin verildiği belirtildi. Bununla beraber yakın zamanda yeni güncellemenin 7.15 sürüm adıyla yayınlanacağı da söylendi. Güncellemenin çıkacağı ve çok kısa bir süre içerisinde tüm cihazlarda yerini alacağı haberleri çıkınca güncellemenin içeriği de merak konusu haline geldi. Bu noktada en çok merak edilen konu ise Instagram çoklu hesabın nasıl artılarının olacağı oldu.

Instagram Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

En Büyük Artıları Nedir?

Özellikle kurumsal yani Instagram üzerinden satış yapan kullanıcılar için çoklu hesap desteği büyük bir ayrıcalık olacak. Zira kullanıcı aynı hesap üzerinden hem satış sayfası hem ürün tanıtım sayfası hem de kullanıcılarla iletişime geçebilecekleri sayfalar oluşturabilecek. Bu durumda aslında Instagram’ı çok daha kullanışlı hale getiriyor. Bunun dışında kullanıcıların farklı konular için farklı alanlara yönelik hesaplar açması da mümkün olacak. Örnek olarak çalışma hayatına ilişkin başka bir Instagram sayfası oluşturabiliyorken aynı hesap üzerinden birde sosyal yaşamınız üzerine bir sayfa oluşturup paylaşımlar yapabileceksiniz. Bu durumda ilgi alanlarına göre daha fazla takipçi kazanmak anlamanı gelebilir. 5 hesaba kadar çoklu hesap desteği sunulacağı için her ilgi alanına göre ayrı ayrı aynı hesap üzerinden de sayfalar açılabilecek. Tüm bunlarla beraber Instagram’ın çok daha etkileşimin fazla olduğu bir ortam haline geleceği kesin.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-yorum

Instagram kullanımını bir hayli değiştiren güncellemelerden birisi Instagram çoklu hesaplar desteği olmuştu. İlk olarak Instagram’ın butik hesapları için kullanılacağı belirtilse de kısa süre içerisinde çoklu hesap desteği tüm kullanıcılar için açılmıştı. Instagram’ın çoklu hesap desteğinin kullanılabilir duruma gelmesiyle beraber ise sosyal medya uygulamasının en sevilen özelliklerinden birisi de bu özelliği olmuştu. Söz konusu hesap ile beraber artık kullanıcıların bir nevi kendilerine alt hesaplar açarak Instagram kullanımını çeşitlendirebileceklerini de açıklayan sosyal medya uygulamasının yeni adımıyla beraber kullanıcıların takipçi arttırmak için de bu şekilde yeni yöntemler deneyebileceği de karşınıza çıkmıştı.

Özellikle farklı ilgi alanlarınıza göre açabileceğiniz farklı Instagram hesapları ile ilgi alanlarınıza ilgi gösteren kullanıcılara da daha rahat ulaşabileceğiniz belirtilmişti. Örnek vermek gerekirse çoklu hesap desteği sayesinde kullanıcılar artık spor paylaşımları için farklı, günlük hayatlarından paylaşımlar için ayrı, sosyal faaliyetleri için farklı hesaplar kullanarak çok daha fazla kullanıcıya da ulaşmak ve çok daha fazla takipçi kazanmak da mümkün kılınmıştı. Fakat Instagram’ın çoklu hesap desteği için belli sınırlamalarda getirildi. Zira Instagram çoklu hesap desteği için 5 farklı hesap açılmasına izin veriyordu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Instagram Çoklu Hesaplar

Instagram Çoklu Hesap Kaldırma Yapma

Bu durumda kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de çoklu hesapları kaldırarak 5 hesap sınırını düşürmek olmuştu. Peki, çoklu hesapları kaldırmak için nasıl bir işlem yapmanız gerekiyor? Ne gibi noktalara önem vermek lazım? Bakalım.

  • Öncelikle ekli olan bir Instagram hesabınızı kaldırmak için bu hesaplardan çıkış yapmanız gerekiyor. Bunun için de öncelikle bu çoklu hesaplara giriş yapmanız gerekiyor.
  • İlk olarak profil adınızın üzerine gelmeniz gerek. Buradan kaldırmak istediğiniz hesabın adını seçmeniz gerekiyor.
  • İsminizi seçmeniz durumunda açtığınız çoklu hesaba giriş yapıyorsunuz.
  • Şimdi ise hesabı kaldırmak için öncelikle ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Profilinizden ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra alt kısma gelip buradan “(kullanıcı adından çıkış yap)” butonuna dokunmanız gerekiyor. Söz konusu işlemden sonra hesaplardan çıkış yapılacağı için hesap kaldırılmış olacaktır. Ayrıca bu şekilde hesaptan çıkış yapmanız durumunda diğer tüm cihazlardan da hesabınızdan çıkış yapılmış oluyor.

Instagram’ın en büyük güncellemelerinden biri olarak gösterilen Instagram çoklu hesap güncellemesi artık sunulmaya başlandı. Uzun süredir test aşamasında olan ve birçok kullanıcının merakla beklediği yeni güncelleme yanında birçok yenilikle beraber gelmesine karşın yeni yeni bir takım sorunlarda ortaya acıkmaya başladı. Her ne kadar test süresi oldukça uzun tutulmuş olsa da bugün itibariyle uygulamada yeni bir hata ortaya çıktı. Güncelleme sonrasında ortaya çıkan hata ise biraz can sıkıcı. Zira söz konusu hatada kullanıcıların özel bilgilerinin, özel bildirimlerinin başka kullanıcılara gitmesi söz konusu.

Çoklu Hesap Sistemi

Aslında sistem normal olarak işliyor. Yani Instagram’ın tanıtımlarda da söylediği gibi kullanıcılar 5 hesaba kadar çoklu hesap açıp tek kullanıcı adıyla kullanabiliyor. Fakat hata şu noktada bir kullanıcı tarafından açılmış olan çoklu hesaba gelen bildiriler farklı kullanıcılara gidebiliyor. Yani gelen bildirimler ve mesajlarda karışıklıklar olabiliyor. Bu durumda da kullanıcıların mesajları farklı kişilere gidebiliyor. Ortaya çıkan yeni hata konusunda birçok test kullanıcından da aynı yönde haberler gelmeye başlayınca Instagram’da konu hakkında inceleme başlattı. Uygulamada bu tarz bir hata olduğunu doğrulayan yetkililer tüm kullanıcılara çoklu hesap desteği sunmadan önce bu sorunun çözüleceği yönünde açıklamalar yapıldı. Benzer hatalar ile karşılaşılıp karşılaşılmayacağı da merak konusu oldu. Zira artık bu konuda yeni haberler duymaya başlayacağız gibi duruyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Instagram çoklu hesap güncellemesi ile kullanıcılara yep yeni bir hizmet sunmaya hazılanıyor. 2015 yılı içerisinde en çok güncelleme yayınlayan uygulamalar listesinde Instagram ikinci sırada yer alarak bu alanda ne kadar iddialı olduğunu net bir şekilde ortaya koydu. Instagram’ın attığı güncelleme adımları da en çok konuşulan noktalardan biri oldu. Zira gelen hemen her güncellemede yetkililer Instagram’a yeni bir özellik eklemeyi de ihmal etmedi. Hal böyle olunca her güncellemeyle beraber Instagram biraz daha fazla kullanıcı çekmeyi de başardı. İşte bu şekilde güncellemelerden bir yenisi daha duyuruldu. İlk etapta resmi olarak duyurulmayan çoklu hesap güncellemesi artık resmileşti.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada uygulamanın artık çoklu hesap desteğini barındıracağı belirtildi. Üstelik söz konusu güncelleme tüm platformları kapsayan bir güncelleme olacak. Bu haberlerin yayınlanmasının ardından yeni bir gerçekte ortaya çıktı. Instagram tarafından yapılan yeni açıklamada resmen çoklu hesap testlerinin başladığı duyuruldu. Birçok kullanıcı ve özel test merkezinde denenemeye başlayan yeni güncelleme bu haberle beraber kullanıcıları heyecanlandırdı. Zira Instagram’ın bir güncelleme konusunda testlere başlaması eğer her hangi bir sorun çıkmazsa yakın zamanda güncellemenin çıkışının yapılması anlamına geliyor. Bu durumda da çoklu hesap desteği için çok az bir süre kaldığı yorumunu yapmamız mümkün. Bu sürenin net olarak ne kadar olacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Zira yakın zamanda da bu yönde bir açıklama yapılacağı kesin.

Instagram Videomu Kimler Görüntülemiş & İzlemiş Görmem Mümkün Mü 2019

Instagram Çoklu Hesaplar Nasıl Kaldırılabilir Çözümü Resimli Anlatım

Maksimum 5 adet hesap ekleyebilmenize rağmen hesap ekleyemiyormusunuz? Bunun için aşağıda yer alan adımları izlemelisiniz. Bu şekilde çıkış yapmışsınız gibi göründüğünüz hesaplardan arka plandada çıkış yapabileceksiniz.

instagram çoklu hesap kapatma işleminin nasıl yapılacağını sizlere adım adım göstereceğim.  Böylelikle instagram çoklu hesap kaldırılmıyor ve instagram çoklu hesap silme sorununuza çözüm bulabileceksiniz. Takıldığınız noktalarda bu yazı altına yorum yazarak bize soru sorabilirsiniz.

Evet hazırsanız başlayalım öncelikle Instagrama giriyoruz.

1- Ekranı sola doğru kaydırın ve açılan kullanıcı panelinden en altta yer alan “Ayarlar” kısmını tıklayın.

instagram çoklu hesap kapatma

2- Ayarları açıktından sonra altta yer alan “Hesap Ekle” kısmını tıklayın. Orada 5 adetten az hesap görünmesine rağmen instagram hesap ekleme sorunu yaşayabilirsiniz. Hesap ekle dedikten sonra eğer hesap eklenemiyor hatası alırsanız tüm hesaplardan çıkış yap seçeneğini tıklayın.

instagram çoklu hesap kaldırılmıyor

3- Karşınıza böyle bir ekran gelecek. Şimdi bu bölümde bu hesaplar açık olarak görünmüyor ancak aslında hatırlanabildiği yani otomatik giriş yapılabildiği için hesap ekli gibi görünüyordur ve bu sebepten yeni hesap ekliyemiyorsunuzdur. Bu kısım resimde gördüğünüz gibi o alanlara çıkış yapmak istediğimiz hesapları sağdan sola doğru kaydırıyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

instagram çoklu hesap silme

4- Ardından her hesabın yanında  x işrateti  çıktığını  göreceksiniz. Çıkış yapmak istediğiniz hesaplar için burada yer alan x kısmından kapat seçeneğini seçmelisiniz.

Instagram Çoklu Hesaplar Nasıl Kaldırılabilir Çözümü Resimli Anlatım

5-  Karışınıza  gelen ekrandan  “kaldır”  seçeneğini seçmelisiniz.  Böylelikle  yeni  hesap eklemek  için  yer  açılacaktır.

Instagram Çoklu Hesap Kaldırılmıyor Sorunu mu Yaşıyorsunuz Makalemizin Sonunda Resimli Anlatım İle Çözümü

6- instagram çoklu hesap silme işleminiz başarı ile tamamlanmıştır. Hesap ekle diyerek yeni hesap ekleyebilirsiniz.

Instagram Çoklu Hesap Nasıl Kullanılacak?

Instagram Profilime Bakanlar Nasıl Görülür?

Instagram Çoklu Hesap Kullanmak Mümkün Mü?

Instagram üzerinde çoklu hesap kullanmanız mümkündür. Bu sayede birden fazla hesabınızı tek bir hesap üzerinden geçişler yaparak kullanabilirsiniz.

Instagram Çoklu Hesap Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Instagram çoklu hesap kullanarak, kendinize ait olan diğer hesaplarınızı da zahmetsiz bir şekilde yönetebileceksiniz. Tek tuş ile hesaplarınız arasında geçiş yapabileceksiniz.

Instagram Çoklu Hesap Kullanmak Ücretli Midir?

Instagram çoklu hesap kullanmak tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret ödemeden çoklu hesap kullanabilirsiniz.

Tek Seferde Kaç Hesap Kullanabilirim?

Instagram üzerindeki çoklu hesap özelliği ile tek seferde en fazla 5 farklı hesap kullanabilirsiniz.

Instagram Çoklu Hesaplarıma Ulaşamıyorum Ne Yapmalıyım?

Instagram ana hesabınızda yaşayacağınız bir problem, çoklu hesaplarınıza girmenize de engel olacaktır.

Instagram ile Facebook Hesapları Birbirine Bağlanabilir mi?

Instagram ile Facebook hesaplarınızı birbirinize bağlayabilir ve paylaşımlarınızı senkronize edebilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
6 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben insta ya face den giriyordum bağlı hesap açtım ve orijinal hesaptan çıkış yaptım şimdi ise orijinal hesaba giriş yapıyorum başka hesabım açılıyor ne yapmalıyım

  2. Benim instagram hesabımda ‘ kaldır ‘ butonu yada ‘ x’ işareti çıkmıyor. Çıkış yaptığım hesabımı telefonumdan kaldırmayı istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  3. Merhaba, kendi kişisel hesabımı ve iş yerimin hesabını birleşik olarak kullanıyordum. Şimdi iş yerinin hesabını başkası yönetsin istiyorum. Bu nasıl mümkün olabilir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

  4. Hesap birleştirme hata düzelmeleri instigram sürüm 11.3 de sık sık ziyaret ettiniz hesabın giriş yapılmış gibi hesabınızda ekte olması yeni güncellemelerle düzeltilmiştir .ios sürümünüzü güncelleyerek bu ortadan kaldırabilirsiniz