Instagram Direct Mesaj Üzerinden Ses Kaydı Gönderme

Instagram Direct Mesaj Üzerinden Ses Kaydı Gönderme

Instagram üzerinden sesli mesaj gönderme dönemi resmen başladı. Instagram yapmış olduğu yeni güncelleme ile aynı Whatsapp da yer alan ses kaydı gösterme butonuna basip birbirleri arasında sesli mesaj göndermeyi aktif etti. Tek yapmanız gereken telefonunuzdan Instagram güncelleyip hemen kullanmaya başlamaktır. Instagram DM Sesli Mesaj Gönderme Güncellemesi 2018 yılı Aralık ayı itibariyle kullanıma geçmiştir.

Arkadaşınıza mesaj göndermek için mikrofon butonuna basılı tutmanız yeterli olacaktır. Ardından konuşup ilgili mesajınız tamamlandığında butondan parmağınızı çektiğinizde karşı tarafa direk olarak mesajınız iletilecektir. Whatsapptaki gibi bekleyip sonradan gönder özelliği henüz bulunmamaktadır. Parmağınızı butondan çektiğiniz anda mesaj iletilmektedir.

instagram direct mesaj üzerinden ses gönderme

Instagram Sesli Mesaj Gönderme Güncellemesi

Detaylar şimdilik bu şekilde her hangi bir yenilik geldiğinde ilgili içeriğimiz uzatılarak bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır. Instagram sesli mesaj gönderme içeriğimiz hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Instagram, Doğrudan mesajlarına sesli mesajlaşma özelliği ekledi . Bu özellik kullanıcıların sesli ve özel sohbetler halinde birbirlerinin sesli mesajlarını bir dakikaya kadar göndermelerine olanak tanır. Güncelleme iOS ve Android için kullanıma sunuldu.

Özelliği olan kullanıcılar mikrofon tuşunu basılı tutarak mesajları kaydedebilir. Düğmeyi serbest bıraktığınızda otomatik olarak gönderilir, bu yüzden gönderme konusunda kendinizden emin değilseniz veya yeniden kaydetmek istiyorsanız, silmek için parmağınızı çöp kutusu düğmesine sürükleyebilirsiniz.

https://www.instatakipci.com/

instagram sesli mesaj gönderme

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
23 yorum
 1. Instagram DM sesli mesaj gönderme süper olmuş. Bu uygulama için ne yapmak gerekiyor ki, Kendisi mi güncelleme yapacak yoksa biz uygulamayı yükleyecek miyiz?

 2. Mukaddes ERGİN

  Parmaklarım yüzünden yazı yazmak zor oluyordu. İyi olmuş süper uygulama kim düşündüyse Allah razı olsun.

 3. Samsung Galaxi J 7 telefonum var. Bu güncelleme süper olmuş. Hemen yeni eklentiler ile bunu artık hayatıma sokmam gerekiyor. Uzun yazı yazmaya üşenenler için süper olmuş. Mesela bu yorumu bile ben söyleyerek yazdırıyorum. Kendimi fazla yormadan hızlı bir şekilde dilediğimi yapıyorum. Yapanlara, emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizim gibi üşengeçler için süper oldu.

 4. Sesli mesajların artık instagram üzerinden gelmesi güzel düşünülmüş. Ama şimdi insanlar yazarken en azından vakit geçiliyordu. Dır dır hiç durmayacak mesajlar desenenize. Her kolaylığın beraberinde getirdiği bir zorluk vardır. Şimdi yolda kendi kendine konuşan birçok arkadaş göreceğiz

 5. instagramdan gönderdiğimiz sesli mesajları pc’ye ya da telefonun içinde başka bir bölüme nasıl aktarabiliriz? file managerda da baktım kayıtları göremiyorum

 6. Ne ara çıktı ya ilk kez burda görüyorum sesli mesajlaşma özelliğini demek ki iyi duyuramadılar…

 7. Sesli konuşma gelmiş ama ne kadar gereksiz olmuş ya insan hiç aramıyor cidden pek yararlı bir şey olarak görmüyorum.

 8. Direk mesaj üzerinden sesli not gereksiz değil ama çok gerekli de değil olmasada olur yani geldiğinden beri 1 kere kullanmadım…

 9. melike gümüş

  Geçen gün biri çizgili bir şey attı bende bu ne diyorum bi bastım sesmiş çok şaşırdım direct mesaja ses olayı ne biliyim gerekesiz geldi.

 10. Ses kaydı gönderdim tam yerinde olmuş ne zamandır bekliyoruz ses kaydı atarken elimizi kameranın arkasına koymaktan bıktıydık..

 11. Bu güncelleme instagram direct üzerinden ses kaydı tam limonu hani yer biri karşınızda canınız çeker ama yerkende kötü olursunuz ya tam o kıvamda bi özellik olmuş…

 12. Direct mesaj üzerinden ses kaydı göndermek çok saçma olmamış mı ya zaten whatsapp biz neden birde instagram üzerinden konuşalım.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir