Instagram E-Posta Sorunları Nasıl Çözülür?

Instagram E-Posta Sorunları Nasıl Çözülür?

Dünyada ve ülkemizde milyonlarca kullanıcıya ulaşan, ülkemizde aktif kullanılan sosyal medya mecrası haline gelen Instagram, popülerliğinin artışıyla birlikte birçok sorunla da boğuşmaya başlamıştır. Bu sorunları çözebilmek için birçok güncelleme ve yenileme yapılsa da bazı durumlarda Instagram kullanıcıları zor durumlarda kalabilmektedir. Instagram’ın resmi sitesinin eksik kaldığı durumlarda biz sizlere yardımcı olarak sorunlarınızı çözmenize katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bugünkü konumuz olan Instagram e-posta sorunları da sizlerin sıkça sıkıntı yaşadığı bir konu olup, bu konuyu tüm ayrıntılarıyla inceleyeceğiz. Hiç vakit kaybetmeden konumuza geçelim.

Instagram E-Posta Sorunları: E-Posta Değişikliği

Bildiğiniz üzere Instagram hesabınızın bağlı olduğu maili istediğiniz zaman değiştirebilmektesiniz. Bu işlem kolayca yapılabilse de birçok kullanıcı mail hesabı değiştirme işlemini nasıl geri alacağını bulamamaktadır. Instagram E-posta değişikliği talebinde bulunduysanız ve bu işlemden vazgeçmek istiyorsanız, mail adresinize gelen e-postada bulunan geri alma bağlantısına tıklamalısınız.

Instagram Şifre Yenileme E-postası Gelmediyse Ne Yapılmalı?

Instagram şifre yenileme e-postası mail adresinize ulaşmadıysa öncelikle spam filtresini kontrol etmelisiniz. Genellikle gereksiz ya da spam olarak adlandırılan kısımda istenilen maile ulaşılabilmektedir. Spam kutusuna baktığınızda da maili bulamıyorsanız, Facebook üzerinden şifre değişikliği yapabilirsiniz. Tabi bunun için daha önceden Facebook ve Instagramı birbirine bağlamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemi de gerçekleştiremiyorsanız, son çareniz e-posta sağlayıcı ile iletişime geçerek Instagram’dan bir mail gelip gelmediğinin kontrol edilmesi olacaktır.

Instagram Kayıt E-postasına Ulaşılamıyorsa Ne Yapılmalı?

Instagram’a kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresine erişiminizi kaybettiyseniz, e-posta adresini değiştirebilirsiniz. Eğer şifrenizi de hatırlamıyorsanız öncelikle bağlantı kurduğunuz Facebook üzerinden şifre değişikliği işlemi yapmalısınız.

Başka Bir Hesap İçin Şifre Yenileme E-postası Alınırsa Ne Yapılmalı?

Bilginiz dâhilinde olmayan bir hesap dolayısıyla şifre yenileme maili aldıysanız, büyük ihtimalle yanlışlıkla sizin e-posta adresiniz verilmiştir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız Instagram yetkilileri ile iletişim kurmalı ve durumdan haberdar etmelisiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Instagram e-posta sorunları nasıl çözülür konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram e-posta adresi zaten kullanılmakta hatası yeni üye olmaya çalışırken görülen bir hatadır. Instagram’da daha önceden bir hesabınız yoksa ve yeni bir üyelik oluşturmak istediğinizde e-posta adresi zaten kullanılmakta hatası alıyorsanız, mail adresiniz daha önceden bir sapla ilişkilendirilmiş olabilir. Bu yanlışlığın birçok nedeni olabilmekte olup, asıl konumuz bu olmadığından buna değinmeyeceğiz. Biz sorunu ortadan kaldırmaya odaklanalım.

Instagram E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’da yeni bir üyelik oluşturmaya çalışırken e-posta adresi zaten kullanılmakta hatası alan kişiler ne yapacağını bilememekte ve bu sorunun çözümünde uygulayabileceği bir yol aramaktadır. Bu yazımızda bu sorunun nasıl ortadan kaldırılabileceğini ve istediğiniz mail adresiyle üyeliğinizi nasıl oluşturabileceğinizi anlatacağız. En baştan başlayarak adım adım çözümü anlatmaya başlayalım.

Instagram E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatası Formu

Öncelikle buraya tıklayarak Instagram e-posta sorunuyla ilgili destek alabileceğiniz sayfaya ulaşmalısınız. Burada bir form bulunmakta olup, bu formda yöneltilen sorular cevaplandırılarak Instagram’a iletilmelidir. Instagram yetkilileri E-posta adresinizle ilişkili bir Instagram hesabı varsa ve o hesabın sahibi değilseniz, lütfen bize bildirmek için bu formu kullanın.açıklamasıyla formu ne amaçla doldurduğunuzu da bildirmektedir. Bu formda birkaç soru sorulmakta olup, bunlara nasıl cevap vereceğinizi inceleyelim.

Instagram E-posta Adresi Zaten Kullanılmakta Hatası Formu Soruları

Soru 1: Hangi sorunu bildiriyorsunuz?

E posta adresim zaten kullanımda olduğundan, bir hesaba kaydolamıyorum.

Soru 2: Hangi e-posta adresiyle ilgili sorun yaşıyorsunuz?

Instagram’a kayıt olmaya çalıştığınız e-posta adresini buraya yazmalısınız.

Soru 3: Lütfen sorunu açıklayın.

Yaşadığınız sorunu genel olarak anlatarak çözülmesini istemelisiniz.

Tüm bu işlemlerden sonra “Gönder” butonuna tıklayarak formu incelenmek üzere Instagram yetkililerine iletebilirsiniz. En kısa sürede başvurunuz incelenerek mail adresinize bağlı olan hesap kapatılacak ve sizin mail adresiniz boşa çıkarılacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram e-posta adresi zaten kullanılmakta hatası ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
6 yorum
  1. Merhaba, 1 ay önce instagram hesabımı dondurdum. Şifremi unuttum ne yazık ki. Kullandığım mail ve kullanıcı adı ile şifre unuttum şeklinde giriş yapmaya çalıştığımda her 2 si içinde tanımlı kullanıcı yok ifadesi çıkıyor. Aynı mail i yeni hesap almak için girdiğimde ise zaten kullanıcı mevcut diyor. Facebook hesap ve telefon ile bağlı değildi hesabım. Bu nokta da bu yolları da eledim. Öneriniz varsa sevinirim. Kolay gelsin.

  2. Heap Şifremi unuttum e postam eski kullandışı bir e posta hesabıma giriş yapmaya çalıştığım direk eski e posta adresime bir sms gönderiyor hesabıma hiç bir türlü giremuyum lütfen yardım edin .

  3. Instagram sayfama girdiğimde farklı bir eposta adresine kimlik doğrulama kodu göndermem isteniyor. Instagram sayfama ait eposta adresine girdim hesabı doğruladığım halde giriş yaptığımda yine de başka bir e posta güvenlik kod göndermem isteniyor o yüzden de sayfama giremiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir