Instagram Çoklu Hesaplar

Instagram Çoklu Hesaplar Nasıl Kaldırılabilir?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Instagram kullanımını bir hayli değiştiren güncellemelerden birisi Instagram çoklu hesap desteği olmuştu. İlk olarak Instagram’ın butik hesapları için kullanılacağı belirtilse de kısa süre içerisinde çoklu hesap desteği tüm kullanıcılar için açılmıştı. Instagram’ın çoklu hesap desteğinin kullanılabilir duruma gelmesiyle beraber ise sosyal medya uygulamasının en sevilen özelliklerinden birisi de bu özelliği olmuştu. Söz konusu hesap ile beraber artık kullanıcıların bir nevi kendilerine alt hesaplar açarak Instagram kullanımını çeşitlendirebileceklerini de açıklayan sosyal medya uygulamasının yeni adımıyla beraber kullanıcıların takipçi arttırmak için de bu şekilde yeni yöntemler deneyebileceği de karşınıza çıkmıştı.

Özellikle farklı ilgi alanlarınıza göre açabileceğiniz farklı Instagram hesapları ile ilgi alanlarınıza ilgi gösteren kullanıcılara da daha rahat ulaşabileceğiniz belirtilmişti. Örnek vermek gerekirse çoklu hesap desteği sayesinde kullanıcılar artık spor paylaşımları için farklı, günlük hayatlarından paylaşımlar için ayrı, sosyal faaliyetleri için farklı hesaplar kullanarak çok daha fazla kullanıcıya da ulaşmak ve çok daha fazla takipçi kazanmak da mümkün kılınmıştı. Fakat Instagram’ın çoklu hesap desteği için belli sınırlamalarda getirildi. Zira Instagram çoklu hesap desteği için 5 farklı hesap açılmasına izin veriyordu.

Instagram Çoklu Hesaplar

Instagram Çoklu Hesap Kaldırma Yapma

Bu durumda kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de çoklu hesapları kaldırarak 5 hesap sınırını düşürmek olmuştu. Peki, çoklu hesapları kaldırmak için nasıl bir işlem yapmanız gerekiyor? Ne gibi noktalara önem vermek lazım? Bakalım.

  • Öncelikle ekli olan bir Instagram hesabınızı kaldırmak için bu hesaplardan çıkış yapmanız gerekiyor. Bunun için de öncelikle bu çoklu hesaplara giriş yapmanız gerekiyor.
  • İlk olarak profil adınızın üzerine gelmeniz gerek. Buradan kaldırmak istediğiniz hesabın adını seçmeniz gerekiyor.
  • İsminizi seçmeniz durumunda açtığınız çoklu hesaba giriş yapıyorsunuz.
  • Şimdi ise hesabı kaldırmak için öncelikle ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor. Profilinizden ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra alt kısma gelip buradan “(kullanıcı adından çıkış yap)” butonuna dokunmanız gerekiyor. Söz konusu işlemden sonra hesaplardan çıkış yapılacağı için hesap kaldırılmış olacaktır. Ayrıca bu şekilde hesaptan çıkış yapmanız durumunda diğer tüm cihazlardan da hesabınızdan çıkış yapılmış oluyor.
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Hadise’nin Instagram Paylaşımın Sırrı Ortaya Çıktı
Instagram Çoklu Hesaplar Nasıl Kaldırılabilir?
4.4 (88.45%) 258 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Mobil Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır? başlıklı makalemizde instagram, Instagram Mobil ve Instagram Mobil Veri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Instagram Çoklu Hesaplar Nasıl Kaldırılabilir?” üzerine 4 düşünce

  1. İlknur

    Çoklu hesaplarımın hepsi dolu fakat çıkış yapamıyorum. Hesabın şifresini hatırlıyor, ve bu tüm hesaplarda oluyor hiçbirinden çıkamıyorum.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir