İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Instagram’da Satılabilecek Ürünler

Instagram’ın ürünlerinizi pazarlamak için harika bir platform olabileceğini biliyorsunuz. Instagram’da satılabilecek ürünler ile büyük bir iş kurabileceğinizi de biliyor muydunuz? Tek ihtiyacınız olan bazı harika Instagram iş fikirleri. Aylık 1 milyar aktif kullanıcısıyla Instagram, dünyanın en popüler 6’ncı sosyal ağ platformudur. Araştırmalara göre, 200 milyondan fazla Instagram kullanıcısı günde en az bir İşletme Profilini ziyaret ediyor. Yüzde 60’ı bunu yeni ürünler keşfetmek için yapıyor ve hesapların yüzde 90’ı Instagram’da bir işletmeyi takip ediyor. Bu işletmelere En İyi Instagram Butikleri yazımızdan ulaşabilirsiniz. Instagram e-ticaret alanında önemli bir platform haline geldi. Ürününüzün tasarımından yararlanan bir sayfanız varsa veya gözle görülür şekilde fark edilebilir bir sonucu olan bir hizmetiniz varsa, Instagram bu içeriği sergilemek için en iyi platformdur.

Instagram’da Hangi Ürünler Satılır?

Instagram’da Satılabilecek Ürünleri şöyle listeleyebiliriz;

 • Giyim
 • Takı
 • Ev Dekorasyonu
 • Sağlık Ürünleri
 • Aksesuarlar, Güneş Gözlüğü ve Saatler
 • Güzellik Ürünleri
 • Fitness Ürünleri
 • Makyaj Aksesuarları
 • Ayakkabı
 • Belirli Bir Hobiyle İlgili Ürünler
 • Ahşap El İşleri ve Mobilya
 • Gençler için Trend Ürünler
 • Evcil Hayvanlar için Aksesuarlar
 • Yemek Aksesuarları
 • Seyahat Aksesuarları
 • Bebek Ürünleri, Elbise ve Oyuncak
 • Elektronik
 • Süs Eşyaları ve Süsler
 • Çanta ve Sırt Çantası
 • Hediyeler

Listede gördüğünüz ürünler ve ürün çeşitleri Instagram’da satılabilecek ürünler ve bu ürünler diğer ürün çeşitlerine göre daha çok tercih ediliyor.

Giyim

Instagram’da satılabilecek ürünler denince akla en çok satılan ürünlerden biri olan giyim kategorisi geliyor hatta çoğu ünlü bile sosyal medyayı kullanarak kıyafet satmanın potansiyelini fark etti. Başarılı bir şekilde kıyafet satmak için ünlü olmanıza gerek yok. Küçük giyim markalarının sıfırdan başlayıp çok popüler hale gelen pek çok örneği var.

instagram'da hangi ürünler satılır

Takı

Takı, Instagram’da satmak için mükemmel bir ürün türüdür ayrıca fotoğrafları alıcıların ilgisini çekecek olan takılar birçok müşteri bulma şansına sahiptir. Farklı türde takılar satabilirsiniz: el yapımı, metal ve değerli taşlardan yapılmış ve hatta maliyeti çok düşük ama güzel takılar.

instagram takı

Ev Dekorasyonu

Instagram’da pek çok kişi ilham verici iç stil tasarımları ve dekorasyonları arıyor. Dekorasyonlarınızı iç tasarımın değerli bir unsuru olarak gösterin, böylece paylaştıklarınızın alıcıları da onlara sahip olmak ister.

Sağlık Ürünleri

Sağlık ve sağlıklı bir yaşam tarzı, iş dünyasında giderek daha popüler hale gelen bir alandır. İnsanlar sağlıklı yaşam profillerini takip etmeye heveslidir çünkü kendileri daha sağlıklı olmak isterler. Daha sağlıklı yaşamalarını sağlayacak ürünler görürlerse, birçoğu onlara sahip olmak isteyecektir.

Aksesuarlar Güneş Gözlüğü ve Saatler

Bir sürü insan, bir restorana, partiye veya toplantıya giderken nasıl giyinmeleri gerektiğini ve ne satın alacakları konusunda ilham almak için Instagram’ı kullanıyor. Bu nedenle ideal fikir, özellikle moda ve giyim alanında çeşitli aksesuarların satılmasıdır.

Instagram'da satılabilecek ürünler

Güzellik Ürünleri

Instagram’da satılabilecek ürünler bu kategoriye göre; saç bakım ürünleri, kremler, parfümler. Güzellik genellikle Instagram’da satılabilecek ürün listesinde büyük kitlelerin Instagram’da her şeyden önce görmek istediği ürünlerden biri. Kitleler daha güzel olmak ve en güzel görünenlerden deneyim, bilgi ve tavsiye almak isterler.7

Fitness Ürünleri

Instagram’daki birçok insan, spor yapmak için motivasyon ve teşvik arar ve ayrıca hangi ekipman ve kıyafetleri seçecekleri konusunda tavsiyelerde bulunur. Bu alanda çok fazla rekabet var, ancak yeni fikirler ve yaratıcı hesaplar için hala çok yer var.

Makyaj Aksesuarları

Makyaj ürünleri Instagram’da satılabilecek ürünler olarak listenin başında geliyor. Bir sürü kadın, hangi makyajın seçileceği ve nasıl daha iyi görüneceği konusunda tavsiye ve ilham arıyor. En iyi sonuçları veren makyaj ürünlerinin satışı, onlarla sponsorlu fotoğraflar çekmeniz koşuluyla kesinlikle kolay olacaktır.

Instagram'da satılabilecek ürünler makyaj aksesuarları

Ayakkabı

Giyimin en önemli unsurlarından biri olan ayakkabılar her zaman birçok kişinin dikkatini çeker ayrıca insanlar, kendilerine en uygun olanı bulmak için farklı tür ve modellere göz atmayı severler. Mükemmel ayakkabılarını bulan birçok kişi, onları satın almaktan keyif duyar.

Belirli Bir Hobiyle İlgili Ürünler

Çok farklı hobiler ve tutkular var. Bu hobilerin her birinin, koleksiyonlarına kendileri için değerli yeni bir öğe eklemek için çok para ödemeye istekli birçok büyük hayranı var. Belirli bir hobiyle ilgili bu tür malları satmanın bir örneği, bilgisayar oyunu hayranları, avcılar veya futbolu seven insanlar için aksesuarların satışı olabilir.

Ahşap El İşleri ve Mobilya

Ahşap mobilyalar ve el sanatları genellikle harika ve göz alıcı görünür. Bununla birlikte, bu tür ürünlerin yaratıcılarının çoğu, birçok müşteriyi çekmeyi kolay bulmuyor çünkü rekabet reklamlarını kırmak genellikle zor. Instagram şüphesiz dikkat çekmek ve ahşap el sanatlarını birçok kişiye göstermek için harika bir yerdir. Çekici bir şekilde sunuluyorlarsa ve bu tür ürünlerin reklamını yapan profil ilginç görünüyorsa, birçok insanı onları satın almaya teşvik etmelidir.

instagram ahşap el işleri

Gençler için Trend Ürünler

Gençler Instagram’ı seviyor ve üzerinde çok zaman harcıyor. Şu anda gençler arasında hangi ürünlerin, oyuncakların, hizmetlerin veya aksesuarların popüler olduğunu biliyorsanız, Instagram’da işletmenizde başarılı olma şansınız çok yüksektir.

Evcil Hayvanlarımız için Aksesuarlar

Evcil hayvanları hepimiz çok severiz ve onlar için üretilen aksesuarları ve ürünleri herkes arıyor bundan dolayı iyi bir aksesuar bulabilirseniz satışınız çok kolay olacaktır.

instagram'da evcil hayvan aksesuarları

Yemek Aksesuarları

Instagram gönderilerinin en yaygın kategorilerinden biri yemek, yemek pişirme ve mutfaktır. Bu kategoriye ilgili insanları bulmanız yeterlidir ve kesinlikle birçok yemek pişirme hayranları ürünlerinizi görecektir.

Seyahat Aksesuarları

Instagram fotoğraflarının en popüler türlerinden biri seyahat fotoğraflarıdır. İnsanlar yeni yerler keşfetmeyi ve dünyayı görmeyi severler. Bu seyahat profilleri, sırt çantaları, ayakkabılar, seyahat acentesi teklifleri ve güneş koruyucu kremler gibi seyahat aksesuarlarını tanıtmak için idealdir.

Bebek Ürünleri Elbise ve Oyuncak

Anneler çocukları için en iyisini seçmeyi sever bununla birlikte birçoğu Instagram kullanıyor ve orada çekici ve değerli ürünler görürlerse satın alma olasılıkları çok yüksek.

Elektronik

Çekici bir şekilde sunulan elektronik ekipman, müşteri sayısını önemli ölçüde artırma şansına sahiptir. Teknolojik gelişme hızlandığı için bu alan çok değerlidir ve olacaktır, özellikle de ona benzersiz, çekici bir karakter ve görünüm kazandıracaksak.

instagram'da elektronik satışı

Süs Eşyaları ve Süsler

Süs eşyaları gibi süslemelerin birçok kullanım alanı vardır, ancak en önemlisi güzel görünüyorlar, böylece Instagram’da iyi görünecekler. Birçok insan evlerin, bahçelerin, ofislerin içlerini dekore etmek ve daha birçok amaç için onlara ihtiyaç duyar.

Çanta ve Sırt Çantası

Başka bir büyük alan sırt çantası ve çanta satan ne kadar mağaza ve profil olursa olsun insanlık var olduğu sürece çantalara ve sırt çantalarına ihtiyacımız olacak. İyi bir satıcı iseniz kesinlikle birçok müşteriye ulaşabileceksiniz ve bundan çok para kazanabileceksiniz.

Hediyeler

Instagram kullanıcılarının büyük bir kısmı, havalı ve çekici olmaları koşuluyla yeni şeyler satın almayı sever. Bu, Instagram’da satacağınız ürünlerin en iyi örneklerinden biri hediyeler için de geçerli. Bu hediyeleri sevdiklerimize vermek için ideal olan çeşitli ürünlerdir. Bazı hobilerle ilgili hediyeler, hayatı kolaylaştıran hediyeler veya günlük olarak faydalı olan hediyelerdir.

instagram hediyeler

Instagram’da Satış Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Markanızda Stabil Kalın

Instagram gerçek zamanlı, görsel bir ağ olduğu için onu diğer sosyal medya platformlarından farklı kılıyor. Ayrıca, satışınızı göz alıcı bir imajla yönlendirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Fotoğrafı doğru çekmek için gereken zamanı ayırın ayrıca hikaye oluşturmuyorsanız, tanımlanması kolay ve dikkat dağıtıcı aydınlatma sorunları olmayan bir fotoğraf seçin.

Ancak iyiden harikaya gitmek istiyorsanız, Instagram’ınızın markanızla uyumlu olduğundan emin olun.

Instagram Hikayalerini Aktif Olarak Kullanın

Ana sayfalar için gönderileri planlamak önemlidir, ancak hikayelerin gücünü unutmayın.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Reels Videosunun Tamamı Hikâyede Nasıl Paylaşılır? 
Instagram Reels Videosunun Tamamı Hikâyede Nasıl Paylaşılır? 

Hikayeler, Instagram’a eklendiği günden beri hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiler. Kimimiz Story kimimiz Hikâye desek de bu günlük fotoğra...

Hikayenize Ekleme Yapmadan Instagram'da Öne Çıkanlar Nasıl Eklenebilir? 
Hikayenize Ekleme Yapmadan Instagram'da Öne Çıkanlar Nasıl Eklenebilir? 

Hikayelerle beraber hayatımıza giren Instagram Öne Çıkanlar birçok profilin olmazsa olmazlarından oldu. 24 saat sonra kaybolan hikayelerini kalıcı hal...

Artık hikayeler için çok fazla seçenek var;

 • Sorular
 • Anketler
 • Canlı videolar
 • Çekilişler için geri sayımlar
 • Müzik ve filtreler

Çoğu hikaye 24 saat sonra kaybolacak olsa da, onları hikayenizin öne çıkan bölümlerine ekleyerek zaman içinde onlara daha fazla görüntüleme ekleyebilirsiniz.

instagram hikayeleri soru anket

Gönderilerinizde Satış Yapın

Bir satış yapıyorsanız, bunu açıkça belirtin! İnsanlar fotoğraflara bakmak için Instagram’da bundan dolayı takipçilerinize tanıtımınız hakkında bilgi vermek için gönderilerinizin yazı kısmında bilgi verirseniz müşterilerinizi kaçırabilirsiniz.

Direkt olarak gönderinizden alışveriş yapılmasınız sağlayabilirsiniz! Gönderinizde müşterilerinizi satın alma işlemlerinin bir sonraki adımına götürecek tıklanan bağlantılar kullanın.

Reklam Verin

Artık Instagram reklamları tüm kullanıcılar için mevcut olduğuna göre, neden şu anda haber akışınızda görünen sponsorlu gönderileri hızlı bir şekilde incelemeyesiniz? Ne de olsa, rekabetin kapsamını belirlemek, Instagram’da nasıl satış yapılacağını öğrenmenin bir yoludur.

Görünürlük için Hashtag Kullanın

Ürün satarken, gönderilerinizi satışa dönüştürmek istiyorsanız doğru hashtag kullanmak daha da önemli hale geliyor.

Kullanmanız gereken hashtagler:

 • Doğrudan markanızla ilgili olmalı,
 • Ürüne özel hashtagler kullanmalısınız.
 • Alışverişle ilgili hashtagler kullanmalısınız,

Bu hashtagleri kullanmak ürünlerinizi arayan kişilerin onları bulmasına yardımcı olacaktır! Ayrıca, bir gönderiyi, ana sayfalarında görmeseler bile hashtagler aracılığı ile ulaşabileceklerdir.

instagram hashtag kullanımı

Ayrıntıları İyi Takip Edin

İnsanların Instagram’da okumadığını söyledik. “Vitrin alışverişi” tarzında alışveriş yapıldığı kesinlikle doğrudur. Ancak bir indirimle dikkatlerini çektikten sonra, ayrıntıları vererek potansiyel müşteri hizmetleri sorularını daha erken yanıtlayın.

Başlangıç ​​ve Bitiş Tarihlerini Verin

Satışın online mı, mağazalarda mı yoksa her iki yerde mi olduğunu açıklayın. Çevrimiçiyse, onlara hangi promosyon kodunu kullanacaklarını söyleyin. Veya takipçilerin herhangi bir koda gerek olmadığını bilmelerini sağlayın.

Bilinmesi gereken iyi bir şey, birden fazla ürünü tek bir alışveriş gönderisine dahil edebilmenizdir. Her birini o öğe için katalog etiketiyle etiketlemeniz yeterlidir.

Bu noktaları birleştirmek, yalnızca tek seferlik satış yapmanıza yardımcı olmakla kalmaz. Aynı zamanda, yeni müşterilerle uzun vadeli ilişkiler kurmanıza da yardımcı olur.

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da satılabilecek ürünler için öncelikle kendi ilgi alanınızla ilgili bir ürün seçmekte fayda var. Çünkü bu işe girdiğinizde hem daha araştırmacı hem daha keyifli hem de yaratıcı olabilirsiniz. Bu sebeple kendinizin sevmesi çok önemlidir. Onun haricinde kesinlikle olabildiğince geniş bir kitleye hitap edebilecek ürün seçmelisiniz. Ne kadar fazla kişi o kadar fazla satış.

Özellikle büyük şehirlerde bu sorunun cevabı çok kolay. Çünkü her şehirde muhakkak önemli toptancılar yer alıyor. Burada ihtiyacınız olan şey araştırmacı olmak, gezmekten üşenmeden her satıcıyla temasa geçebilmek ve iyi bir pazarlık yapabilmek olacak. Devamı zaten gelecektir. Eğer büyük bir şehirde değilseniz, orada da ticaret erbabı denebilecek özel isimler vardır. Onlarla temasa geçilebilir. Diğer bir ihtimal ise yine interneti düzgünce kullanarak internet üzerinden satış yapan toptancılara ulaşabilmektir. Bunun için de toplu satın alma yapıp bir de depo maliyetini düşünmeniz gerekmektedir.

Instagram reklamlarını kullandığınızda verdiğiniz reklamın verilerini de görüntüleyebilirsiniz. Kaç kişinin gördüğünü tıkladığını vs gibi verilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Çoğu zaman herhangi bir kitle oluşturmadan önce satmak istediğimiz ürünü düşünürüz fakat biraz Pazar araştırması yapmamız da mantıksız değildir. Satmak istediğim ürün kimlere hitap edecek? Hitap ettiğim kitle Instagram’da var mı? Varsa kaç kişiler? Bu tarz sorulara öncelikle cevaplamamız gerekiyor. Hitap edeceğimiz kitleyi belirledikten sonra işe koyulmakta fayda var.

Şeffaf kargo uygulaması kullanarak insanlara daha güvenilir olduğunuzu göstermiş olursunuz. Bu sayede istemedikleri ürün geldiğini daha kargoyu alırken fark ederler (siz istediklerini gönderdiğinizden bu çok az olacaktır). Instagram biyografinizde de iade kısmı için bir bilgilendirme yazabilirsiniz. Ücret iadesi yoktur veya başka ürünle değiştirebilirsiniz gibi.

Bu soruya verebileceğimiz net bir cevap yok fakat Instagram reklamlarını kullandığınızda görünürlüğünüze yukarıdaki bir başka soruda cevap vermiştir. İçerik üreticilerinin hitap ettiği belirli bir kitle var bu konuda hepimiz hemfikiriz. Takipçilerinin sayısına göre aktifliğine göre size verecekleri fiyatlar değişkendir ama eminiz ki Instagram reklamları sizin için daha ucuz olacaktır.

Çağatay Özgün

Yazılar: 31

Ben Çağatay Özgün, 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladıktan sonra Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 2 buçuk yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve pazarlama uzmanlık alanım. Dijital ortamda birçok konuda kaliteli ... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram’da Satılabilecek Ürünler Hakkında İlk Yorum Yapan Sen Ol

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 47 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.