instagram direk mesaj link güncellemesi

Instagram Direk Mesaj Linkleri Yenilendi

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Sosyal medyanın en başarılı uygulamalarından biri olması bir yana dursun bunun dışında Instagram, aynı zamanda sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarında da biri. Ardı ardına aldığı güncellemelerle bu alanda iddiasını ortaya koyan yapımın son olarak sistem değişikliklerine kadar giden bazı düzenlemeleri oldu.

Özellikle paylaşım sistemini değiştirecek olan arşiv özelliğiyle beraber Instagram’da ciddi değişiklikler göze çarpmaya başladı. Yapılan düzenlemelerle beraber sosyal medya devinin kullanıcıların resimlerini arşivlemeye izin vermesinden sonra şimdi ise direk mesaj özelliğinde değişikliğe gidildiği ortaya çıktı.

Aslında bir yandan direk mesaj sisteminde de yenilenmeye giden Instagram’ın, kullanıcıların uygulama içerisinde birbirleriyle olan etkileşimini arttırmak için kısa süre önce anlık kaybolan fotoğraf ya da video özelliğini sisteme dahil ettiğini görmüştük. Şimdi ise Instagram direk mesaj link sistemi değişiyor.

Instagram direk mesaj link

Instagram Direk Mesaj Nasıl Değişecek?

Söz konusu sistem değişikliği kesinlikle uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen bir özellik olarak değerlendirilebilir. Eski sistemde direk mesajlaşma kısmında size bir link mesajı geldiğinde bu linkleri doğrudan görüntüleyemiyordunuz. Çünkü linklerin doğru bir tıklama sistemi bulunmuyordu. Şimdi ise bu sistem değişiyor.

Artık kullanıcıların Instagram direk mesaj link gönderimi yapması da linklerin görüntülenmesi de çok daha kolay hale geliyor. Instagram direk mesaj link güncellemesinden sonra kullanıcılara gelen linklerin bir ön izleme penceresi oluşuyor. Bir nevi linklerin tıklama imkanı vermesi sağlanıyor.

Instagram direk mesaj link

Kullanıcı ister link üzerinde isterse de görüntülenen ön izleme ekranın da doğrudan linklerin bağlantılarına tıklayarak yönlendirme alabiliyor. Bu şekilde gelen linklere çok daha kolay bir biçimde ulaşabiliyorsunuz. Instagram direk mesaj link güncellemesi sonrasında yeni bir bağlantı olarak açılan link sayfasının çıkışından sonra direk olarak yine Instagram direk mesaj ekranına dönüş yapılıyor olması da büyük bir ayrıcalık. Link bağlantı sistemi olarak gösterilen ve sosyal medya uygulamasını çok daha işlevsel hale getiren yeni sistem şu an için kullanılabilir durumda olarak da yayınlandı.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Paylaşımında Markalı İçerik Etiketi Nasıl Kaldırılır?

Instagram Direk Mesaj Link Güncellemesi Nasıl Alınır?

Instagram direk mesaj link güncellemesi yayınlanmış olsa da kullanıcıların şu an için sadece iOS sistemlerinde bu güncellemeyi yükleyebildiğini belirtelim. Doğrudan uygulama mağazanıza girerek yükleme yapabileceğiniz yeni sistem sayesinde Instagram direk mesaj link özelliğini otomatik olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun dışında Android kullanıcılarının ise bir süre daha beklemesi gerekecek. Bu sürenin ne kadar olacağı hakkında ise pek bir bilgimiz yok. Fakat Instagram’ın güncellemeleri geciktirmeyeceğini düşünüyoruz.

Instagram Direk Mesaj Linkleri Yenilendi
4.5 (90.15%) 410 votes

Bir önceki yazımız olan Programsız Web Sitesi Üzerinden Bilgisayarla Instagram Fotoğraf Yükleme başlıklı makalemizde bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme, instagram bilgisayardan paylaşım ve instagram mobil site hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir