Instagram Direct Mesaj Üzerinden Ses Kaydı Gönderme

Instagram Direct Mesaj Üzerinden Ses Kaydı Gönderme

Instagram ses kaydı gönderme dönemi resmi olarak başladı. Instagram yapmış olduğu yeni güncelleme ile aynı Whatsapp da yer alan ses kaydı gösterme butonuna basit birbirleri arasında sesli mesaj göndermeyi aktif etti. Tek yapmanız gereken telefonunuzdan Instagram güncelleyip hemen kullanmaya başlamaktır. Instagram DM Sesli Mesaj Gönderme Güncellemesi 2018 yılı Aralık ayı itibariyle kullanıma geçmiştir. Yoğun olan veya yazacak durumda olmayan kullanıcılar için çok fazla kolaylık sağlayan ve kullanıcıları çok memnun eden bu özellik, çok kullanışlı olması sebebiyle son zamanlarda Instagram’ın gözdesi olmuştur. Instagram mikrofon özelliği ile kullanıcılar uzun uzun DM atmaktan kurtularak, bu özelliği aktif olarak kullanmaya başlamışlardır. Bazı kullanıcılar ise nasıl kullanıldığını bilmedikleri miktofon özeliği ile ilgili araştırma yapmaya koyulmuşlardır. Bu özelliğin nasıl yapıldığını aşağıdaki başlıklar üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Instagram kullanıcı kitlesi genişledikçe kullanıcıların yaş oranları da genişlemekte ve değişmektedir. Eskiden sadece gençler tarafından bilinip kullanılan Instagram uygulamasına artık orta yaşlı ve yaşlı kesimin de katılmasıyla özellikler de herkese hitap eden özellikler olarak güncellenmiştir. Özellikle de klavye ile zor mesaj yazan kullanıcılar, müsait olmayan kişiler veya yazmakta zorlanan kullanıcılar için Instagram, Direct Mesaj üzerinden ses kaydı gönderme özelliğini, yapılan güncelleme ile tanımlamıştır. Çok kolay bir şekilde gerçekleştireceğiniz Instagram DM mikrofon özelliği ile artık çok kolay ve hızlı iletişim sağlayabileceksiniz. Instagram her geçen gün kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam ederken, kullanıcı sayısını da arttırmakta ve kendi bünyesinde kayıtlı olan kullanıcıları da daha aktif hale getirebilmektedir. Özellikle yapılan işlemler ile ilgili kolaylıklar sağlanması kullanıcılar açısından büyük önem taşımaktadır.

Arkadaşınıza mesaj göndermek için mikrofon butonuna basılı tutmanız yeterli olacaktır. Ardından konuşup ilgili mesajınız tamamlandığında butondan parmağınızı çektiğinizde karşı tarafa direk olarak mesajınız iletilecektir. Whatsapptaki gibi bekleyip sonradan gönder özelliği henüz bulunmamaktadır. Parmağınızı butondan çektiğiniz anda mesaj iletilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Sabitleme Özelliği Geldi!

Instagram Direct Mesaj Üzerinden Ses Kaydı ile Mesajlaşma
Instagram Direct Mesaj Üzerinden Ses Kaydı ile Mesajlaşma

Instagram Sesli Mesaj Gönderme Güncellemesi

Instagram mesajlarına getirilen sesli mesaj güncellemesi son zamanların en dikkat çeken güncellemesi oldu ve birçok Instagram kullanıcısının beğenisini topladı. Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram, mesajlaşmak için de çok sık kullanılan bir platform haline gelmiştir. Oldukça kullanışlı olan Instagram uygulaması üzerinde, gelen mesajları yoğun dönemlerde hızlı yanıtlayabilmek adına veya yazamadığınız zamanlarda hızlı bir şekilde mesajları yanıtlayabilmek adına ses kaydı özelliği getirilmiştir. Yazı yazmayı ve mesajlaşmayı sevmeyen Instagram kullanıcıları için oldukça kullanışlı olan bu özellik çok fazla beğeni toplamıştır. Instagram ses kaydı gönderme işlemini, mesajı açıp mikrofon simgesine tıklayarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 

Detaylar şimdilik bu şekilde her hangi bir yenilik geldiğinde ilgili içeriğimiz uzatılarak bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır. Instagram sesli mesaj gönderme içeriğimiz hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Beklenen güncelleme tanımlandı ve Instagram sesli mesaj özelliği tanımlandı. Eğer bu özelliği uygulamanızda göremiyorsanız, Instagram uygulamasının güncellenip güncellenmediğini kontrol edin. Ancak bu işlem sonuç vermezse, uygulamayı silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Instagram, Doğrudan mesajlarına sesli mesajlaşma özelliği ekledi . Bu özellik kullanıcıların sesli ve özel sohbetler halinde birbirlerinin sesli mesajlarını bir dakikaya kadar göndermelerine olanak tanır. Güncelleme IOS ve Android için kullanıma sunuldu.

Özelliği olan kullanıcılar mikrofon tuşunu basılı tutarak mesajları kaydedebilir. Düğmeyi serbest bıraktığınızda otomatik olarak gönderilir, bu yüzden gönderme konusunda kendinizden emin değilseniz veya yeniden kaydetmek istiyorsanız, silmek için parmağınızı çöp kutusu düğmesine sürükleyebilirsiniz.

https://www.instatakipci.com/

instagram sesli mesaj gönderme

DM Üzerinden Ses Kaydı Gönderilebilir Mi?

Instagramın mesajlaşma yöntemi olan DM üzerinden mesajlaşırken, Ses kaydı kullanabileceksiniz. Bu özellik ile mesajlaşmalarınız daha eğlenceli bir hale gelecek.

DM Üzerinden Sesli Mesaj Göndermenin Sınırı Var Mıdır?

Instagram üzerinden sesli mesaj göndermenin herhangi bir sınırlaması yoktur. Sınırsız bir şekilde mesajlaşmalarınızda kullanabilirsiniz.

DM Bilgisayar Üzerinden Kullanılabilir Mi?

Direkt mesaj şuan için bilgisayardan kullanılamamaktadır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
23 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram DM sesli mesaj gönderme süper olmuş. Bu uygulama için ne yapmak gerekiyor ki, Kendisi mi güncelleme yapacak yoksa biz uygulamayı yükleyecek miyiz?

  2. Samsung Galaxi J 7 telefonum var. Bu güncelleme süper olmuş. Hemen yeni eklentiler ile bunu artık hayatıma sokmam gerekiyor. Uzun yazı yazmaya üşenenler için süper olmuş. Mesela bu yorumu bile ben söyleyerek yazdırıyorum. Kendimi fazla yormadan hızlı bir şekilde dilediğimi yapıyorum. Yapanlara, emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizim gibi üşengeçler için süper oldu.

  3. Sesli mesajların artık instagram üzerinden gelmesi güzel düşünülmüş. Ama şimdi insanlar yazarken en azından vakit geçiliyordu. Dır dır hiç durmayacak mesajlar desenenize. Her kolaylığın beraberinde getirdiği bir zorluk vardır. Şimdi yolda kendi kendine konuşan birçok arkadaş göreceğiz

  4. instagramdan gönderdiğimiz sesli mesajları pc’ye ya da telefonun içinde başka bir bölüme nasıl aktarabiliriz? file managerda da baktım kayıtları göremiyorum

  5. Geçen gün biri çizgili bir şey attı bende bu ne diyorum bi bastım sesmiş çok şaşırdım direct mesaja ses olayı ne biliyim gerekesiz geldi.

  6. Bu güncelleme instagram direct üzerinden ses kaydı tam limonu hani yer biri karşınızda canınız çeker ama yerkende kötü olursunuz ya tam o kıvamda bi özellik olmuş…

  7. Direct mesaj üzerinden ses kaydı göndermek çok saçma olmamış mı ya zaten whatsapp biz neden birde instagram üzerinden konuşalım.