Instagram Dondurma

Instagram Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemi ile hesaplarınızı güvenle askıya alabilir daha sonra tekrar Intagram hesap açma işlemi ile açabilirsiniz. İnsanların çok yoğun olarak kullandığı Instagram ve diğer sosyal medya platformları, bazen can sıkıcı olabiliyor. Fotoğraflarınız altına gelen yorumlar, direkt mesaj yolu ile gelen spam mesajlardan rahatsız olabiliyoruz. Böyle durumlarda sosyal medyadan biraz uzaklaşmak hepimize iyi gelebiliyor. Bu yüzden Instagram’da hesabınızı silmek yerine daha mantıklı bir seçim olan Instagram hesap dondurma işlemine bir göz atalım.

Instagram Hesap Dondurma İşlemi

Instagram hesabınızı kapatmak istiyorsanız, tamamen silmek yerine Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızı dondurduktan sonra Instagram hesabınız görünmez olacaktır.

instagram hesap dondurma

Hesabımızı dondurmak için Instagram’a bilgisayar üzerinden giriş yapıyoruz. Profil sayfamıza ulaştıktan sonra üst tarafta bulunan “Profil Düzenle” sekmesine tıklıyoruz. Sayfanın en alt kısmında bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklıyoruz.

Açılan sayfada Instagram hesap dondurma işlemini neden yaptığımızı soruyor. Bu bölümden kendinize bir neden seçerek, şifrenizi giriyorsunuz. Alttaki “Hesabı Geçici olarak Kapat” butonuna tıkladığınızda hesabınız dondurulmuş oluyor. Artık siz Instagram’a giriş yapana kadar fotoğraflarınız, beğenileriniz, yorumlarınız gizli kalacak.

Dondurulan Instagram Hesabını Açmak

Instagram hesap dondurma işlemini yukarıda anlattık. Kapatılan hesabınızı tekrar açmak için aslında tek yapmanız gereken kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmek, ancak Instagram hesap dondurma işlemi yaptığınızda, bu işlem 24 saat ile 48 saat içinde gerçekleşmektedir. Yani dondurduğunuz Instagram hesabınıza tekrar ulaşmak için bu süreyi beklemeniz gerekiyor.

Eğer Instagram hesap şifrenizi unuttuysanız, Instagram hesabınızı dondurduğunuz için şifre yenileme veya şifre sıfırlama gibi bir işlem yapamayacaksınız. Bu gibi bir durumda Instagram yetkilileri ile iletişime geçmeniz gerekmekte.

Fotoğraf Yedeği

Instagram hesabınızı dondurduğunuzda fotoğraflarınız herhangi bir şekilde kaybolmuyor, ancak biz yine de tedbiri elden bırakmayıp, daha sonra üzülmemek için fotoğraf yedeklerimizi almalıyız. Bunun için bilgisayarınızın tarayıcısını kullanarak çeşitli web siteleri yardımı ile Instagram fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz. Diğer bir seçenekte de telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile tek tuşla bütün fotoğraflarınızın yedeğini alabilirsiniz

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Instagram hesabınızı dondurduğunuz takdirde tarafından hesabınız, siz yeniden aktif hale getirinceye kadar diğer kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecektir. Yapılan aramalarda çıkmayacak, herhangi bir paylaşıma etiketlenemeyeceksiniz.
 • Hesabınızı yeniden aktif hale getirdiğinizde tüm takipçileriniz ve takip ettiğiniz kullanıcılar hesabınızda bıraktığınız gibi olacaktır. Ancak yeniden aktifleşme halinde paylaşılan fotoğraflar ve videolar, yorumlar, beğeniler ve diğer bilgilerin hesabınıza yüklenmesi biraz zaman alabilir.
 • Instagram dondurma işlemi henüz mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır. Bunun için ilk olarak bilgisayarınızı kullanarak Google veya herhangi bir arama motorundan hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
 • Giriş yaptıktan sonra profil simgesine tıklayarak profilinizi açmalısınız. Profil sayfanızı açtıktan sonra sayfada bulunan “profili düzenle” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Butona tıkladıktan sonra da en altta bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıklayarak Instagram dondurma işlemini başlatabilirsiniz.
 • Eğer “hesabımı geçici olarak kapat” yazısına tıkladıysanız karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Yeni sayfada bulunan “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna listeden bir yanıt seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra şifrenizi girerek Instagram dondurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Instagram hesabınızı kapatmanız için gerekli olan Instagram hesap dondurma linki aşağıda belirtilmiştir. Eğer Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız, Instagram hesap silme yazımızdan yararlanabilirsiniz. 

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/

Hesabınızı yeniden aktif hale getirmek isterseniz, Instagram giriş sayfasından hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır. Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma adresine yönlendirileceksiniz ve bu ekranda aşağıdaki seçenekleri içeren “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusunu cevaplamanız istenecek.

 • Ara vermek istiyorum
 • Kullanmaya başlamakta zorlandım
 • İkinci bir hesap açtım
 • Gizlilikle ilgili endişeler
 • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
 • Çok zamanımı alıyor
 • Çok fazla reklam var
 • Başka bir şey

Seçiminizin ardından son olarak tekrar şifrenizi girmeniz istenecek ve “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuyla işlem tamamlanmış olacak. Bunun dışında Instagram hesabınızı komple kaldırmak gibi bir amacınız varsa Instagram Hesap Silme yazımızı okumanızı öneririm.

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak bu kadar kolay. Ancak unutmamanız gereken bir şey var o da hesabınızı tekrar aktif etmek için en az 24 saat beklemeniz gerekmesi. Ayrıca hesabınızı tekrar aktif etmek için bilgisayar kullanamazsınız yani telefondan giriş yapmanız şart.

Avantajları Neler

Instagram her geçen gün biraz daha büyüyen ve sürekli yeni kullanıcı kazanan bir sosyal medya uygulaması haline geldi. Instagram’ın bu yükselişi sadece kullanıcı sayılarında da sınırlı kalmıyor. Bunun yanında Instagram’da sürekli olarak yeni özelliklerle beraber kullanıcılara daha fazla destek vermeye başlıyor. İşte bu özelliklerden bir tanesi de hesap dondurma özelliği. 5 yıllık tarihinde belki de Instagram’ın en çok eleştirilen eksikliklerinden biri olan hesap dondurma geçtiğimiz yaz kullanıma sunulmuştu. Bu yeniliğin ardından da kullanıcıların artık hesaplarını istedikleri gibi dondurup  yeniden kullanıma açabiliyorlar.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  
Instagram Post Boyutu Nasıl Ayarlanır?  

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram, artık kazanç kapısı da olduğu için gönderilerine ekstra özen gösteriliyor. Çeşitli gönderi seç...

Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme
Instagram Birden Fazla Hesap Ekleme

Sosyal medya, insanların hayatının merkezinde yer almaya her geçen gün devam etmektedir. Instagram sosyal medya platformları arasında yer alan en popü...

Bu şekilde Instagram kullanımı hem daha kontrollü hem de daha güvenli yapılabiliyor. Tabi her seferinde olduğu gibi bu özelliğinde belli başlı kuralları olduğunu söylemek lazım. Bu kuralların ya da belirtilen işleyişin dışına çıkılması Instagram hesabının zarar görmesine neden oluyor. En sık rastlanılan sorun ise dondurulan hesabın geri açılması sonrasında resimlerin kaybolması olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce birçok kez Instagram’a geri bildirim yapılmasına karşın sorun hakkında resmi bir açıklamada bulunmuyor. Sadece Instagram olası sorunlar arasında resimlerin silinmesinden bahsederek sorunu gündeme getiriyor. Bu bağlamda sorunun çözümünü bulmak için her hangi bir bilgi olmadığını da söylemek lazım. Sadece kullanıcıların dondurma işlemi yapmadan önce resimlerini yedeklemelerini ve dondurulan hesabın geri açılması için de en az iki gün beklemelerini önerebiliriz. Böylece yaşanan resim silinme kazalarından en az zararla kurtulmak mümkün. Bunun dışında ise açıklanmış resmi bir yöntem bulunmuyor. Zira Instagram sunucularında paylaşılan resimleri yedeklemiyor.

Geçtiğimiz yaz dönemine kadar Instagram hesap dondurma işlemi yapmamız mümkün değildi. Fakat Temmuz ayında Instagram radikal bir karar aldı ve kullanıcılara artık hesap dondurma yetkisi vermeye başladı. Instagram hesap dondurma işlemi sayesinde kullanıcıların Instagram hesaplarının kapatması yerine bir süre ara vermesi gibi bir seçenekte ortaya çıktı. Henüz yeni yeni duyulan sistemin kullanımı ise oldukça basit. Hesabınız dondurmak isteyen kullanıcıların öncelikle web sürümü üzerinden hesaplarına girmeleri gerekiyor. Ardından profil düzenleye giriş sağ alt kısımda bulunan sekmeye tıklamak gerekiyor. Hesabını geçici bir süre kapat sekmesinden sonra karşınıza gelen kutucuktan nedeninizi seçip hesabınızı dondurabiliyorsunuz.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İşte hesap dondurmak artık bu kadar kolaydır. Peki, dondurduğumuz hesabımızı nasıl yeniden açabiliriz? Bunun için bazı şartlar var. Öncelikle kullanıcının hesabı kapandıktan yani dondurulduktan sonra en az bir gün beklemesi gerekiyor. Aksi halde açmak istediğiniz hesap hata veriyor. Ardından direk olarak kullanıcı bilgilerinizi girmeniz hesabınızın yeniden aktif olmasını sağlıyor. Fakat bu noktada da dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Hali hazırda hesabınızın yeniden açılması için mutlaka Instagram’ın kendi uygulamasından giriş yapmanız gerekiyor. Web sürümünden veya herhangi başka bir bağlantıdan giriş yapmanız mümkün değil. Bir kere telefonunuzdan giriş yaptıktan sonra hesabınız aktif hale getiriliyor ve artık istediğiniz yerden giriş yapabiliyorsunuz. Son olarak şifrenizi ve kullanıcı adınızı hesabınızı dondurmadan önce mutlakla not almanızı öneririm. Özellikle uzun süreli dondurma işleminde bu bilgilerin unutulması hesaba ulaşımınızı engelleyebilir.

NOT: İlk olarak hesap dondurma işleminden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Hesap dondurma işlemi öncesinde en çok dikkat etmeniz gereken konu hesabınızın giriş bilgileri. Zira hesabınız dondurulduktan sonra geri açmak için mutlaka hesabınızın kullanıcı adı ver şifresini de girmeniz ve hesabınızı tekrar aktif etmeniz gerekiyor. Eğer bu aşamada kullanıcı adınızı ya da şifrenizi hatırlamıyorsanız hesabınızı dondurduktan sonra şifre sıfırlama işlemi yapamayacağınızı da belirtelim. Hesabınız pasif konumda olduğu için hesabınıza şifre yenileme bağlantısı da gönderilmeyecektir. Bu nedenle hesap dondurma işleminden önce şifre ve kullanıcı adı bilgilerinizin elinizde olduğundan mutlaka emin olmanız gerekiyor. Bu noktaya dikkat ettikten sonra gelelim sorunun nasıl çözüleceğine.

Instagram’da Dondurulan hesabı Tekrar Nasıl Açabiliriz?

 • Hesap dondurma sonrasında sorun yaşamamak için mutlaka hesabınızı dondururken de her adımı doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. Hesap dondurma bağlantısına tıkladığımızda bizden istenen bilgileri de verilen alana girip dondurma işlemini de yapmanız gerekiyor.
 • Hesabınızı geri açmak istediğinizde ise sorun yaşamamak için öncelikle Instagram web sürüm üzerinden değil Instagram’ın uygulaması üzerinden yani akıllı telefonunuz üzerinden Instagram’a giriş yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınıza giriş yapmak için daha önce not aldığınız daha doğrusu kullandığınız şifre ve kullanıcı adınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza bir kez uygulama üzerinden giriş yaptığınızda otomatik olarak hesabınız yeniden aktif hale geliyor. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok.
 • Fakat siz kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde “kullanıcı adı veya şifre hatalı” şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorsanız bu durumda hesabınızda doğru bir şekilde açılamıyor demektir. Yaşanan bu sorunun nedeni aslında genelde Instagram hesabının dondurulmasından kısa süre sonra hesabın yeniden açılması durumunda karşılaşılan bir sorun. Bu tip sorun ile karşılaşmamak için hesabınızı dondurduktan hemen sonra değil hesabınızı dondurduktan 1-2 gün sonra hesabınızı yeniden açma istediğinde bulunmanız gerekiyor. Hatta Instagram’ın bu konuda kullanıcılara 3 gün gibi bir süre önerdiğini de belirtelim.
 • Dondurulmuş hesabınızı yeniden açmak istediğinizde bu süreye mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer belirtilen süre sonunda yeniden hesabın açılmasını istediğinizde aynı hata ile karşılaşırsanız bu durumda da farklı bir yola daha başvurmanız gerekiyor.
Hala Düzelmez İse Yapmanız Gerekenler

Bu süre boyunca hesabınız yine açılmazsa eğer yapmanız gereken Instagram’a konu hakkında destek formu göndermek. Bu şekilde hesabınızda ne gibi bir sorun olduğunu da görebilir hatta sorunun çözümü konusunda da en iyi desteği alabilirsiniz. Instagram üzerinden dondurulmuş hesabın yeniden açılmaması hakkında destek almak için ise “https://help.instagram.com/” sayfasında yer alan formu doldurup doğrudan Instagram’a başvurmanız gerekiyor. Bu aşamada sizden hesap bilgilerinizin istendiğini de bir kez daha belirtelim. Zira Instagram bu bilgilerle beraber sizin hesabınızı doğruluyor ve istediğiniz işlemi gerçekleştiriyor. Bu nedenle mutlaka forma giriş bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar : https://www.instatakipci.com/instagram-begeni-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hesap dondurma seçeneği, bir süre instagram kullanmak istemeyen ancak bilgilerini kaybetmeden hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar içindir. Hesap dondurursanız belli bir süre için içerikleriniz silinmeden hesabınız kapanmış olur.

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra geri açmak için herhangi bir süre sınırı bulunmaz. İstediğiniz her an tekrar geri dönebilir ve hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma yapmanız durumunda, profilinizde ki içerikleriniz,paylaşımlarınız ve fotoğraflarınız herhangi bir şekilde silinmez. Takipçileriniz de olduğu gibi kalacaktır.

Instagram kalıcı hesap silme işlemi ile hesabınız 30 gün içinde tamamen silinmektedir. Dondurma işlemi ise hesabınızı geçici olarak kapatma işlemidir.

Instagram’da bu gibi işlemlerde bazı zamanlarda fotoğrafların silinme riski olmaktadır. Fakat normal şartlarda hesabınızı dondurduğunuzda fotoğrafların silinmemesi gerekmektedir.

Instagram dondurma işlemi sonrasında hesabınızın bazı özelliklerinin kısıtlanması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Takip ettikleriniz ve takipçilerinizin gözükmemesi sorunu anlık sorunlardır, kısa süre içerisinde düzelmektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 53 Ortalama: 5 )

87 yorum

 1. ugur
  ugur

  Makaleniz için teşekkür ederim. Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum.

 2. Ozan Katar
  Ozan Katar

  Hesap dondurma işlemini yaptım ve 1 hafta sonra açmak istediğimde şifre hatalı diye uyarı alıyordum. Şifre değiştirme işlemini yaptıktan sonra giriş yapabildim dikkat etmek lazım

 3. Bediha
  Bediha

  mobil tabanlı bir uyguluma ama mobil üzerinden kapanmıyor cidden aşırı saçma bir olay

 4. Yusuf J
  Yusuf J

  Bi kere dondurduğumda fotoğraflarımın tamamı silinmişti ama 3 gün sonra geri gelmişti

 5. Derin Gümüş
  Derin Gümüş

  Instagram hesabıma virüs bulaştı devamlı açık saçık kadınları beğeniyor ya nasıl engellerim

 6. aslıhan
  aslıhan

  bunu bile yapamayan insan neden instagram açar ki size abiniz ablanız mı açtı nasıl kapayamıyorsunuz ya

 7. ediz alp
  ediz alp

  Benim hesabımı biri kendi kendinee dondurmuş allah razı olsun kardeşim

 8. Recep
  Recep

  kızlar bir sorum olcak neden 2 de 1 hesap dondurup açıyorsunuz işsiz misiniz siz?

 9. cansu
  cansu

  Yazın donduruyorum kışın açıyorum valla en güzeli yazın girmemek

 10. Arif
  Arif

  kapatmak ve dondurmak arasında ki fark nedir tam olarak ya

 11. Sergio Alena
  Sergio Alena

  bu sosyal medya hesaplarını açmak ne kadar kolay 10 saniye kapatmayıda öyle bi saklıyolar ki

 12. Gizay Merter
  Gizay Merter

  Hesap dondurma işlemi için çok detaylı bi anlatım değil mi bu ya cidden uğraşıp yazmanız hayret verici 🙂

 13. samet alıcı
  samet alıcı

  hesabımı bloke ettiler ama bazı arkadaşlarım hesabımı arayınca gözüküyor nasıl oluyor o tam olarak anlayamadım

 14. Cansu Barç
  Cansu Barç

  instagramda artık amacını aştı yakında random görüntülü konuşma falan da çıkarır iyice çığrından çıkar.

 15. Remziye
  Remziye

  basit bir işlem ama detaylı bir anlatım olmuş bazen bazı ileri zekalılar dondururken kapatıyor 🙂

 16. Tarkan
  Tarkan

  Instagram her gün yeni güncelleme çıkarıyor ne kadar amaçsız boş yapmaya başladı ya farkında mısınız

 17. yeliz
  yeliz

  Instagram hesap dondurma işleminde tek sorun yaşayan benmiyim neden hata veriyor. Dün gece güncelleme gelmişti ondan kaynaklı olabilirmi acaba

 18. Tekin Yıldız
  Tekin Yıldız

  Selamlar evet dün geceki bakımdan sonra uygulamada sorunlar oluşmaya başladı. Hesap dondurmada bir tek sen sorun yaşamıyorsun forumlardada konu açtılar. yeni güncellemede çözülür diyorlar.

 19. Atilla
  Atilla

  Blog yazılarınızı takip ediyorum bilgilendirici içerikler paylaşıyorsunuz. Hesabımı 2 aylığına dondurdum şimdi geri açarken hata verdi. Desteğe yazdım umarım çözülür sorunum

 20. Sezgi Açık
  Sezgi Açık

  Hesap dondurma gibi kolay bir işlem için bile 100lerce soru gelmiş ne desek boş ya keşke hesap açarken zeka testi yapılsa…

 21. Buse G
  Buse G

  Geri nasıl açıcaz peki direk normal giriş gibi yaparsak açılır heralde

 22. Herry
  Herry

  Thɑnks very nice blog!

 23. İpek Kalıcı
  İpek Kalıcı

  Hesabımı kapattı instagram benden fotoğraf ve kimlik istiyor böyle bir şey olabilir mi gören duyan var mı acb?

 24. berat
  berat

  Postlara gelen etkileşim bildirimlerini nereden kapatabilirim yardımcı olur musunuz?

 25. Tuğçe Kahreman
  Tuğçe Kahreman

  Ben dondurdum hesabımı sonra geri girdiğimde bir kaç saat içerisinde aktif olacaktır dedi.

 26. Ceren Akçay
  Ceren Akçay

  Fotoğraflarımın hepsi gitti gelir mi kapatıp açtığımda 🙁

 27. โปรเกมยิงปลา
  โปรเกมยิงปลา

  şimdi ben hesabımı dondursam insanlar beni takipten çıkabilir mi ya kafamda deli sorular…

 28. Ada Gül
  Ada Gül

  Hesabı dondurduktan sonra geri açabiliyoruz değil mi?

 29. Neslihan Aydın
  Neslihan Aydın

  Çok fazla dm atılıyor bir süre hesabımı donduracam teşekkürler konu için

 30. Rasim Öz
  Rasim Öz

  Konu için teşekürler Yazılarınızı takipediyorum.

 31. Hayri Tek
  Hayri Tek

  Takipçi satın almıştım sizden çok memnun kaldım herhangi bir düşme olmadı tekrar alacam. Hesap dondurma konunuz açıklayıcı ve güzel olmuş teşekkürler

 32. Remzi Kaplan
  Remzi Kaplan

  Instagram hesabıma girerken sorun yaşıyordum sonradan aklıma geldi hesabımı dondurduğum tekrar açtım şimdi yazı için teşekkürler

 33. Remzi Kaan
  Remzi Kaan

  Fotoğraf yedeklemesi yapıp hesabımı dondurdum yazı güzel olmuş

 34. Ezgi Kaplan
  Ezgi Kaplan

  Ayarlar kısmına baktım bulamamıştım yazınız sayesınden kapatabildim hesabımı sınavlarım bitene kadar kapalı dursun

 35. Temel Kaan
  Temel Kaan

  Makale için teşekkürler tüm yazılarınızı takip ediyorum. takipçi satın almıştım tekrar almayı düşünüyorum

 36. Hilal Ceylan
  Hilal Ceylan

  Hesabını dondurdum ama açmak istiyorum. talep gönderdim hala kapalı sanırım desteğe yazmam lazım

 37. Yeliz Çalışkan
  Yeliz Çalışkan

  Hesap dondurma işleminin bukadar zor olacağını bilmiyorum. Konu için teşekkürler bir süre hesabım kapalı kalsın

 38. onurcan
  onurcan

  Hesabımı dondurdum ama 2 ay sonra girdiğimde şifre ve kullanıcı adı yanlış hatası alıyorum neden?

 39. yiğit
  yiğit

  Instagram hesap dordurma işlemini yaparken telefonum kapandı tekrar denedim ama yapamadım.

 40. Atilla Yıldız
  Atilla Yıldız

  Instagram hesabımı donduraamadım ınternetımde sorun var neden bukadar zor yapıyorlarki hesap dondurma işlemini

 41. Kaan Arslan
  Kaan Arslan

  Instagram hesap dondurma işlemi neden bu kadar zor

 42. Tekin Yıldırım
  Tekin Yıldırım

  Instagram hesap dondurma işlemini yaparken ne den bukadar çok bilgi istiyor sanki hesabı siliyoruz 😀

 43. Samet Candan
  Samet Candan

  Benim instagram hesabım bir sürü insan beğeniyor eklentileri falan kaldırdım da şimdi o beğenileeri toplu silebileceğimiz bi uyg vs bir şey var mı?

 44. Taner
  Taner

  Her ne kadar hesabımı dondurmak istemesemde çok fazla rahatsız edenler var sürekli spam mesajları yok hesabınız ele geçirildi yok suna tıkla silemedim hesabımı dondurdum bende yenı hesap açıyorum

 45. tekin temiz
  tekin temiz

  Instagram hesabımı açalı baya zaman geçti pek kullanmıyorum nasıl kapatacam diye düşünüyordum konunuza denk geldim yazı için teşekkürler

 46. Kaan Terzi
  Kaan Terzi

  Makale için teşekkürler denedim ama beceremedim tekrar deniyeceğim

 47. Atilla Temiz
  Atilla Temiz

  Hesabı tekrar açmak istiyorum ama beceremedim herhalde

 48. Aslı
  Aslı

  Ezginin yorumuna katılıyor hesap silme işlemi ne kadar sıkıntılı ise dondurma işlemindede sıkıntı oluyor destek yardımcı olmuyor.

 49. nincy mey
  nincy mey

  Pretty! This was an extremely wonderful post. Thank you for supplying this information.

 50. Tekin Kaplan
  Tekin Kaplan

  Hesabımı silmeme izin vermiyor uygulama hesabımı dondurdum bende profilimi görebilirlermi acaba inş göremezler.

 51. Ezgi
  Ezgi

  Detaylı Instagram hesap dondurma işlemini anlattığınız için teşekkürler. Hesabımı yakın bir zamanda dondurdum ve tekrar açmak istediğimde üyelik bilgileri hatalı diye bir mesaj aldım. destek ile iletişime geçtim ama pek yardımcı olmadılar.

 52. Leyla Acar
  Leyla Acar

  Instagram hesabımı dondurduktan sonra ne kadar süre sonra açabiliyoruz ve hesabım dondurulduğunda kişiler benim profilimi göremezler sanırım.

 53. Burak
  Burak

  Dondurma diyince aklıma cidden dondurma geldi neyse, hesap dondurma işlemi sırasında dikkat edin hesabınızı kapatmayın ben bi kere o hataya düştüm.

 54. Gül
  Gül

  Instagram iyi güzel hoşsunda şu mesajlar dm kısmını artık bi düzelt ya hala ilkel ilkel yukarı çıkıyoruz konuşma içerisinde kelime arıyoruz.

 55. Ceylan
  Ceylan

  Hesap dondurma işlemi çok basitmiş ya iyi ki anlattınız sayenizde aydınlandım, çok teşekkürler yüce jesus…

 56. Hamza
  Hamza

  Hesap dondurma işlemi için yazı yazılması bile ülkenin eğitim seviyesinin geldiği noktayı gösteriyor :/

 57. Yeliz
  Yeliz

  Instagram hesap dondurma işlemine gelince uygulama donuyordu ve kapanıyordu. Silip tekrar yükledim ve makalenizdeki gibi tekrar denedim bu sefer başardım.

 58. Bulut
  Bulut

  Bu kadar çok hesap dondurma aşığı insan varmış direk kapatın arkadaşlar ne uğraşıyorsunuz…

 59. Güliz
  Güliz

  Selam aslında hesabımı dondurmak istemiyorum ama çok fazla rahatsız edenvar bir süre hesabım kapalı kalmalı berki yeni bir hesapta açabilirim. Konu gayet güzel ve akıcı teşekkürler.

 60. Tekin Terzi
  Tekin Terzi

  Instagram yeni güncellemesi ile birlikte bir çok özellik getirdi. En son dondurma talebi oluşturanlarda sorun vardı. düzelmiş ise hesabımı bir süre kapalı tutmam gerekiyor.

 61. Yülay
  Yülay

  Sitenizden takpçi satın almıştım çok memnun kaldım. Blog sayfanızıda her gün takip ediyorum güzel içerikler paylaşıyorsunuz 🙂

 62. Yıldız Kaplan
  Yıldız Kaplan

  Instagramda hesap dondurma işlemini yaptıktan sonra açmasının zor olduğunu duydum. Acaba ne kadar süre sonra tekrar açılır hesabım beklemedeyim.

 63. Yıldız
  Yıldız

  Hesabımı dondurmamın üzerinden 1 ay geçti ama şimdi açamıyorum şifre yanlış ve kullanici adı bulunamadı diyordu şifre sıfırlama işlemi düzeltebildim.

 64. Gamze
  Gamze

  Blog yazılarınızı her gün takip ediyorum bilgilendirici ve öğretici yazılar paylaşıyorsunuz. Kalitenizden ödün vermeden devam ediyorsunuz. Yazılar için teşekkürler 😉

 65. Tolga Kal
  Tolga Kal

  Güzel konu anlatımı olmuş Instagram hesap dondurma işlemini bilmeyen arkadaşlarım vardı buradan bakarak öğrendiler.

 66. Lara Canalp
  Lara Canalp

  instagramda eskiden gönderi gizle özelliği var mıydı ya şuan ki arşivle benzeri bir olay öyle bir şeyler geliyor aklıma ama

 67. Sadem
  Sadem

  Seversiniz kızlar en secdiğiniz özellik 5 gün kapat 2 gün aç sonra new account yazarsınız mis gibi coool

 68. Murat
  Murat

  instagramda bu ileti görüntülenemiyor hatası ne oluyor

 69. burak can
  burak can

  Hesap dondurma çok basit bir işlem aslında ama bunu beceremeyen bi topluluk varsa ülkede ne diyelim ki

 70. Terzi Yakup
  Terzi Yakup

  Instagram hesabımı dondurdum ama geçen gün bir arkadaşım beni birilerini beğenirken görmüş nasıl olcak ki buu

 71. Cem İleri
  Cem İleri

  Instagram hesabınızı neden zırt pırt donduruyorsunuz ya amaç ne acaba cidden merak ediyorum

 72. Erdi
  Erdi

  Hesap dondurma işlemi sırasında yanlışlıkla hesabı kapatırsak geri açabilir miyiz?

 73. Dilek Gürpınar
  Dilek Gürpınar

  Hesap dondurma işlemi sırasında tel kapandı instaya giriş yaptığımda hesap kapanmış direk nasıl olur bu ya

 74. Pelin Güler
  Pelin Güler

  hesabımı kapattım fakat instagrama girdiğimde profillerde hala duruyor ve kaldıramıyorum ordan hesaba tıklayınca giriş yapılamadı diyor…

 75. Deren Çay
  Deren Çay

  Hesabımı dondurcam da 3-4 ay girmezsem resimleerim dmlerim gider mi acaba?

 76. Volkan
  Volkan

  Dondurdugum hesaba geri giremiyorum yardımcı olur musunuz ?

 77. Emine
  Emine

  İyi günler bir şey sormak istiyorum benim instagram hesabım iki telefondan da açık durumda ben hesabımı kapattım herhengi bir instagram hesabında ismim görünmüyor fakat diğer telefonda hesabımdan çıkış yapılmamış ve hala benim instagramımdan bildirim gidiyor neden acaba bunu nasıl çözebilirim ?

 78. Firuzan
  Firuzan

  Benim işletme sayfam kapandı 11bin takipçisi olan lütfen yardımcı olun

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, hesabın koşullarımızı ihlal etti hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz? eğer aksini düşünüyorsanız giriş yapmayı deneyin ve gelen uyarıya itiraz ederek gerekli işlemleri takip edin.

 79. Ezgi
  Ezgi

  Merhabalar Instagram hesabımı yanlışlıkla kapattım tekrar aktif duruma getirmek istiyorum Konuda bana yardımcı olur musunuz

  • Insta Takipçi
   Insta Takipçi

   Merhaba, Instagram hesabınızı yanlışlıkla kapattıysanız en geç 30 gün içerisinde Instagram destek merkezi ile iletişime geçiniz ve hesap kurtarma talebinde bulununuz.

   • Mısra
    Mısra

    Merhaba Instagramımı dondurdum ve benden bir sebep istedi bende fazla zaman harcıyorum işaretledim ama şimdi giriş yapamıyorum hesap bulunamadı diyor ne yapmam gerek

 80. kemal kanlıca
  kemal kanlıca

  Instagram Hesap Dondurma Süresi Sınırlı Mıdır?

 81. umut yaslıcan
  umut yaslıcan

  Instagram Kalıcı Hesap Silme ile Dondurma İşleminin Farkı Ne?

 82. eser can eylem
  eser can eylem

  Instagram Hesap Dondurursam Fotoğraflarım Silinir Mi?

 83. Kardelen
  Kardelen

  Arkadaşım hesabını dondurdu. Fakat ben bunu bilmiyordum ve bir çok msj gönderdim. Msjlar ona ulaşır mı?
  Msj gönderdiğimde ona bildirim gider mi?
  Hesabını aktif hale getirdiğinde msjlar kayıtlı kalıp ona ulaşır mı?
  Teşekkür ederim.

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhabalar , dondurulmuş hesaba gönderdiğiniz mesajlar gitmez. Bildirimde gitmez. Hesap aktif hale gelmez.