Instagram Dil Değiştirme

Instagram Dil Değiştirme

Instagram uygulamasını kullanan bireyler kimi zaman dil ayarlarında değişim yapmak isteyebiliyor. Bazı durumlardaysa uygulamanın güncellenmesi sonrasında Instagram dil ayarları değişebiliyor. Birçok kullanıcıysa Instagram dil değiştirme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini bilmiyor. Instagram dil ayarları değiştirme işlemi oldukça kolay. Sizler için detaylı olarak yazımızda Instagram dil değiştirme nasıl yapılır anlattık. Android mobil cihazlar ve iOS işletim sistemli cihazlar için Instagram dil ayarları nasıl yapılır sorusunun cevabı bu yazımızda mevcut durumda. Aşamalı olarak Instagram dil değiştirme nasıl yapılır, okuyucularımız için maddeler halinde anlattık.

Android Cihazlar İçin Dil Değiştirme İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Android cihazlarda Instagram uygulamasına yeni güncelleme geldiğinde bazı durumlarda dil ayarları değişebiliyor. Bu durum kullanıcıları kimi zaman zora sokuyor ve birçoğu Instagram dil değiştirme işleminin nasıl gerçekleştirileceğini merak ediyor. Instagram dil değiştirme Android cihazlar için aşağıda anlattığımız sıralı yöntemle kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

 • Android mobil cihazınızda bulunan Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profil sekmesine giriş yapın.
 • Profil sekmesinin hemen sağ üst kısmında mevcut olan üst üste üç çizgi şeklindeki işareti seçin.
 • Karşınıza gelecek seçenekler arasından ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Ayarlar menüsünden hesap yazmakta olan seçeneğe dokunun.
 • Yeni açılacak olan menüden dil seçeneğine dokunun.
 • Son olarak mevcut diller arasından seçmek istediğiniz dile dokunun.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde Instagram dil değiştirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

IOS Cihazlar Instagram Dil Seçeneğini Değiştirme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Instagram uygulamasına yeni güncellemeler eklendiğinde iOS tabanlı cihazlarda da dil ayarlarında değişim yaşanabiliyor. iOS tabanlı mobil cihaz kullanıcılarıysa Instagram dil ayarları nasıl düzeltilir, sıklıkla bu sorunun cevabını araştırıyor. Aşağıda aşamalı şekilde anlattığımız yöntemleri uyguladığınız takdirde iOS tabanlı cihazlarınızda Instagram dil ayarı kısmına ulaşarak kısa sürede Instagram dil güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (Instagram)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

 • iOS tabanlı cihazınız üzerinden Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Instagram profil kısmına giriş yapın.
 • Profil ekranının hemen sağ üst köşesinde bulunan üst üste üç çizgi şeklindeki işarete tıklayın.
 • Açılacak olan seçenekler arasından ayarlar kısmına giriş yapın.
 • Ayarlar menüsünden hesap yazan butona dokunun.
 • Yeni açılacak olan menüde mevcut olan dil seçeneğine tıklayın ve değiştirmek istediğiniz dili buradan seçin.
instagram dil değiştirme

Instagram Dil Ayarları Neden Değişiyor?

Pek çok kullanıcı Instagram dil ayarı konusunda sorun yaşayabiliyor. Zira bazı durumlarda kullanıcılar dil seçeneklerini değiştirmeseler de Instagram dil ayarları kendiliğinden değişebiliyor. Özellikle güncellemelerden sonra pek çok kullanıcının Instagram dil ayarı İngilizce olarak değişebiliyor. Bunun sebebi genellikle yeni yapılan güncellemeler kaynaklı olabiliyor. Bu nedenle güncellemelerden sonra Instagram dil ayarları konusunda sorun yaşıyorsanız yukarıda anlattığımız yöntemleri izleyerek bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Instagram hesabınızı yükseltmek ve sayfanızı büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Instagram Dil Değiştiremiyorum. Ne Yapmalıyım?

Instagrm uygulamasını kurarken genellikle destek sunduğu ülkelerin dil yapılarına göre seçenekler sunmaktadır. Bu nedenle Dünyanın birçok ülkesinin dilleri instagram uygulamasında tam olarak mevcuttur. Blog yazımızdan dil değiştirmein detaylarını öğrenebilirsiniz.

Instagram Türkçe Dil Desteği Var mı?

Instagram uygulamasının tam bir Tükçe dil desteği mevcuttur. %100 Türkçe destek sayesinde instagram uygulamanızı kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Instagram Dil Değiştirme Sınırı Var mıdır?

Instagram uygulamasının dil seçeneklerini değiştirmek adına kullanıcılarına sunmuş olduğu bir sınır bulunmamaktadır. Tamamen istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir