Instagram Doğrulanmış Simgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram Doğrulanmış Simgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram kullanıcıların Instagram hesap güvenliğine ve kullanıcı bilgilerinin güvenliğine en çok önem veren uygulamalardan bir tanesi. Facebook tarafından satın alındıktan sonra bu konuda daha da fazla hizmet veremeye başlayan Instagram’ın kullanıcıların güvenliğini sağlamak için genel olarak kullandığı topluluk kurallarının bu aşamada büyük önem kazandığını da söylemek gerekiyor. Sadece topluluk kuralları değil Instagram’ın uygulamada sahteciliği önlemek ve kullanıcıların sahte hesaplardan korunmasını sağlamak için kullandığı ekstra sistemlerde mevcut. İşte bu sistemlerden birisi de Instagram Doğrulanmış Simgesi. Peki nedir bu Instagram Doğrulanmış Simgesi ? Her kullanıcı alabilir mi? Instagram Doğrulanmış Simgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram doğrulanmış simgesi

Instagram, sahteciliği önlemek amacıyla bilinen şahıs veya firmalar için onay yani mavi tik simgesi hizmeti sağlamaktadır. Örneğin, bilinen bir butik hesabına sahipsiniz. Sizin adınızı veya ürünlerinizi kullanarak diğer kullanıcıları kandırmaya çalışan kötü niyetli kullanıcılar karşınıza çıkacaktır mutlaka. Tam da bu noktada sizin ve diğer kullanıcıların güvenliğini düşünen Instagram yetkilileri, Instagram mavi tik sembolünü geliştirmişlerdir. Mavi tik sembolü sayesinde Instagram’da herkes size ait olan hesabı tanıyacak ve Instagram onayı olduğu için hesabınızı tanımasalar bile güveneceklerdir.  Bu uygulama yalnızca Instagram tarafından, kullanıcıya güvenildiği takdirde verilmektedir. Popüler şahısların mutlaka mavi tik

Instagram Mavi Tik Uygulaması

Doğrulanmış simgeleri kullanıcıların Instagram profillerinin yanında bulunan mavi tik ile belirlenen bir simge. Kullanım amacı ise o hesabın Instagram tarafından onaylanmış ve doğruluğu teyit edilmiş olan bir hesap olmasını göstermek. Asıl merak edilen soru ise Instagram’da sahte hesapların önüne geçebilmek için kullanılan bu sistemin tüm kullanıcılar için kullanılıp kullanılamayacağı.

Bu konuda da Instagram’ın açıklamasına bakacak olursak doğrulanmış simgesi sadece belli hesaplar için kullanılıyor. Ünlülerin hesaplarının, fenomenlerin hesaplarının, marka hesaplarının gerçekten doğru olup olmadığı konusunda bilgi veren simgelerin kullanımı da yine sadece bu hesaplar için gerçekleştiriliyor. Yani kendi hesabınıza Instagram’a başvurarak doğrulanmış hesap simgesi ekleyemiyorsunuz. Bunun için Instagram hesaplarınızı doğrulamanız için diğer sosyal medya hesaplarıyla bağlantı kurmanızı öneriyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Pazar Analizi Nasıl Yapılır ve Pazar Analizi Ne İşe Yarar?

Instagram’da Mavi Tik Kimler Alabilir?

Instagram Doğrulanmış Simgesi Nedir? Nasıl Alınır? Etkileşimi yüksek olan, bilinilirliği yüksek olan tüm hesaplar gerekli aşamaları uygulayarak mavi tik alabilmektedirler. Telif haklarınızı korumak amacıyla, onay simgesi almak için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru için aşağıda belirtilen adımları takip ederek kolayca başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Instagram doğrulanmış simgesi nedir nasıl alınır
  • Instagram’da onaylanmış bir hesaba sahip olmak için öncelikle onay başvurusu yapmanız gerekmektedir. Onay başvurusu için ilk adım olarak Instagram uygulamasına girin,
  • Daha sonra, ayarlar kısmına girin,
  • Ayarlar kısmının içerisinde bulunan ‘hesap’ sekmesine tıklayın,
  • Hesap kısmında ‘doğrulama iste’ seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurun,
  • Daha sonra başvurunuzu tamamlamış olursunuz.
  • Başvurunuz onaylandığı takdirde Instagram, sizinle iletişime geçecektir.

Günümüzde onay simgesi olan mavi tik sembolü, son zamanlarda ciddi derecede önem kazanmıştır. Eğer popüler bir hesaba sahipseniz, doğrulama işlemine başvurarak, profilinize mavi tik alabilirsiniz. Böylece takipçilerinizin sizi sahte hesaplara karşı tanımaları da kolaylaşacaktır.

Instagram Mavi Tik Uygulaması Detayları Neler?

Instagram mavi tik uygulaması son günlerde eleştiriler almaya başladı. Aslında son günlerde ifadesini kullanmak biraz yanlış olabilir. Zira Instagram 2015 yılına girerken açıkladığı veriler nedeniyle eleştiriler almaya başlamıştı. Söz konusu eleştirilerin nedeni ise kullanıcı sayısının çok olarak gösterilmesine karşı sahte hesapların az olarak gösterilmesi. Daha öncede açıklanan verilerde böyle bir ifade kullanan ve Twitter’ı geçtiği söylenen Instagram, sahte hesaplar nedeniyle aslında Twitter’ı geçemediğini belirtmişti. Bundan sonra bir çaba ve çalışma içerisine giren dev sosyal medya platformu birçok sahte hesabı kapatmaya yönelik olarak çalışma başlatmıştı. Başlatılan çalışma sonrasında ise birçok fenomen ünlülün hesaplarından milyonlarca kişinin silinmesi gündeme oturmuştu.

Sahte hesapların bu şekilde yayılmaya devam etmesi ve temizlik harekatından sonra alınan önlemlerinde işe yaramayıp sahte kullanıcı sayısının artması Instagram’ın başka bir yol denemesine neden oldu. İlk olarak ünlüler ve fenomenler hakkında açılan sahte hesapları kontrol altına almak isteyen yetkililer yaptıkları açıklamada yeni mavi tik uygulamasını duyurdu. Bu uygulamaya göre artık tüm ünlülerin ve fenomen olan kişilerin hesapları denetlenecek. Çok ağır bir şekilde denetlenecek olan hesaplar şimdilik sadece ünlüler ve fenomenler ile sınırlı gibi. Ama yapılan açıklamada söz konusu sistemin yakın zamanda tüm kullanıcılara uygulanacağı ve böylece sahte hesapların çok daha rahat bir şekilde ortaya çıkacağı belirtildi. Sahte hesap kullanımı bu şekilde azalır mı bilinmez ama Instagram’ın bu konu için kolları sıvadığı da bir gerçek. Yapılan açıklamalardan da bu konu hakkında epey ciddi bir çalışma olduğunu söylemek mümkün.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Etkileşiminizi Arttıracak "Instagram Hikaye Örnekleri" Nasıl Olmalı?

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram tarafından onaylanmış ve doğruluğu teyit edilmiş olan bir hesap olduğunu belirten simgedir.

Instagram Mavi Tiki Kimler Alabilir?

Etkileşimi yüksek olan, popüler kişiler, sanatçılar, gazeteciler, yazarlar aklınıza gelebilecek tüm ünlüler hesap doğrulaması yaptırabilir.

Instagram Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram mavi tik başvurusu için birkaç önemli adımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Profesyonel yardım almanızı gerektirecek durumlar olabilir. Mavi tik başvurusu detayları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Mavi Tik Neden Önemlidir?

Profilinizde yer alacak olan mavi tik, takipçilerinizin ya da diğer kullanıcıların gözünde sizler çok popüler yapar ve size ekstra etkileşim sağlar.

Instagram Etkileşimi Ne Demektir?

Instagram etkileşimi, profilinizin takipçi sayısı, beğeni miktarı ve yorum sayısına bağlı olarak almış olduğu reaksiyonlardır.

Etkileşim Olmadan Popüler Olunabilir mi?

Sosyal medya etkileşimiz olmadan herhangi bir şekilde popüler olamaz ve fenomenlik yolunda adım atamazsınız.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir