Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider mi?

Instagram Ekran Görüntüsü

Akıllı telefon, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ile tabletler farklı modelleriyle günümüz şartlarında bireylerin beğenisine sunulan cihazlardandır. İster bir telefonda isterse bir bilgisayarda olsun çeşitli belge, fotoğraf vb dosyalar muhafaza edilmektedir. Daha sonra tekrar kontrol etmek adına kişiler muhtelif belgeleri kaydetmektedir. Benzer bir durum Instagram bünyesinde de mevcut diyebiliriz zira kullanıcılar bir hikaye veya gönderiyi kaydetmek istediklerinde Instagram ekran görüntüsü alabilmektedir.

Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider mi?

Bazen fotoğraflar düzenlenmekte ve dosyalarda bir araya getirilmektedir, aynı şekilde belgelerde kişiler tarafından hazırlanarak saklanmaktadır. Sosyal medya platformları olarak sıralanan Facebook, Instagram ve Twitter’da kendine has özellikleriyle kullanıcılarla buluşmaktadır. Instagram hesabınızda telefonunuza kaydetmek istediğiniz bir kare olduğunda Instagram ekran görüntüsü alabilmeniz mümkündür. Son durumu belirtmek gerekirse Instagram üzerinden ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmediği yönünde haberler paylaşılmış durumdadır. Instagram ekran görüntüsü alınırsa bildirim gider mi sorusunun yanıtını şu an için hikayenin sahibine bildirim gitmeyeceği şeklindedir.

Instagram Hikayeler Arşivi

Instagram’da normal bir gönderi olarak fotoğraf ve video paylaşıldığı gibi hikayeler kısmına da kullanıcılar istedikleri kareleri yüklemektedir. Hikayeler bölümünün farklı paylaşılan bir gönderinin 24 saat sonra kaybolmasıdır. Instagram bünyesinde yer verilen hikayelere eklenen paylaşımlar otomatik olarak Hikaye Arşivine kaydedilmektedir. Bu sebeple telefona kaydetmeye gerek kalmamaktadır. Elbette bu özellik kapatılabilmektedir.

Instagram uygulamasında yer alan hikayeler ayrı yerlerde görülebilmektedir. Bunlardan bir tanesi profilinizdir. Paylaşmış olduğunuz bir hikayeyi kendi profilinizde inceleyebilirsiniz. Profil resminin etrafında renkli bir halka bulunmaktadır ve bu şekilde insanlar buna dokunarak sizin hikayenizi görebilmektedir. Hikayelerin bulunduğu bir diğer yer akışın üst tarafıdır. Instagram ekran görüntüsü alma hikayeler bölümünde de yapılabilmektedir. Herkese açık hesaplar tarafından paylaşılmış olan hikayeler hem ara hem de keşfet üzerinden görünmektedir.

Instagram ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider mi?
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Instagram Şifremi Unuttum Giriş Sorunu Yaşıyorum başlıklı makalemizde instagram giriş sorunu ve instagram şifremi unuttum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir